Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pajamų ir sąnaudų apskaita

Pajamų ir sąnaudų apskaita

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Bendrieji finansinių rezultatų apskaitos bruožai. Pajamų apskaita. Sąnaudų apskaita. Sąnaudų apskaita taikant nuolat apskaitomų atsargų būdą. Suteiktų paslaugų savikainos apskaita. Perparduotų prekių savikainos apskaita. Produkcijos gamybos sąnaudų apskaita. Sąnaudų apskaita taikant periodiškai apskaitomų atsargų būdą. Pajamų grupavimas. Pripažinimo kriterijai. Prekybos pajamų pripažinimas. Paslaugų pajamų pripažinimas. Palūkanų, autorinių atlyginimų, dividendų pajamų pripažinimas. Sąnaudų pripažinimas. Pajamų ir sąnaudų įvertinimas. Finansinės ir investicinės veiklos pajamos ir sąnaudos. Sąskaitų uždarymas. Pajamų ir sąnaudų suvestinė. Išvados.

Ištrauka

Pajamos - tai pajamos, susidariusios pardavus produkciją bei kitas prekes ir suteikus mokamas paslaugas. Įmonės pajamos yra labai svarbus jos veiklos rodiklis. Pajamos didina įmonės turtą, o jų perviršis, palyginus su atitinkamomis sąnaudomis, sudaro pelną. Taigi pajamų didinimas yra reikšmingas įmonės turto gausinimo ir jos pelno didinimo veiksnys. Todėl įmonės pajamos yra labai svarbus finansinės apskaitos objektas.
Sąnaudos - ekonominės naudos sumažėjimas dėl turto sunaudojimo, turto pardavimo, turto netekimo arba turto vertės sumažėjimo ar įsipareigojimų prisiėmimo per ataskaitinį laikotarpį, kai dėl to sumažėja nuosavas kapitalas, išskyrus tiesioginį jo mažinimą. Kadangi įmonės veiklos ataskaitinio laikotarpio finansinis rezultatas (pelnas ar nuostolis) turi būti nustatytas patikimai, tam reikia palyginti šio laikotarpio pajamas su joms uždirbti padarytomis sąnaudomis.
Gamybinėse ir prekybinėse įmonėse didžiąją sąnaudų dalį sudaro materialinės sąnaudos. Todėl labai svarbi tampa jų apskaita. Jų apskaitos metodika priklauso nuo įmonėje taikomo atsargų apskaitos būdo. Tai turi įtakos ir visos sąnaudų apskaitos metodikai. Vakarų šalyse pagal apskaitos periodiškumą susiklostė du atsargų apskaitos būdai: 1) nuolat apskaitomų atsargų būdas ir 2) periodiškai apskaitomų atsargų būdas.
Parduotų prekių ar suteiktų paslaugų ir iš jų gautų pajamų bei patirtų sąnaudų įvairovė labai plati, todėl šiame darbe aprašoma pajamų ir sąnaudų rušys, jų apskaitos ypatumai, vertinimo kriterijai, pripažinimo bruožai bei grupavimas.


Patikimai nustatyti įmonės veiklos finansinių rezultatą - pelną ar nuostolį - yra vienas svarbiausių apskaitos tikslų. Šis rezultatas reikalingas įmonės veiklos efektyvumui įvertinti, jos vystymo perspektyvoms numatyti, pelno mokesčiui apskaičiuoti, dividendams nustatyti ir kitiems ekonomikos reikalams.
Kad finansinis rezultatas būtų teisingas, reikia žinoti šio rodiklio apskaičiavimo būdą. Paprasčiausia būtų apskaičiuoti pelną ar nuostolį pagal pinigų principą. Šiuo atveju finansinis rezultatas yra lygus piniginių įplaukų ir piniginių išlaidų skirtumui. Pinigines įplaukas sudaro pinigai (įskaitant avansus), gauti iš pardavimų ar kitokios veiklos. Piniginės išlaidos - tai pinigai, išleisti gamybinei-komercinei ir kitokiai ekonominei veiklai. Nurodytu būdu apskaičiuotas pelnas daugumoje įmonių būtų netikslus dėl to, kad laikotarpio pabaigoje, lyginant su jo pradžia, gerokai skiriasi debetinių bei kreditinių skolų ir turimų atsargų (gamybos atsargų ir prekių) sumos. Šis būdas galėtų būti taikomas tik tose įmonėse, kur minėti skirtumai kasmet būna nedideli. Paprastai tai pasitaiko nedidelėse paslaugų įmonėse (pavyzdžiui, buitinių reikmenų taisyklose, kosmetikos salonuose ir pan.). Todėl pinigų principo taikymo sritis yra gana ribota. Šį principą leidžiama taikyti tik šalies valdžios nustatytose įmonėse. Dažniausiai toks leidimas suteikiamas individualioms įmonėms.[1] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-06
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis563.14 KB
Autoriusmarius
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr. J.Lazauskas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pajamu ir sanaudu apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2006-05-03 IP: 193.219.163.219
  milda sako

  tikrai gerais darbas

 • 2005-05-30 IP: 84.240.56.234
  x sako

  nunieko tokssai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
 • Kursiniai darbai
 • 26 puslapiai 
 • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas
 • doc.dr. J.Lazauskas
 • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą