Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Valdymo apskaita (2)

Valdymo apskaita (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Valdymo apskaitos samprata. Valdymo apskaitos apibrėžimai. Valdymo ir finansų apskaitos skirtumai. Produkcijos savikaina ir jos valdymo sistema. Produkcijos savikaina ir jos reikšmė. Produkcijos savikainos valdymo sistemos elementai. Produkcijos savikainos kalkuliavimas. Reikšmė ir tikslai. Produkcijos savikainos kalkuliavimo metodai. Produkcijos savikainos kalkuliavimo metodai pagal išlaidų įskaitymo į savikainą mastą. Pilnasis ir dalinis produkcijos savikainos kalkuliavimo metodai. Šių metodų privalumai ir trūkumai. Pilnojo ir dalinio savikainos kalkuliavimo metodų taikymo svarba. Veikla pagrįstų išlaidų kalkuliavimo sistema. ABC išlaidų kalkuliavimo sistemos reikšmė. Veiklos sritimi pagrįstos sistemos diegimo etapai. Išlaidų, tenkančių vienam kaštų nešėjui, apskaita. ABC išlaidų kalkuliavimo sistemos praktinis pavyzdys. Tradicinės ir ABC sistemų palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Šiandienos ir ateities vadovai siekia kitokių vertybių, nei praėjusio dešimtmečio įmonių vadovai ir turi tam kur kas geresnių galimybių. Informacija apie įmonės veiklą, jos planus galimybes ir rezultatus yra gyvybiškai svarbi kasdieninėje vadovo veikloje. Šiandieninėje įmonių veiklos situacijoje dažnai valdymo sprendimams pagrįsti nebepakanka buhalterinės apskaitos duomenų, pažangių verslo įmonių administracijoje lygiagrečiai buhalterinei apskaitai įsteigiama valdymo apskaitos funkcija.
Valdymo apskaitos ir ypač išlaidų apskaitos atsiradimą ir spartų idėjų populiarėjimą, nulėmė sisteminis požiūris į ekonominę įmonės veiklą, jos tikslų pripažinimas ir įvertinimas skaičiavimo metoduose, lankstūs, verslo įmonėms pritaikomi valdymo uždavinių sprendimo būdai.
Temos aktualumas: įmonių vadovai dažniausiai klausia, ar jo priimtas sprendimas nepadidins bendros išlaidų sumos, ar tam tikrų jų straipsnių? Valdymo apskaitos darbuotojams tenka atsakyti į šį klausimą, nors kartais padaryti tai būna labai sunku. Todėl valdymo apskaitos buhalteriai duomenis apie išlaidas turi registruoti, apdoroti, kaupti ir saugoti pagal tam tikrą sistemą ar metodus. Šiuolaikinės išlaidų apskaitos sistemos yra įvairios, jos kuriamos ir tobulinamos priklausomai nuo keliamų tikslų. Tačiau nepriklausomai nuo išlaidų apskaitos metodų, pagrindinis tikslas lieka, padėti geriau planuoti ir kontroliuoti įmonės veiklą bei priimti ekonominius sprendimus.
Išlaidų apskaitos metodai daug priklauso nuo įmonės organizacinės ir valdymo struktūros, gamybos tipo, gaminamos produkcijos asortimento ir sudėtingumo bei kitų veiksnių. Dėlto neretai sunku pasirinkti, kurį metodą geriau naudoti skaičiuojant išlaidas ir kalkuliuojant produkto savikainą.
Todėl šio darbo tikslas ir bus - išlaidų ( produkto savikainos) kalkuliavimo metodų pasirinkimo problemos sprendimas, nagrinėjant tris pagrindinius metodus ( pilnąjį ir dalinį produkcijos savikainos kalkuliavimo metodą bei ABC metodą).
Darbo objektas: Pagrindiniai savikainos kalkuliavimo metodai (sistemos).
Darbo uždaviniai:
1) Supažindinti su produkcijos savikainos kalkuliavimo reikšme, tikslais bei metodais;

2) Apibūdinti pilnojo ir dalinio produkcijos savikainos kalkuliavimo metodus, jų privalumus ir trūkumus bei reikšmę;
3) Pateikti veikla pagrįstų išlaidų kalkuliavimo metodo esmę ir svarbą. Palyginti ABC ir tradicines sistemas;

4) Pasiųlyti sąlygas, kuriomis įmonėse naudoti geriau tiktų ABC sistemą nei tradicines savikainos kalkuliavimo sistemas;

Taigi, remdamiesi moksline literatūra pabandysime aptarti išlaidų kalkuliavimo tradicines bei naująją sistemas, šių sistemų pranašumus ir trūkumus viena kitos atžvilgiu, pateiksime keletą skaičiavimų, pagal jas ir pabandysime apibendrinti, kuri visgi efektyviausia šiuolaikinėse įmonėse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-13
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis66.25 KB
AutoriusGitana
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo apskaita (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-10-16 IP: 85.206.113.49
    Teresė sako

    Gan neblogas darbas, tik buhalteriams nelabai tinka. :(

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą