Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pirkimų apskaita. Grynieji pirkimai

Pirkimų apskaita. Grynieji pirkimai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Pirkimų apskaita. Pirkimų diskontų apskaita (Bruto būdas). Bendroji pirkimų suma. Grynieji pirkimai. Pirkimų diskontai (Neto būdas). Pasinaudojimo diskontais nauda. Pirktų prekių grąžinimai ir nukainojimai. Pirkimų apskaita skirtingais ataskaitiniais laikotarpiais. Pirkimų diskontų įvertinimas. Grynieji pirkimai. Prekių atsivežimo sąnaudos.

Ištrauka

Nuostolių gali išvengti tik toliaregiai, bet ne trumparegiai žmonės.Trumparegiai pirmiausia galvoja apie pinigus ir apskritai nemato nuostolių (H.Fordas).


Kadangi įmonės uždirbtas bendrasis pelnas apskaičiuojamas iš pardavimų atėmus parduotų prekių savikainą ( kitaip tariant,už kurią perpardavėjas iš pardavėjo nusipirko perparduoti skirtas prekes ), kai kuriems valdytojams gali susidaryti klaidingas įspūdis, kad, norint uždirbti daugiau pelno, reikia maksimaliai sumažinti parduodamų prekių savikainą.Apskaitininkai privalo menedžeriams sudėtingą svarbiausių pelno (nuostolio) ataskaitos rodiklių sąryšį. Be abejo, reikia stengtis įsigyti kiekvieną perparduoti skirtą prekę kuo pigiau. Tačiau šito negalima daryti, pavyzdžiui, įsigyjant blogesnės kokybės prekes, nes už jas nereikia tikėtis didelių pajamų. Taigi, perkant perparduoti skirtas prekes, reikia galvoti ne tik apie tai, kaip už jas kuo mažiau sumokėti, bet pirmiausia apie tai, kokį bendrąjį pelną įmanoma gauti prekes pardavus, ir kokias veiklos sąnaudas patirs įmonė jas parduodama. Taigi, už pirkimus atsakingi menedžeriai, jau pirkdami prekes, turi bent apytiksliai įvertinti numatomą gauti grynąjį pelną.
Kitas labai svarbus klausimas- ryšys tarp parduotų prekių savikainos ir prekių likučių ataskaitinio laikotarpio pradžioje ir pabaigoje. Parduotų prekių savikaina prekybos įmonėse sudaro didžiąją sąnaudų dalį. Ji apskaičiuojama prie prekių likučio laikotarpio pradžioje pridedant per ataskaitinį laikotarpį pirktų prekių sumą ir atimant prekių likutį ataskaitinio laikotarpio pabaigoje.

Parduotų Prekių likutis Per ataskaitinį Prekių likutis
prekių = ataskaitinio + laikotarpį pirktų - ataskaitinio
savikaina laikotarpio pradžioje prekių savikaina laikotarpio pabaigoje


Vadovaudamiesi šiuo sąryšiu, kai kurie menedžeriai sąmoningai ar nesąmoningai bando "reguliuoti"įmonės uždirbto pelno dydį prekių likučio ataskaitinio laikotarpio pabaigoje.Vieno ataskaitinio laikotarpio pabaigos likutis tampa kito ataskaitinio laikotarpio pradžios likučiu. Taigi,vieną ataskaitinio laikotarpio parduotų prekių savikainą mažinantis laikotarpio pabaigos prekių likutis didina prekių savikainą sekantį ataskaitinį laikotarpį. Šį faktą turi labai gerai įsisamoninti kiekvienas apskaitininkas.

Bendrasis pelnas

Klaidingas įspūdis apie prekių atsargų likučių įtaką įmonės veiklos rezultatams susidaro tiems menedžeriams, kurie nesuvokia apskaitos periodiškumo principo. Dirbtinis nuolat tęsiamos įmonės veiklos suskaidymas į tam tikrus ataskaitinius laikotarpius yra tik kaip apskaitos priemonė, kurios jokiu būdu negalima suabsoliutinti ir pradėti taikyti visais atvejais. Įsivaizduokite, kad gerai neišmanydami periodiškumo principo, menedžeriai nutarė padidinti 19X0 metu pelną manipuliuodami prekių ataskaitinio laikotarpio pabaigoje dydžiu. Štai, kas tada atsitiks 19X0 ir 19X2 metais: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-17
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis25.01 KB
AutoriusBrigita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirkimu apskaita. Grynieji pirkimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą