Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Vidaus audito reikšmė rizikos valdymo procese

Vidaus audito reikšmė rizikos valdymo procese

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Auditas. Audito klasifikavimas. Vidaus auditas. Verslo rizika. Vidaus auditoriaus vaidmuo rizikos valdymo procese. Rizikos įvertinimas. Rizikos valdymas. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe bus kalbama apie riziką. Riziką sudaro bet kokio įvykio tikimybė, sąlygojama veiksmų arba neveikimo, kurie gali atnešti nuostolių arba pakenkti organizacijos įvaizdžiui, arba kurie gali trukdyti siekti organizacijos užsibrėžtų uždavinių ir tikslų.
Visos organizacijos, nepaisant jų dydžio, struktūros, prigimties susiduria su rizika. Nėra praktinio būdo, kaip būtų galima panaikinti riziką. Vadovybė privalo nuspręsti, kokia rizika yra priimtina, reali ir kaip tą lygį palaikyti. Tai jau yra rizikos valdymo uždavinys.
Rizikos valdymas yra rizikos nustatymo, įvertinimo, rizikos sumažinimo iki priimtino lygio bei to lygio palaikymo procesas.
Kadangi Lietuvoje vidaus auditoriaus kaip strateginio verslo partnerio idėja dar tik žengia pirmuosius žingsnius ir rizikos valdymas taikomas tik nedaugelyje įmonių, literatūros apie tai nėra daug. Pagrinde teko remtis straipsniais rastais internete.

Auditas – tai oficiali nepriklausoma kliento informacijos apie finansinę atskaitomybę ar kitą ekonominę veiklą realumo ir patikimumo analizė ir įvertinimas lyginant su bendraisiais apskaitos principais, standartais ir kitais norminiais dokumentais bei auditoriaus raštiškos nuomonės apie tai pateikimas.
Trumpai tariant, auditas - tai įmonės veiklos patikrinimas ir perspektyvų įvertinimas.
Auditą atliekantys asmenys ar įmonės - tai auditoriai.
Pačia bendriausia prasme auditas gali reikšti bet kokį vėlesnį sandorio, procedūros ar ataskaitos fakto nagrinėjimą su perspektyva patikrinti kiekvieną jų aspektą - tikslumą, efektyvumą, našumą, t.t. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-07-15
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.3 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vidaus audito reiksme rizikos valdymo procese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą