Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos kompiuterizavimas

Apskaitos kompiuterizavimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Kompiuterizuota apskaita ir jos naudojimo tikslingumas. Skaičiavimo technikos naudojimo raida ekonominei informacijai tvarkyti. Prielaidos naudoti kompiuterius buhalterinei apskaitai tvarkyti. Apskaitos kompiuterizavimo tikslingumo pagrindimas. Kompleksinė kompiuterizuota apskaita ir integruotas informacijos tvarkymas. Kompiuterizuotos buhalterines apskaitos sistemos. Kompiuterizuotos apskaitos diegimo projektas. Išvados.

Ištrauka

Ekonominės informacijos tvarkymo kompiuterizavimas pastaruoju metu tapo ypač aktualus. Kompiuterių techninės galimybės - didelis skaičiavimų greitis, talpi pastovioji bei operatyvioji atmintis, maži gabaritai, galimybė juos naudoti patalpose be specialaus mikroklimato ir sąlyginai nedidelė kaina šiuo metu leidžia kompiuterius efektyviai panaudoti daugelio specialistų darbo vietose. Sparčiai plečiasi kompiuterių galimybės ne tik greitai atlikti skaičiavimus, bet ir valdyti informacijos perdavimą dideliu atstumu. Dėl to kompiuteris tampa universalia ir labia patogia įvairių informacijos rūšių perdavimo priemone. Ypač svarbu yra tai, kad visomis šiomis kompiuterinės ir telekomunikacinės technikos bei programinės įrangos teikiamomis galimybėmis gali greitai išmokti naudotis eiliniai vartotojai, neturintys specialaus išsilavinimo.
Firmos, gaminančios kompiuterinę techniką ir programinę įrangą, labai sparčiai tobulina savo gaminius. Todėl vartotojams yra sunku sekti visas naujoves ir tokiu pat tempu tobulinti ar atnaujinti įmonėse naudojamas informacijos tvarkymo technologijas. Siekiant, kad konkrečioje įmonėje kuriama informacinė sistema veiktų efektyviai, reikia taip sutvarkyti informacijos tvarkymo technologiją, kad kompiuteriui būtų pavesta kiek galima daugiau darbų, o žmogui būtų palikta atlikti tik tai, ko šiuo metu kompiuterinė technika dar negali atlikti. Žinoma, turi būti atsižvelgiama ir į įmonės finansines galimybes, nes labai moderni ir dideles galimybes teikianti programinė įranga yra labai brangi.
Kadangi siūlomų pirkėjui kompiuterių ir telekomunikacinių įrenginių, sisteminių, kompiuterių tinklą valdančių ir taikomųjų programų pasirinkimas yra didelis, todėl įmonėms, norinčioms kompiuterizuoti ekonominės informacijos ir svarbiausios jos dalies - buhalterinės apskaitos informacijos tvarkymą, pasirinkti optimalų sprendimą yra labai sunku. Be to, informacinių sistemų diegimas negali būti vienkartinis darbas. Pradėjus kompiuteriais tvarkyti informaciją tenka nuolat tirti vartotojų informacinius poreikius ir siekti juos patenkinti bei analizuoti esamos sistemos trūkumus ir juos pašalinti. Todėl vieną kartą pradėtas ekonominės informacijos tvarkymo kompiuterizavimas tampa nuolatiniu esamos informacinės sistemos tobulinimo ir jos efektyvumo didinimo procesu.
Įmonėms daug problemų sukelia ne tik noras kompiuterizuoti savo ekonominės informacijos tvarkymo sistemą bet ir spartūs aplinkos pokyčiai -ūkininkavimo sąlygų ir produkcijos realizavimo galimybių, įstatymų nuostatų ir valstybės įtakos kaita bei ūkinės veiklos buhalterinės apskaitos reforma. Kol vyksta tokie spartūs pokyčiai, sukurti racionalią kompiuterizuotą apskaitos informacinę sistemą (KAIS) su optimalia informacijos tvarkymo technologija yra labai sunku. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-24
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis35.24 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos kompiuterizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą