Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitinė informacija

Apskaitinė informacija

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Darbo tikslas – išanalizuoti informacijos sistemą bei apskaitos informacijos kompiuterizavimą. Informacija. Duomenys. Žinios. Informacijos savybės. Naudingumas. Pilnumas. Savalaikiškumas. Informacijos tikrumas. Reikšmingumas. Kompiuterizuota apskaitinė informacija. Pastovi informacija. Kintama informacija. Išvados.

Ištrauka

Nuo neatmenamų laikų žmonės stebi, analizuoja ir bando įvertinti save ir supančią aplinką. Jeigu ta aplinka arba mūsų pačių savybės netenkina mūsų poreikių, bandoma tokią situaciją pakeisti. Didžiąją dalį gyvenimo praleidžiame bandydami pasiekti šių tikslų. Visiems ieškojimams reikalinga informacija. Informacija – tai naujos žinios, leidžiančios daryti įtaką materialiems procesams ir susijusios su realių objektų ir pačios informacijos būkle bei kitimu. Jos ieškome, ją kaupiame, bandome apibendrinti ir panaudoti savo poreikiams. Jeigu poreikiai yra maži, informacijos tvarkymas nereikalauja daug pastangų. Tam paprastai pakanka natūralių žmogaus gebėjimų. Plečiant veiklą tų sugebėjimų pradeda nepakakti. Todėl jau seniai iškilo duomenų registravimo, saugojimo ir perdavimo didesniais atstumais problemos. Sprendžiant jas buvo sukurtos įvairios ryšio primonių sistemos. Susidarė sąlygos perduoti sukauptą patirimą kitoms kartoms, racionaliau tvarkyti ūkį, pagreitinti žmonijos vystymąsi. Išaugo poreikiai ir informacijos tvarkymui, modernių informacinių technologijų diegimui.
Darbo tiklas – išanalizuoti informacijos sistemą bei apskaitos informacijos kompiuterizavimą.
Darbo uždaviniai:
1. Išstudijuoti literatūrą nagrinėjama tema;
2. Susisteminti surinktą informaciją;
3. Padaryti apibendrinimus ir pateikti išvadas.
Darbo objektas – apskaitinė informacija.


Informacijos apibrėžimų yra daug. Pateiksiu kelias iš jų. Informacija – tai žinios, kurias galima perduoti, priimti, įsiminti. Tai gali būti faktai ar iki tol nežinomi ryšiai tarp jų arba nauji duomenys. Informacija vadinama tai, kas priimama regėjimu, klausa, stebint gamtoje ar visuomenėje vykstančius reiškinius, procesus ir pan. Taigi informacija – naujos žinios, leidžiančios daryti įtaką materialiems procesams ir susijusios su realių objektų ir pačios informacijos būkle bei kitimu. Vartotojo požiūriu šios žinios turi būti suprantamos, priimtinos ir naudingos. Informacija laikoma svarbiu ūkinės veiklos ištekliu, kurį tiekia organizacijos informacinė sistema. Organizacijoje yra ir kitų rūšių ištekliai: medžiagos, energija, darbo jėga, finansai. Informacija turi savybių, būdingų kitiems ištekliams, t.y. ją galima pirkti, parduoti, apdoroti; ji aktyviai naudojama vertę kuriančiuose procesuose. Tačiau pagrindinė informacijos, kaip išteklio, savybė – jos strateginė svarba, kuri kai kuriais atvejais labiau lemia organizacijos perspektyvas nei kiti, tradiciniai ištekliai. Greta termino "informacija" naudojami terminai "duomenys" bei "žinios".
Duomenys – tai tam tikru būdu (ženklais, ženklų sekomis paveikslėliais, garsais) išreikšti faktai, kurie gali būti arba nebūti reikalingi (naudingi) atitinkamam tikslui pasiekti ar darbui atlikti. Mes gauname duomenis iš įvairių šaltinių: asmeninių stebėjimų ir patirties, dokumentų, bibliotekų, laikraščių, televizijos, kitų žmonių.
Informacinėje sistemoje duomenimis vadiname faktus, kiekybines ir kokybines sistemos objektų charakteristikas, pateiktas formatizuotu pavidalu tam tikrose fizinėse laikmenose. Šiuo pavidalu duomenis galima perduoti, saugoti ir apdoroti techninėmis priemonėmis. Kitaip sakant, terminas "duomenys" vartojamas kalbant apie pateikimo formą ir nekreipiant dėmesio į šių duomenų naudojimą arba kontekstą, kuriame jie suvokiami ir naudojami.
Iki šiol nėra griežtai susitarta dėl esminių skirtumų tarp terminų "duomenys" ir "informacija", ir jie dažnai vartojami kaip sinonimai. Tačiau apibendrinant galima sakyti, kad informacija – tai duomenys, kurių forma ir turinys yra skirti ir tinkami atitinkamai panaudoti, o konkretus vartotojas, interpretuodamas šiuos duomenis, jiems suteikia specifinę jam žinomą prasmę.duomenis paverčiant informacija, jiems suteikiamas turinys ir forma, kurie reikalingi ar patogūs informacijos vartotojui – duomenys gali būti formatuojami, filtruojami, apibendrinami, kaupiami, apskaičiuojami nauji duomenys ar atliekami kiti duomenų apdorojimo darbai. Visa tai yra informacinės sistemos darbai.
Žinios – tai idėjų, taisyklių, instinktų bei procedūrų kombinacija, kuriomis naudojantis atliekami atitinkami veiksmai bei priimami sprendimai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis19.56 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. P. Domeika
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitine informacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. P. Domeika
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą