Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pelno apskaičiavimas

Pelno apskaičiavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Pajamų ir sąnaudų pripažinimas. Pajamų ir sąnaudų pripažinimas pagal pinigų apskaitos principą. Pajamų ir sąnaudų pripažinimo apskaitoje tvarka. Pajamų pripažinimas. Pajamų pripažinimo atvejai. Pozityviosios pajamos. Svarbiausios taisyklės, kurių reikia laikytis pripažįstant uždirbtas pajamas. Sąnaudų pripažinimas. Bendrosios sąnaudų pripažinimo finansinėje apskaitoje taisyklės.Leidžiami atskaitymai ir ribojamų dydžių leidžiami atskaitymai. Pelno (nuostolio) ataskaitos formai užpildyti reikalingi rekvizitai. Pelno (nuostolio) ataskaita. Pelno (nuostolio) ataskaitos rodiklių paaiškinimai. Pelno mokesčio mokėtojai ir jo tarifai. Pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaita. Pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitos rekvizitai. Pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitos rodiklių paaiškinimai. Išvados. Priedai.

Ištrauka

"Dažnai diskutuojama apie pelno, gaunamo iš verslo, dydį. Kritikai korporacijų pelną linkę laikyti "pertekliniu", kaltindami, jog jis yra viena iš pagrindinių didelių kainų priežasčių. Tokie dažnai pateikiami kaltinimai suformuoja žmonių požiūrį į pelną kaip kenkiantį visuomenei. Iš esmės jis atlieka labai svarbią funkciją ekonomikoje. Pakankamas pelnas yra būtinas siekiant didelio užimtumo, keliant gyvenimo lygį bei plėtojant šalies ekonomiką
Laisvosios rinkos ekonomikoje pelnas yra vienas iš veiksnių, padedančių efektyviai paskirstyti ekonominius išteklius. Tam tikro produkto paklausai žymiai viršijus jo pasiūlą, kaina, kurią pirkėjas moka už produktą, turi tendenciją kilti. Kainų didėjimo metu atsiradusi galimybė uždirbti didesnį nei normalus pelną pritraukia į tą šaką investuotojų. Papildomo kapitalo įsiliejimas nulemia didesnį produktyvumą ir produkcijos pasiūlos augimą, tenkinant padidėjusią paklausą.
<...>
Pelnas gali tapti "pertekliniu" pažeidus konkurenciją. Per didelis pelnas, kaip ir per didelis darbo užmokestis ar per didelės materialinės darbo sąnaudos, ekonomikai gali kenkti. Pelnai tampa pertekliniais, kai jie būna nepagrįstai dideli, lyginant su investuotų pinigų suma ar su įmonių savininkų patiriamų rizikos laipsniu".
Pelno apskaičiavimas – labai svarbus faktorius ekonomikoje. Kad nepatirtume anksčiau minėtų su pelnu apskaičiavimu susijusių nesklandumų, mano manymu, svarbu itin gerai išmanyti Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymą bei mokėti racionaliai paskirstyti lėšas tam, kad gautum kuo didesnį pelną.
Dėl šių anksčiau minėtų veiksnių pasirinkau šią temą "Pelno apskaičiavimas". Šiame darbe vienas mano pagrindinių tikslų – išnagrinėti ir išsiaiškinti, kaip yra apskačiuojamas įmonės pelnas arba nuostolis, supažindinti su sąnaudų pripažinimu bei jų rūšimis, supažindinti su pajamomis jų pripažinimu, pelno (nuostolio) ataskaita bei pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaita , remiantis Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymu bei kitais literatūros šaltiniais.
Daugiausia mano rašoma tema domėjosi tokie autoriai, kaip:Gediminas Kalčinskas ir Artūras Kapitanovas, šiame darbe rėmiausi jų parašytomis knygomis (Finansinė menedžmento apskaita ir Metinė atskaitomybė už 2003 metus ir kt.). Kapitanovas A. labiau orientavosi į Lietuvos Respublikos pelno mokečio įstatymą, pateikdamas savo komentarus, o Kalčinskas G. visą medžiagą apie pelno apskaičiavimą apžvelgė moksliniame stiliuje. Taipogi buvo remtasi ir kitais autoriais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-20
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis46.19 KB
AutoriusBIESUITIS
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdr.doc. Jonas Žaptorius
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pelno apskaiciavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • dr.doc. Jonas Žaptorius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą