Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos esmė ir paskirtis

Apskaitos esmė ir paskirtis

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Apskaitos esmė ir paskirtis. Buhalterinės apskaitos turinys. Apskaitos rūšys. Finansinės ir valdymo apskaitos palyginimas. Matavimai apskaitoje. Matų skirstymas. Apskaitos informacija ir jos vartotojai. Apskaitos informacijos vartotojai. Išvados. Testas.

Ištrauka

Laisvos rinkos sąlygomis apskaita yra informacijos perdavimo apie ūkinės – komercinės įmonės veiklą šaltiniu tiems, kurie suinteresuoti tos įmonės veiklos rezultatais. Apskaita teikia bazinius duomenis, kuriais visi, įtraukti į ūkinę veiklą, turi grįsti savo ūkinius sprendimus. Apskaita turi teikti tokią informaciją, kuri atitinka rinkos reiklavimus. Ji turi užtikrinti geros kokybės informaciją, kuria būtų patenkinti ir išoriniai, ir vidiniai vartotojai.
Apskaita atspindi kiekvieną ūkinę operaciją, duomenys apie ūkinius faktus fiksuojami, grupuojami ir apibendrinami apskaitoje taip, kad formuotųsi informaciniai rodikliai apie įmonės turtą, lėšas, jų susidarymo šaltinius, įmonės veiklos rezultatus, finansinę būklę.
Referato tikslas - supažindinti su apskaitos esme ir paskirtimi, buhalterinės apskaitos rūšimis, matais, kurie naudojami apskaitoje, apibūdinti apskaitos informaciją ir jos vartotojus.


Buhalterinės apskaitos įstatyme pateikiamas toks buhalterinės apskaitos apibrėžimas:
Buhalterinė apskaita (toliau apskaita) – ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių, išreikštų pinigais, registravimo, grupavimo ir apibendrinimo sistema, skirta gauti informaciją ekonominiams sprendimams priimti ir (arba) finansinei atskaitomybei sudaryti.
Buhalterinė apskaita traktuojama kaip vieninga apskaitos sistema, kurios duomenų pagrindu yra sudaroma finansinė atskaitomybė. Mokslininkai iki šiol nesugalvojo vieno tikslaus buhalterinės apskaitos apibrėžimo, nusakančio apibendrintus buhalterių tikslus, todėl pasaulinėje praktikoje tokių apibrėžimų yra daug. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-22
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis24.76 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos esme ir paskirtis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą