Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Turtas apskaitoje (2)

Turtas apskaitoje (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Turto esmė apskaitoje. Nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų esmė. Supaprastintas turto apskaitos modelis. Turto įsigijimas.

Ištrauka

Buhalterinės apskaitos įstatymo 17 straipsnyje yra nurodoma: "Turtas - materialiosios,nematerialiosios ir finansinės vertybės, kurias valdo, naudoja ir (arba) kuriomis disponuoja ūkio subjektas, ir kurias naudojant tikimasi gauti ekonominės naudos".
Ekonominiais ištekliais laikoma visa tai, kas naudojama įmonės ūkinėje veikloje. Turtas privalo turėti savininką, bet nebūtinai tai turi būti įmonė, kurioje jis laikomas. Dalis turto gali būti ir skolinta. Tai ne tik žaliavos, įrenginiai, pastatai, bet ir žemė, ant kurios pastatyti šie pastatai, taip pat darbuotojai, gebantys atlikti tą ar kitą darbą, ir net regiono kraštovaizdis. Tačiau į apskaitą įtraukiami tik tie ekonominiai ištekliai, kurie turi konkretų savininką ir kuriuos įmonė įsigyja, sumokėdama už juos pinigus arba iškeisdama į kokį nors kitą savo turtą.
Kodėl skolos įmonei laikomos turtu? Apskaitoje skola traktuojama kaip turtas, kurį įsigydama įmonė sumokėjo konkrečią pinigų sumą, o inžinierių ir darbininką įvertina tik per jo darbo užmokesčio išlaidas, kurios tampa sąnaudomis, skirtomis tam tikro laikotarpio pajamoms uždirbti.
Biudžetinių įstaigų Išlaidų sąmatų vykdymo balanso aktyve turtas yra suklasifikuotas į:
- ilgalaikį turtą
- atsargas
- trumpalaikį turtą
- sąnaudas
- pinigus
- finansinį turtą.
Toks klasifikavimas balanse parodo biudžetinės įstaigos turto struktūrą, iš ko galima daryti tam tikrus ekonominius vertinimus.
Įmonės turtas skirstomas pagal:
- naudojimo laiką
- piniginę išraišką
- materialinę išraišką
- naudojimo pobūdį (paskirtį)
- užbaigtumo lygį.
Pagal naudojimo laiką: - ilgalaikis
- trumpalaikis.
Pagal piniginę išraišką: - nepiniginis
- piniginis.
Pagal materialinę išraišką: - nematerialusis
- materialusis.
Pagal naudojimo pobūdį: - žemė
- pastatai ir statiniai
- įrenginiai
- mašinos
- atsargos
- skolos įmonei
- pinigai.
Pagal užbaigtumo lygį: - žaliavos
- nebaigta gamyba
- gatava produkcija.
Visi skirstymo požymiai labai svarbūs apskaitai, nes jų informacija naudojama įvairiems tikslams. Finansinei apskaitai svarbesni šie grupavimo požymiai: pagal naudojimo laiką, piniginę ir materialią išraiškas. Valdymo apskaitai svarbu naudojimo pobūdis ir užbaigtumo lygis.
Ilgalaikis turtas naudojamas įmonės ekonominei naudai dauti ilgiau nei vienerius finansinius metus. Jo įsigijimo vertė ne mažesnė už įmonės nustatytąją. Jis dėvisi, nuosekliai perkeldamas savo vertę į produkcijos ar paslaugų savikainą.
Ypatingos rūšies yra ilgalaikis finansinis turtas. Jis parodo įmonės investicijas į kitas įmones, grąžintinai suteiktą šioms įmonėms finansinę pagalbą.
Trumpalaikis turtas yra toks, kurį įmonė sunaudoja ekonominei naudai gauti per vienerius finansinius metus arba per vieną įmonės veiklos ciklą. Veiklos ciklas – tai laikotarpis nuo veiklos procese naudojamų atsargų įsigijimo iki jų realizavimo už pinigus arba užlengvai pinigais paverčiamą priemonę. Per šį laikotarpį pinigai uždirba pajamas ir virsta pinigais. Ūkinės veiklos ciklo pradžiai reikalingi pinigai. Už pinigus įsigyjami ekonominiai ištekliai. Įsigijus visko, ko reikia veiklai, įmonėje plėtojama gamyba. Sukurtus produktus ar paslaugas reikia parduoti. Pardavus gaunami pinigai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-18
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis12.67 KB
AutoriusKsenija
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turtas apskaitoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą