Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Bendra buhalterinės apskaitos charakteristika

Bendra buhalterinės apskaitos charakteristika

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Istorinė apžvalga. Buhalterinės apskaitos samprata ir objektai. Apskaitos sistemos. Apskaitininko profesijos samprata. Išvados.

Ištrauka

Lietuvai pasukus į rinkos ekonomiką, šalyje labai padidėjo buhalterinės apskaitos ir jos specialistų reikšmė. Buhalterinė apskaita tapo reikšminga įmonių valdymo darbuotojų, valdžios institucijų ir kitų subjektų informacinio aprūpinimo priemone. Labai padidėjo mokslinių tyrimų poreikis apskaitos srityje.
Daugelio įmonių apskaitą tavarko specialūs darbuotuojai, tradiciškai vadinami buhalteriais. Kadangi labai padidėjo įmonių skaičius, padidėjo ir apskaitos specialistų poreikis. Pradiniu perėjimo į rinkos ekonomiką laikotarpiu buhalterių stygiu mėginta sumažinti rengiant specialius mokymo kursus. Tačiau šis mokymo būdas negali būti pagrindinis šiuolaikiniams apskaitos specialistams rengti. Šie specialistai privalo turėti tvirtų teorinių žinių ir mokėti taikyti jas įvairiose ekonominės informacijos formavimo ir panaudojimo srityse. Jie turi mokėti tvarkyti apskaitą, finansinius reikalus, kontroliuoti bei analizuoti ekonominę veiklą, prognozuoti jos raidą ir rengti valdymo sprendimus.
Visose žmonių veiklos srityse svarbų vaidmenį atlieka informacija,t.y. vienokios ar kitokios žinios. Ji reikalinga įvairiems sprendimams priimti. Ypatingai reikšminga informacija yra ekonominėje veikloje. Joje naudojama ekonominė, teisinė,mokslinė ir kitokia informacija.
Ekonominių procesų valdymui nepaprastai svarbi yra ekonominė informacija. Didžiausią jos dalį teikia buhalterinė apskaita. Ekonominėje literatūroje ji vadinama tiesiog apskaita. Tačiau reikia turėti omeny, kad praktinėje veikloje egzistuoja ir kitokių rūšių apskaita: pvz., personalo apskaita, techninė apskaita ir t.t..
Apskaita apibudinama kaip verslo kalba. Žinia, kiekvienos kalbos tikslas perduoti tam tikrą informaciją. Tokią paskirtį atlieka ir apskaita, teikdama rašytinę arba kitaip užfiksuotą informaciją.

Žmonės visuomet skaičiuodavo, tačiau apskaita, kaip ją dabar suvokiame, atsirado daugiau kaip prieš tūkstantmetį pr.m.e.. Tai sąlygojo žmonių poreikis žinoti, kiek ir ko jie turi, kiek išleidžia bei kokias pajamas gauna. Tuos, kurie mokėjo šį darbą, vadino raštininkais, iždininkais, ekonomais, ūkvedžiais, sąskaitininkais. Senovės Egipte, Mesopotamijoje, Babilonijoje, Irane buvo duag raštininkų – apskaitininkų, užimančių ūkio veiklos apskaita ir atskaitomybių sudarymu. Jie priklausė priveligijuotajam arba vidutiniajam visuomenės luomui. Pavyzdžiui, Egipte tai buvo trečioji profesija po dainiaus ir astronomo. Darbui Egipto, senovės Romos ir senovės Graikijos apskaitininkai naudojo papiruso ritinėlius, babilonijoje rašė ant molinių lentelių, Anglijoje naudojo pagaliukus, išskaptuodami juose griovelius, inkai savo veiklos faktus rinkdavo užrišdami mazgelius ant specialiai tam tikslui naudojamos virvelės. Apskaitos knygas atitiko ilgos (iki 10-12 metrų) papiruso juostos, susuktos į ritinėlius. Šie žmonės išsiskyrė iš kitų mokėjimu skaityti, skaičiuoti ir burti. Plėtojantis ūkinei veiklai, atsirado apskaitininkų kontoros, ir manoma, kad jose jau buvo darbo pasidalijimas: vieni apskaičiuodavo operacijas, susijusias su įplaukomis, kiti- su išlaidomis, tretieji tikrindavo, ar tiksliai atliekami darbai. Jau prieš 5-6 tūkstantmečius buvo naudojami įvairūs šios veiklos būdai ir metodai, kai kurie iš jų taikomi ir dabar. Ūkinės lėšos buvo sugrupuotos, atskirai fiksuojant operacijas, susijusias su jų gavimu ir išleidimu, tobulėjo kontrolė, buvo atliekamos inventorizacijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.49 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendra buhalterines apskaitos charakteristika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą