Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsargų apskaitos metodai

Atsargų apskaitos metodai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Atsargos ir jų vaidmuo įmonei. Atsargų apskaitos metodai. Periodiškai apskaitomų atsargų metodas. Nuolat apskaitomų atsargų metodas. Atsargų apskaitos metodų taikymas skirtingais atsargų įkainavimo modeliais. FIFO modelis. LIFO modelis. Vidutinių kainų modelis. Atsargų apskaitos metodų palyginimas. Praktinė dalis. Išvados. Schemos ir lentelės.

Ištrauka

Keičiantis rinkos sąlygoms, prekių ir žaliavų kainos nuolat keičiasi. Vienos ir tos pačios prekės gali būti perkamos skirtingomis kainomis vienu metu. Įmonė dažniausiai nežino, kiek pati sumokėjo už vieną ar kitą parduotą prekę. Todėl svarbus įmonės uždavinys - kiek įmanoma tiksliau nustatyti parduotų prekių savikainą ir sandėlyje likusių prekių vertę. Tam reikia nustatyti, kokia tvarka (eiliškumu) buvo parduotos tos skirtingų kainų prekės, o priklausomai nuo įmonės veikos pobūdžio ir nuo turimų atsargų specifikacijos yra nustatomas atsargų apskaitos metodas - nuolat arba periodiškai.
Dažnai yra tiesiog neįmanoma tiksliai nustatyti, už kiek buvo nupirkta per ataskaitinį laikotarpį parduota prekė. Todėl prekių judėjimo sąvoka reiškia fizinį prekių judėjimą įmonės veiklos metu, o sąvoka kainos judėjimas prekių įsigijimo išlaidų priskyrimą ataskaitinio laikotarpio metu parduotų prekių savikainai arba sandėlyje likusių atsargų vertei.
Taikant periodiškai apskaitomų atsargų metodą, visos įsigytos atsargos registruojamos debetuojant Pirkimų sąskaitą. Parduodant prekių atsargas registruojamas tik pajamų uždirbimas. Todėl ataskaitinio laikotarpio pabaigoje būtina inventorizuoti įmonėje esančias atsargas.
Taikant nuolat apskaitomų atsargų metodą visos įsigytos ir sumažėjusios atsargos iš karto registruojamos tam tikroje Atsargų sąskaitoje. Kiekvieną kartą pardavus prekes registruojamos ne tik uždirbtos pajamos, bet ir parduotų prekių savikaina.
Kursiniame darbe aprašyti nuolat ir periodiškai apskaitomų atsargų būdai, atsargų judėjimo atspindėjimas tam tikrose sąskaitose. Teorinėje dalyje šie metodai aiškinami sąlyginiu įmonės "X" pavyzdžiu ir jos atliekamomis vieno mėnesio ūkinėmis operacijomis.
Praktinėje dalyje aprašyta UAB " OYSTER & Co", kurios veikla yra ir kaip perdirbimo įmonė ir kaip prekybinė, todėl atsargos čia egzistuoja. Atsargos apskaitomos NAAB, taikant FIFO atsargų įkainojimo modelį. Šioje dalyje atsargos atvaizduojamos FIFO atsargų įkainavimo modeliu nuolat ir periodiškai apskaitomų atsargų metodais bei parodyta sąskaitų korespondencija ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-30
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis43.2 KB
AutoriusIrena
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsargu apskaitos metodai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2005-12-18 IP: 85.206.65.195
    airida sako

    Labai geras darbas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą