Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgalaikio turto inventorizacija ir jos rezultatų apskaita prekybos įmonėse

Ilgalaikio turto inventorizacija ir jos rezultatų apskaita prekybos įmonėse

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647
Aprašymas

Įvadas. Inventorizacijos esmė ir reglamentavimas. Inventorizacijos rūšys. Inventorizacijos terminai. Inventorizacijos etapai. Pasirengimas inventorizacijai. Ilgalaikio turto inventorizacijos atlikimas. Ilgalaikio nematerialaus turto inventorizacijos atlikimas. Ilgalaikio materialaus turto inventorizacijos atlikimas. Turto, išsinuomoto ar gauto pagal išperkamosios panaudos sutartis, inventorizacijos atlikimas. Investicijų inventorizacijos atlikimas. Nebaigtų statybos darbų inventorizacijos atlikimas. Inventorizacijos įforminimas. Inventorizacijos duomenų sutikrinimas su apskaitos duomenimis. Nustatytų apskaitos klaidų ištaisymas. Rezultatų išvedimas. Vadovo priimto sprendimo dėl rezultatų registravimo apskaitoje vykdymas. Vadovo sprendimas. Inventorizacijos rezultatų registravimas apskaitoje. Išvados. Schemos. Priedai.

Ištrauka

Ilgalaikis turtas, arba pagrindinės priemonės, yra būtinas visoms įmonėms bei organizacijoms nepriklausomai nuo jų veiklos pobūdžio. Įvairioms ūkinės veiklos rūšims reikia įvairaus ilgalaikio turto. Pvz., transporto firmai reikalingos transporto priemonės, žemės ūkio įmonei – žemė, gyvuliai ir kt. Kiekviena įmonė turi tiksliai žinoti, kokio dydžio turtu ji disponuoja, ir privalo (jeigu ji, aišku, nori pelningai funkcionuoti) nustatyti optimalų ilgalaikio turto dydį bei struktūrą. Norint tai atlikti, reikia kruopščiai tvarkyti įmonės ilgalaikio turto apskaitą.
Ir nekilnojamasis materialusis turtas, ir kilnojamasis turtas vienodai svarbūs įmonės prekybinei veiklai. Kilnojamojo turto, t.y. turto, tiesiogiai susijusio su prekių ar paslaugų prekyba, ir nekilnojamojo turto, t.y. turto, tiesiogiai nedalyvaujančio prekybos procese, optimalaus santykio nustatymas – viena iš efektyvaus įmonės darbo sąlygų. Be abejo, šis santykis įvairiose įmonėse gali būti įvairus, tačiau svarbu, kad jis būtų pasirinktas optimalus.
Įmonės ilgalaikį turtą sudaro:
1. Materialusis turtas
1.1. Nekilnojamasis turtas
1.1.1. Žemė
1.1.2. Pastatai
1.2. Kilnojamasis turtas
1.2.1. Transporto priemonės
1.2.2. Įvairūs įrenginiai
1.2.3. Įmonės baldai
2. Nematerialusis turtas
2.1. Prestižas
2.2. Patentai
2.3. Licenzijos
2.4. Autorinės teisės
2.5. Mokslinio tyrimo išlaidos
Viso šio turto reikia normaliam įmonės funkcionavimui.
Įmonės valdymo personalas turi tiksliai ir nuolat žinoti turimo ilgalaikio turto dydį, jo struktūrą, panaudojimo lygį, turto būklę bei kitus svarbius duomenis.
Kiekvienas turto objektas turi savininką ir kiekvienas savininkas stengiasi apsaugoti savo turtą, efektyviai ir tikslingai jį naudoti. Turto išsaugojimo ir naudojimo užtikrinimu rūpinasi ne vien tik savininkas ar samdytas įmonės vadovas, bet tam tikslui yra sukurta daugybė kontrolės sistemų. Tai galima būtų paminėti ir Valstybinę bei vietos savivaldybių kontrolės tarnybas, Valstybinę mokesčių inspekciją ir jos skyrius, Vidaus reikalų sistemos tarnybas, Valstybinę saugumo tarnybą ir visą eilę kitų kontrolės sistemų. Viena iš šios kontrolės sistemos sudedamųjų dalių yra turto objektų būvimo įmonėje patikrinimas natūra. Tam tikslui įmonės vadovas ar savininkas savo įsakymu sudaro inventorizacijos komisiją, kuriai paveda (vadovaujantis teisės norminiais aktais), patikrinti esantį natūroje visą įmonės turtą. Turto natūroje inventorizavimas padeda užkirsti kelią darbuotojų nesąžiningumui, piktnaudžiavimui, turto grobstymui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-18
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis46 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis115.28 KB
AutoriusJelena
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasN. Budzinskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasVerslo fakulteto Kretingos skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto inventorizacija ir jos rezultatu apskaita prekybos imonese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 46 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • N. Budzinskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą