Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgojo ir trumpojo laikotarpio kaštai

Ilgojo ir trumpojo laikotarpio kaštai

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Trumpojo laikotarpio kaštai. Bendrieji, kintamieji, nekintamieji ir pastovieji kaštai. Ilgojo laikotarpio kaštai. Bendrieji ir ribiniai kaštai. Trumpojo ir ilgojo laikotarpių kaštų kreivės. Masto ekonomija. Išvados.

Ištrauka

Tikslinga įmonės veiklą sieti su laiku. Vienus sprendimus galima įgyvendinti greičiau, kitiems reikia daugiau laiko. Verslo įmonės kaštų apskaita ir analizė skirtingais laikotarpiais taip pat skirsis. Todėl verslo įmonės veikloje skiriamas trumpasis ir ilgasis laikotarpiai.
Trumpasis laikotarpis – tai toks laiko tarpas, kuriuo pasitelktieji gamybos veiksniai (arba ištekliai) maždaug yra pastovūs, ir firma nekeičia savo technologijos pajėgumų. Trumpuoju laikotarpiu verslo įmonės sprendimai yra apriboti jos turimais gamybiniais pajėgumais. Pvz., per trumpajį laikotarpį negalima užsakyti sumontuoti ir paleisti naujus įrenginius, pastatyti naujas gamyklas. Trumpuoju laikotarpiu daromi sprendimai, kaip esamomis sąlygomis geriau panaudoti realųjį firmos kapitalą. Šis laikotarpis skirtingas įvairioms firmoms. Žaliavų kiekis, darbo kiekis gali būti pakeisti greitai – per vieną ar kelias dienas, o kapitalo pakeitimas, ėjimas į šaką arba išėjimas iš jos reikalauja ilgesnio laiko.
Ilgasis laikotarpis – tai toks laiko tarpas, per kurį firma sugeba pakeisti naudojamus pagrindinius gamybos veiksnius, pirmiausia kapitalo ir gamtinių išteklių (žemės) apimtis. Tai laikotarpis, pakankamas pakeisti visus gamybos veiksnius, firmoms įeiti į šaką arba palikti ją. Šitokiam laikotarpiui numatomi sprendimai dėl firmos gamybos plėtimo, perėjimo ir įsikūrimo naujoje šakoje, gamybos modernizavimo. Todėl ilguoju laikotarpiu verslo įmonė turi didesnį pasirinkimą. Ji produkciją gali gaminti intensyvindama kapitalo naudojimą, t. y. naudodama daugiau įrenginių ir mažiau darbininkų, arba intensyvindama darbo veiksnio pasitelkimą, t. y. samdydama daug darbininkų ir naudodama mažai įrenginių. Ilguoju laikotarpiu kaštai nėra fiksuoti, ir gamintojas gali keisti naudojamų išteklių kiekį.
Tačiau kalendorine prasme ilgojo ir trumpojo laikotarpio trukmė nėra apibrėžta. Vienu atveju metai gali būti laikomi trumpuoju laikotarpiu, o kitu – ilguoju. Skirtinguose verslo šakose trumpas ir ilgas laikotarpis skirsis (http://www.is.lt/kolegija/darbai/Juskeviciene_imone.pdf, p. 8 – 9). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-27
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis34.09 KB
AutoriusErnesta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgojo ir trumpojo laikotarpio kastai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą