Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Buhalterinės apskaitos reglamentavimas

Buhalterinės apskaitos reglamentavimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Ekonominės informacijos sistemų esmė. Nustatyti pagrindinius apskaitos uždavinius. Apskaitos rūšys. Finansinės ir Valdymo apskaitos rūšių palyginimas. Bendrieji apskaitos principai (BAP). Buhalterinės apskaitos reglamentavimas Lietuvos Respublikoje.

Ištrauka

Informacija – tai tikrovės atvaizdavimas tam tikra tvarka ir pagal tam tikrą sistemą. Tai žinios, pranešimai ar duomenys apie aplinkinį pasaulį, jame vykstančius procesus. Apskaitos informacija vadinami iš patikimo šaltinio gauti ir tinkamai užfiksuoti apskaitos duomenys, kurie naudojami valdymui arba gali būti naudingi valdytojams ateityje.
Ekonominio objekto valdymą tiesiogiai parodo ekonominė informacija, t.y. žinios, susijusios su įmonių ir jų padalinių veikla. Ekonominė informacija atsiranda ir funkcionuoja dėl žmonių ūkinės veiklos, parodyma gamybinius santykius, objektyvius dėsningumus. Ji vartojama apdorota, įvairiai sugrupuota. Ekonominę informaciją įmonės darbuotojai vartoja vertindami atitinkamas situacijas, reiškinius, procesus, priimdami valdymo sprendimus, todėl ji turi būti pateikta suprantama forma. Tai žiniaraščiai, lentelės, grafikai. Juose informacija vaizfuojama skaičiais, raidėmis arba simboliais. I nformacija turi būti perduodama iš patikimo šaltinio laiku ir tiksliai adresatui.


Buhalterinės apskaitos paskirtis – vykdyti informacines funkcijas ir sisteminti informaciją mums reikiama kryptimi.
Informacinių funkcijų uždaviniai yra tokie:

1) teikti visą ir teisingą informaciją apie įmonės valdymą (vidinė informacija);
2) teikti informaciją išorinės informacijos vartotojams, ministerijoms, bankams,tiekėjams, pirkėjams, savininkams, kreditoriams ir kt.
3) garantuoti turto apsaugą, laikytis ūkinę veiklą reglamentuojančių teisės normų.

Visa, suįmone susijusia informacija domisi įmonės konkurentai. Jie brangiai sumokėtų, kad galėtų nuodugniai susipažinti su lemiančiais įmonės pelningumą veiksniais. Juos domina sąnaudų struktūra, kainos, kuriomis įmonė parduoda prekes. Ypač jiems rūpi, kiek kainuoj nusipirkti vienas ar kitas prekes iš tiekėjų.


Skiriamos dvi apskaitos rūšys – financinė ir valdymo apskaita. Financinė apskaita apima financinių operacijų ir kitų įvykių registravimą, analizę bei apibendrinimą. Informacija tvarkoma pagal Bendrosius apskaitos principus. Financinė apskaita susijusi su financinių ataskaitų rengimu vidiniams ir išoriniams vartotojams. Valdymo apskaita pateikia informaciją dviems pagrindiniams tikslams:
● Gaminamos produkcijos ir teikiamų paslaugų savikainai apskaičiuoti;
● Gamybos (produkcijos bei paslaugų) planavimui bei kontrolei.

Didžioji šios informacijos dalis yra slapta (konfidianciali). Ji neteiktina išoriniams informacijos vartotojams. Pateikiu lentelę, kurioje nagrinėjami financinės ir valdymo apskaitos bruožai. Griežtų ribų tarp šių apskaitų nustatyta nėra. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-25
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis11.05 KB
Autoriuslaura
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buhalterines apskaitos reglamentavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą