Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitinė informacija – svarbiausioji ekonominės informacijos rūšis

Apskaitinė informacija – svarbiausioji ekonominės informacijos rūšis

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Ekonominės informacijos esmė ir jos rūšys. Apskaita – informacijos apibendrinimo sistema. Apskaitos esmė ir jos rūšys. Apskaitinės informacijos formavimas. Apskaitinės informacijos tvarkymas ir apdorojimas. Apskaitinės informacijos perdavimas ir saugojimas. Apskaitinės informacijos vartotojai ir informacijos jiems pateikimas. Reikalavimai apskaitinei informacijai. Apskaitos tobulinimo galimybės. Išvados.

Ištrauka

Ekonominė informacija, kuri savo turiniu yra susijusi su ūkiniais procesais – gamyba, prekyba, finansais, apskaita ar kitokiais – vyrauja ūkinėje veikloje. Be informacijos ūkinė veikla apskritai neįmanoma, o pastaruoju metu, masiškai išplitus kompiuterinei technikai bei informacinėms technologijoms, informacija jau tapo vienu iš pagrindinių ūkinės veiklos išteklių greta kapitalo, žmonių ar įrangos, todėl kažin ar verta įrodinėti informacijos svarbą šiai visuomenės gyvenimo sferai. Šiuo metu vis daugiau žmonių ūkiniame gyvenime įsitraukia į informacijos apdorojimo procesus ir intensyviai naudoja informacines sistemas, kur jiems ne tik tenka būti eiliniais vartotojais, bet ir analizuoti turimas sistemas ir ūkinės veiklos poreikių aspektu, nurodyti jų stipriąsias ar silpnąsias vietas, siūlyti permainas ir dalyvauti jas diegiant.
Šiuolaikinėje gamyboje nėra darbo ar kapitalo sąnaudų, kurios būtų nesusijusios su informacijos panaudojimu. Pastaroji turi gausybę neįkainojamų pranašumų: ji gali būti gaminama, kaupiama, saugoma, be to, dar ir neišsenka naudojama.
Ekonominės teorijos požiūriu vienas išskirtinių postindustrinio ūkio plėtojimosi bruožų yra tas, kad informacijos fondas tampa svarbiausias visuomenės gerovės šaltinis. Svarbiausia gamybos plėtojimą kapitalistinėse šalyse ribojanti problema – ne kapitalo, o informacijos, reikalingos tam kapitalui sėkmingai naudoti, trūkumas. Gebėjimas kurti, kaupti ir naudoti informaciją pagaliau tampa svarbesnis už sugebėjimą kaupti kapitalą.
Ne veltui XX amžius laikomas informacijos amžiumi. Tačiau vienas reikšmingiausių sąmoningos žmonių veiklos produktų – duomenys apie aplinkinį pasaulį – gali visiems mums atnešti ne tik neįkainojamą naudą. Žmonija, deja kenčia ne tik dėl reikšmingos informacijos trūkumo, bet ir nuo beverčių duomenų pertekliaus, atsiradusio dėl nemokšiškos valdytojų veiklos. Šie vis labiau mus užplūstantys duomenys tarsi pinigų infliacija grasina sunaikinti ištisas ekonomines ir socialines struktūras. " Virš pasaulio pakibo megabitinė bomba, gresianti informaciniu sprogimu" – rašė žymus lenkų mokslininkas Stanislovas Lemas. Vienas svarbiausių žmonijos tikslų – išmokti visose srityse kvalifikuotai formuoti reikšmingą informaciją, sugebėti laiku ir tinkamai ją panaudoti. Įvairios gyvenimo aplinkybės neišvengiamai sąlygoja ir jas atspindinčių duomenų įvairovę, skatinančią ieškoti specifinių tų duomenų formavimo ir panaudojimo metodų. Ypač sudėtinga ir atsakinga žmonių veiklos sritis – verslas. Didžiausią šios srities informacijos dalį sudaro apskaitinė informacija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-02
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai8
Dydis44.02 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2001 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasP. Domeika
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitine informacija svarbiausioji ekonomines informacijos rusis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • P. Domeika
  • 2001 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą