Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pelno (nuostolio) ataskaita

Pelno (nuostolio) ataskaita

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Finansinės atskaitomybės komponentai. Pelno (nuostolio) ataskaita. Pelno (nuostolio) ataskaitos raida. Pelno (nuostolio) ataskaitos formai užpildyti reikalingi rekvizitai. Pelno (nuostolio) ataskaitos rodiklių paaiškinimai. Pelno (nuostolio) ataskaitoje pateiktina informacija. Sąnaudų analizė. Sąnaudų pobūdžio metodas. "Pardavimo sąnaudų" metodas. Pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaita. Pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitos rodiklių paaiškinimai. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

"Dažnai diskutuojama apie pelno, gaunamo iš verslo, dydį. Kritikai korporacijų pelną linkę laikyti "pertekliniu", kaltindami, jog jis yra viena iš pagrindinių didelių kainų priežasčių. Tokie dažnai pateikiami kaltinimai suformuoja žmonių požiūrį į pelną kaip kenkiantį visuomenei. Iš esmės jis atlieka labai svarbią funkciją ekonomikoje. Pakankamas pelnas yra būtinas siekiant didelio užimtumo, keliant gyvenimo lygį bei plėtojant šalies ekonomiką.
Laisvosios rinkos ekonomikoje pelnas yra vienas iš veiksnių, padedančių efektyviai paskirstyti ekonominius išteklius. Tam tikro produkto paklausai žymiai viršijus jo pasiūlą, kaina, kurią pirkėjas moka už produktą, turi tendenciją kilti. Kainų didėjimo metu atsiradusi galimybė uždirbti didesnį nei normalus pelną pritraukia į tą šaką investuotojų. Papildomo kapitalo įsiliejimas nulemia didesnį produktyvumą ir produkcijos pasiūlos augimą, tenkinant padidėjusią paklausą."
Pelno apskaičiavimas – labai svarbus faktorius ekonomikoje. Kad nepatirtume anksčiau minėtų su pelnu apskaičiavimu susijusių nesklandumų, mano manymu, svarbu itin gerai išmanyti Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymą bei mokėti racionaliai paskirstyti lėšas tam, kad gautum kuo didesnį pelną.
Kiekvienos įmonės, dirbančios rinkos ekonomikos sąlygomis, veiklos efektyvumo matas yra per ataskaitinį laikotarpį uždirbto pelno suma. Pelnas yra priemonė, įgalinanti pasiekti įmonės keliamus tikslus. Pats pelno uždirbimo arba nuostolio patyrimo faktas reikalauja arba paskirstyti uždirbtą pelną, arba padengti patirtą nuostolį.
Taigi, šiame darbe ir siekiama išnagrinėti pelno (nuostolio) ataskaitos sudarymo tvarką, joje atvaizduojamų rodiklių nustatymo tvarką bei ekonominį vertinimą, išsiaiškinti, kaip yra apskaičiuojamas įmonės pelnas arba nuostolis, pelno (nuostolio) ataskaita bei pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaita , remiantis Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymu bei kitais literatūros šaltiniais.


Finansinės ataskaitos – tai apskaitos duomenų apie įmonės ūkinę finansinę veiklą periodinis apibendrinimas ir susisteminimas tam tikru būdu, siekiant patenkinti vartotojų poreikius. Jų sudarymo tikslas – suteikti viešą, aiškią ir suprantamą finansinę informaciją jos vartotojams apie įmonių finansinę būklę.
Kiekviena įmonė, pasibaigus finansiniams metams, turi sudaryti ir nustatyta tvarka paskelbti šias finansines ataskaitas.
Pilną finansinės atskaitomybės komplektą sudaro:
a) balansas;
b) pelno (nuostolio) ataskaita;
c) nuosavybės pokyčių ataskaita, parodanti:
i) visus nuosavybės pokyčius, arba
ii) nuosavybės pokyčius, atsiradusius ne dėl investicinių sandorių su savininkais (veikiančiais savo, kaip nuosavybės valdytojų, galios ribose);
d) pinigų srautų ataskaita; ir
e) aiškinamasis raštas, apimantis svarbius apskaitos politikos principus ir kitas aiškinamąsias pastabas.
Šios ataskaitos yra viena su kita susijusios bei viena kitą papildančios, todėl jos turi būti nagrinėjamos kaip visuma. Be to, esminiai turto bei nuosavybės elementai detalizuojami paaiškinamajame rašte, kuris taip pat yra metinės finansinės atskaitomybės dalis (žr. 1 schemą). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai6
Dydis69.25 KB
AutoriusVaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pelno (nuostolio) ataskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą