Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pirminiai apskaitos dokumentai

Pirminiai apskaitos dokumentai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Apskaitos dokumentų būtinieji rekvizitai ir jų išdėstymas. Apskaitos dokumentų rūšys ir duomenų apdorojimas. Klaidų apskaitos dokumentuose taisymas. Apskaitos dokumentų saugojimo tvarka. Buhalterinės apskaitos dokumentų saugojimo terminai. Pirminių dokumentų saugojimo reikalavimai. Dokumentų parengimas saugojimui. Dokumentų perdavimas į įmonės archyvą. Dokumentų paėmimas.

Ištrauka

Pirminių apskaitos dokumentų, kaip ir pačios apskaitos, istorija matuojama tūkstantmečiais. Senovės Egipte dokumentus rašė ant kelių metrų ilgio papiruso ritinėlių, o Mesopotamijos valstybėse – molinėse lentelėse. Jau tais laikais dokumentuose būtinai rašydavo datą, numerį, spaudą. Vėliau vis daugiau dėmesio pradėta skirti išsamiam operacijos turiniui apibūdinti, atsirado dokumentą surašiusių asmenų parašai. Prabėgo keli tūkstančiai metų ir pergamentą, molį, odą, o vėliau ir popierių pradėjo keisti elektroniniai įrašai, atsirado elektroniniai parašai. Tačiau buhalterinės apskaitos pagrindą sudarantys pirminiai apskaitos dokumentai išliko. Ne veltui angliškai jie vadinami source documents – tai reiškia pradžią, šaltinį. Apskaičiuota, kad pirminiams apskaitos dokumentams surašyti skirtingose įmonėse sugaištama nuo 40 iki 60 proc. Viso apskaitai tvarkyti skiriamo laiko. Kiekvienai įmonei yra labai svarbu paspartinti šį darbą. Pastaruoju metu tampa svarbi ne tik rekvizitų išdėstymo tvarka, bet ir patys rekvizitai. Jų spektras dabar jau priklauso ne tik nuo dokumento rūšies, bet ir nuo operacijos turinio. Be buhalterinės apskaitos įstatymo ir kelių poįstatyminių aktų, būtinuosius rekvizitus pradėjo reglamentuoti Pelno, Pridėtinės vertės mokesčių įstatymai, net Civilinis kodeksas. Ir visi savaip.
Šiame darbe (referate) rašoma apie apskaitos dokumentų būtinuosius rekvizitus ir jų išdėstymą,apskaitos dokumentų rūšis ir duomenų apdorojimą, klaidų apskaitos dokumentuose taisymą.

Dokumentų būna įvairių: juridinių, mokslinių, techninių, valdymo ir kt. Žinoma, toks skirstymas yra labai sąlygiškas, nes dažnai tą patį dokumentą galima priskirti kelioms grupėms. Apskaitos dokumentai (pirminiai apskaitos dokumentai) – informacija apie įmonės valdymo turto, įsipareigojimų, pajamų ir sąnaudų kitimą šaltinis. Todėl, įvykdžius bet kokią ūkinę operaciją ar savaime atsitikus įvykiui (pvz., gaisrui), būtina surašyti atitinkamą apskaitos dokumentą ir jame trumpai apibūdinti atliktą operaciją (įvykį). Vėliau tokie duomenys fiksuojami apskaitos registruose, o apibendrinus juose sukauptą informaciją, parengiama finansinė atskaitomybė. Laiku nesurašius dokumento, tikėtina, kad operacija iš viso nebus apskaitoje užfiksuota arba bus užfiksuota klaidingai; net teisingai ją užfiksavus, vėliau nebus įmanoma tuo objektyviai įsitikinti. Todėl Lietuvoje plintanti nuomonė, kad apskaitos dokumentai , kaip ir visa buhalterinė apskaita, reikalingi tik valdžios institucijoms, kontroliuojančioms įmonių veiklą bei mokesčių sumokėjimą, yra visiškai be pagrindo. Apskaitos dokumentai pirmiausia reikalingi pačiai įmonei, jeigu jos vadovai ir savininkai nori gauti objektyvią apskaitinę informaciją. Buhalterinės apskaitos įstatymas, reikalaudamas, kad apskaitos dokumentai būtų surašyti ūkinės operacijos metu arba jai pasibaigus, kartu numato ir išimtį: tais atvejais, kai teikiamos nuolatinės ir ilgalaikės paslaugos (energijos tiekimo, ryšių, nuomos paslaugos ir pan.), dokumentus galima surašyti periodiškai, bet ne rečiau kaip kartą per mėnesį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-28
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis37.29 KB
AutoriusDonatas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirminiai apskaitos dokumentai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą