Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Produkcijos gamybos ir realizavimo išlaidos, pajamos, pelnas, jo apskaičiavimas ir paskirstymas įmonėje

Produkcijos gamybos ir realizavimo išlaidos, pajamos, pelnas, jo apskaičiavimas ir paskirstymas įmonėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Darbo tikslas – remiantis teoriniais ir praktiniais literatūros šaltiniais ir UAB "N įmonės" praktine patirtimi, išanalizuoti produkcijos gamybos ir realizavimo išlaidas, pajamas, pelną, jo apskaičiavimą ir paskirstymą, tai įvertinti ir pateikti išvadas. Produkcijos gamybos ir realizavimo išlaidos, pajamos, pelnas, jo apskaičiavimas ir paskirstymas UAB "N" įmonėje. Produkcijos gamybos ir realizavimo išlaidos, jų pripažinimas. Produkcijos gamybos ir realizavimo pajamos, jų pripažinimas. Pelnas, jo apskaičiavimas ir paskirstymas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Įmonė – tai pelno siekiantis ūkio subjektas. Įmonės pagrindinis tikslas iš atliekamos veiklos gauti pelną. Pelnui gauti turim uždirbti pajamas, o tas pajamas uždirbant patiriame tam tikras sąnaudas. Taigi šiame darbe aptarsiu kas yra tos pajamos, sąnaudos, kaip jos pripažįstamos, kas yra pelnas, kaip apskaičiuojamas ir paskirstomas.
Pajamos - tai pajamos, susidariusios pardavus produkciją bei kitas prekes ir suteikus mokamas paslaugas. Įmonės pajamos yra labai svarbus jos veiklos rodiklis. Pajamos didina įmonės turtą, o jų perviršis, palyginus su atitinkamomis sąnaudomis, sudaro pelną. Taigi pajamų didinimas yra reikšmingas įmonės turto gausinimo ir jos pelno didinimo veiksnys. Todėl įmonės pajamos yra labai svarbus finansinės apskaitos objektas.
Sąnaudos - ekonominės naudos sumažėjimas dėl turto sunaudojimo, turto pardavimo, turto netekimo arba turto vertės sumažėjimo ar įsipareigojimų prisiėmimo per ataskaitinį laikotarpį, kai dėl to sumažėja nuosavas kapitalas, išskyrus tiesioginį jo mažinimą. Kadangi įmonės veiklos ataskaitinio laikotarpio finansinis rezultatas (pelnas ar nuostolis) turi būti nustatytas patikimai, tam reikia palyginti šio laikotarpio pajamas su joms uždirbti padarytomis sąnaudomis.
Gamybinėse ir prekybinėse įmonėse didžiąją sąnaudų dalį sudaro materialinės sąnaudos. Todėl labai svarbi tampa jų apskaita. Parduotų prekių ir iš jų gautų pajamų bei patirtų sąnaudų įvairovė labai plati, todėl šiame darbe aprašoma pajamų ir sąnaudų rūšys, jų apskaitos ypatumai, vertinimo kriterijai, pripažinimo bruožai bei grupavimas.
Pajamas, sąnaudas ir pelną analizuosiu ne tik teoriškai bet ir praktiškai. Aš pasirinkau UAB "N įmonę". Aš analizuosiu šios įmonės sąnaudų sudėtį, pajamų sudėtį, pelną, aptarsiu pelno apskaičiavimą, bei jo paskirstymą. Lentelėse ir grafikuose pateiksiu UAB "N įmonės" duomenis, jų kitimą 2002 – 2004 metais. Pasirinktas laikotarpis yra trys metais, t.y. 2002 – 2004 metai.
Taigi mano pagrindinis tikslas – remiantis teoriniais ir praktiniais literatūros šaltiniais ir UAB "N įmonės" praktine patirtimi, išanalizuoti produkcijos gamybos ir realizavimo išlaidas, pajamas, pelną, jo apskaičiavimą ir paskirstymą, tai įvertinti ir pateikti išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-07
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis68.04 KB
AutoriusRuta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. A. Novošinskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Produkcijos gamybos ir realizavimo islaidos pajamos pelnas jo apskaiciavimas ir paskirstymas imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2013-11-18 IP: 78.58.97.25
    xxxxx sako

    Siame darbe nera priedu, o darbas be priedu = 0 !!!

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. A. Novošinskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą