Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsargų inventorizacija

Atsargų inventorizacija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Inventorizacijos esmė, tikslai ir rūšys. Inventorizacijos skirstymo požymiai, rūšys, dažnumas ir apimtis. Atsakomybė už inventorizacijos atlikimą. Inventorizacijos objektas ir atlikimo terminai. Inventorizacijos eiga. Inventorizacijos organizavimas. Pasirengimas atsargų inventorizacijai. Atsargų inventorizacijos atlikimas. Inventorizacijos įforminimo tvarka. Inventorizacijos metu nustatytų skirtumų mokestiniai ypatumai. Atsargų inventorizacijos rezultatų apskaita. Teorinių žinių taikymas praktikoje. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas turto objektas turi savininką ir kiekvienas savininkas stengiasi apsaugoti savo turtą, efektyviai ir tikslingai jį naudoti. Turto išsaugojimo ir naudojimo užtikrinimu rūpinasi ne vien tik savininkas ar samdytas įmonės vadovas, bet tam tikslui yra sukurta daugybė kontrolės sistemų. Tai galima būtų paminėti ir Valstybinę bei vietos savivaldybių kontrolės tarnybas, Valstybinę mokesčių inspekciją ir jos skyrius, Vidaus reikalų sistemos tarnybas, Valstybinę saugumo tarnybą ir visą eilę kitų kontrolės sistemų. Viena iš šios kontrolės sistemos sudedamųjų dalių yra turto objektų būvimo įmonėje patikrinimas natūra. Tam tikslui įmonės vadovas ar savininkas savo įsakymu sudaro inventorizacijos komisiją, kuriai paveda (vadovaujantis teisės norminiais aktais), patikrinti esantį natūroje visą įmonės turtą. Turto natūroje inventorizavimas padeda užkirsti kelią darbuotojų nesąžiningumui, piktnaudžiavimui, aplaidumui, galimui turto grobstymui.Apie tikrą padėtį, kaip yra naudojamas įmonės turtas, nori žinoti ne tik įmonės samdytas vadovas, bet ir jos savininkas.
Visos valstybinės kontroliuojančios inspekcijos, kontroliuodamos įmonių turto natūroje būvimą ir jo naudojimo tikslingumą, tuo pačiu tikrina kaip yra mokami mokesčiai ir taip kovoja su šešėline ekonomika Jeigu šios tikrinančios institucijos nustato tarp įmonėje registruoto ir tikrinimo natūroje metu rasto turto neatitikimo rezultatus, įmonė neišvengia skaudžių padarinių. Tuo atveju yra numatytos labai griežtos įmonei sankcijos ir jas pritaikius įmonė gali net bankrutuoti.
Turto tikrinimo natūroje būtinumą, jo atlikimo tvarką, rezultatų įforminimą nustato teisės norminiai aktai. Tam tikslui, Lietuvos Respublikos Vyriausybė 1999 06 03 priėmė nutarimą Nr. 719, kuriuo patvirtino INVENTORIZACIJOS TVARKĄ, kurią 2004 m. liepos 12 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarimu Nr. 876 (Valstybės žinios,2004, Nr. 109-4084) pakeitė į "Dėl inventorizacijos taisyklių patvirtinimo", kur nuosekliai ir aiškiai reglamentavo inventorizacijos eigą - nuo parengiamųjų darbų iki inventorizacijos dokumentų saugojimo įmonės archyve.
Inventorizacijos komisijos pagrindinis tikslas yra rastų problemų iškėlimas, o ne jų sprendimas. Galutinį konkretų sprendimo būdą priima įmonės samdytas vadovas arba savininkas.
Kursinio darbo analitinėje dalyje dėstoma inventorizacijos eiga, pasiruošimas ir konkrečiai atsargų inventorizacijos atlikimas bei inventorizacijos rezultatų apskaita. Tiriamojoje dalyje aprašoma išgalvotos įmonės konkretus pavyzdys, grindžiamas teorinėmis žiniomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis47.97 KB
AutoriusIrena
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsargu inventorizacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą