Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Sąskaitų planas

Sąskaitų planas

  
 
 
1234567
Aprašymas

Pavyzdinio sąskaitų plano struktūra. Pavyzdinis sąskaitų planas ir jo taikymas įmonėse. Buhalterinės apskaitos sąskaitos.

Ištrauka

Visa apskaitos sistema susisteminta pagal tam tikrus požymius. Kiekvienos įmonės apskaitininkai parengia visų toje įmonėje naudojamų sąskaitų sąrašą, vadinama sąskaitų planu. Jame kaupiama visa informacija apie atittinkamos turto ar nuosavybės rūšies pasikeitimus per tam tikrą laikotarpį. Beje, juos galima vesti nebūtinai popieriuje-galima saugoti ir kitose informacijos laikmenose, pavizdžiui, kompiuteriuose.


Duomenis į sąskaitas įtraukiami iš pirminių dokumentų, todėl pravartu į jas įrašyti ne tik kintančias turto ar nuosavybės sumas, bet ir pažymėti, iš kokių pirminių dokumentų jos atkeliamos.
Tam, kad būtų patogiau juo naudotis, visos sąskaitos savo ruožtu jungiamos į tam tikras vienasrūšies grupes.Tokiu vienarūšių sąskaitų grupių sąrašas vadinamas sąskaitų plano struktūra.


Galioja tam tikros sąskaitų plano rengimo taisyklės: 1993 m. gruodžio 16 d. LR finansų ministerija išleido nutarimą Nr.91N "Dėl paaiškinamojo rašto ir sąskaitų plano". Šiuo raštu buvo paskelbtas pavyzdinis sąskaitų planas, į kurį, rengdami savo įmonių individualius sąskaitų planus, gali orientuotis visi apskaitininkai.Tačiau pavyzdinis sąskaitų planas kiekvienoje įmonėje, be abejo, gali būti išplėstas bei detalizuotas, įvedant tiek naujų sąskaitų, kiek reikia kokybiškai konkrečios įmonės apskaitos informacijai formuoti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-09
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.8 KB
AutoriusNatalija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Saskaitu planas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus verslo kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą