Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Trumpalaikis turtas. Piniginio turto apskaita

Trumpalaikis turtas. Piniginio turto apskaita

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Trumpalaikio turto samprata ir sudėtis. Atsargos jų įkainojimas ir apskaitos būdai. Atsargų sudėtis. Atsargų apskaita. Pirkėjų įsiskolinimai ir abejotinos pirkėjų skolos ir jų apie jų apskaitą. Pinigų apskaita. Išankstiniai apmokėjimai. Gautinos skolos ir trumpalaikis finansinis turtas. Išvados.

Ištrauka

Kasdieninėje kalboje žodžiu turtas dažniausiai vadinamos brangenybės, butas, žemės sklypas, automobilis ir kiti panašūs daug kainuojantis daiktai. Apskaitoje ši sąvoka gerokai platesnė. Be aksčiau minėtų daiktų, turtui taip pat skiriamos įmonės sandėlyje laikomos prekės, žaliavos, pagaminta produkcija (visa tai apibendrintai dar vadinama atsargomis), banko sąskaitoje laikomi pinigai, taip pat įvairios skolos įmonei. Kodėl skolos įmonei laikomos turtu? Ogi todėl, kad po mėnesio ar kelių jos virs jau aptartomis turto rūšimis (pinigais, prekėmis, automobiliu ir kt.), duodančioms įmonei naudą.
Taigi apskaitoje turtu vadinami turintys vertę ekonominiai ištekliai ir skolos įmonei, iš kurių ji gauna arba ateityje tikisi gauti kokios nors naudos. Turtas privalo turėti savininką, bet nebūtinai juo turi būti įmonė, kurioje laikomas. Dalis turto gali būti skolinta.
Vienas juridinio asmens teisių neturinčių įmonių skiriamasis bruožas – tokių įmonių savininkai už savo įmonės skolas atsako ne tik įmonės vardu įregistruotu, bet ir asmeniniu turtu. Šis juridinis faktas dažnai neteisingai interpretuojamas ir manoma, jog personalinių įmonių ir ūkinių bendrijų nuosavas turtas neatskirtas nuo savininkų turto. Apskaitos požiūriu tai visiškai klaidingas teiginys, prieštaraujantis pagrindiniams apskaitos principams, vien jau dėl tos priežasties, kad ne visas savininkų asmeninis turtas yra ir jų įmonės turtas. Neatskyrus jų, apskaitoje teks fiksuoti visai su įmonės veikla nesusijusius savininko asmeninio gyvenimo dalykus: maisto ir namų apyvokos daiktų pirkimą, mokesčius už komunalines paslaugas ir kt. Šitokia painiava tikrai baigsis nemalonumais su mokesčių inspektoriumi ir didelėmis baudomis dėl neteisingai sumokėtų mokesčių. Todėl įmonės turtą būtina atskirti nuo jos savininkų asmeninio turto.

Gaminat produkciją ir teikiant paslaugas, paprastai naudojama daug įvairaus turto. Tad visas turtas, kurį valdo ir kuriuo disponuoja įmonė skirstomas į ilgalaikį turta ir trumpalaikį.
Ilgalaikis turtas – tai turtas, kuris naudojamas įmonės ekonominei naudai gauti ilgiau nei vienerius metus ir kurio įsigijimo vertė ne mažesnė už įmonės nusistatytąją.
Trumpalaikis turtas – tai turtas, kurį numatoma sunaudoti ar panaudoti per vienerius metus, arba kurio įsigijimo vertė yra mažesnė už vertę. Vyriausybės nustatyta ilgalaikiam materialiajam turtui ( šiuo metu ne daugiau 500 Lt). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis31.59 KB
AutoriusJelena
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Jonaitenė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasVerslo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Trumpalaikis turtas. Piniginio turto apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2005-12-21 IP: 84.32.178.124
  Arvas sako

  Šiaip jo, Šis darbas neblogas, tik klaidelių nemažai..:)

 • 2005-12-20 IP: 82.135.213.103
  Vitute sako

  Sis darbas gana geras. bent jau man tai labai padejo rasant buhalterines apskaitos kursini

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
 • Referatai
 • 20 puslapių 
 • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
 • J. Jonaitenė
 • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą