Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pelno (nuostolių) ataskaitos sudarymas ir finansinės atskaitomybės parengimas

Pelno (nuostolių) ataskaitos sudarymas ir finansinės atskaitomybės parengimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Finansinei atskaitomybei keliami reikalavimai. Finansinės atskaitomybės reglamentavimas. Finansinės atskaitomybės skirstymas. Finansinės atskaitomybės sudėtis. Pelno ( nuostolio) ataskaita. Išvados.

Ištrauka

Finansinė atskaitomybė – finansinių duomenų apie įmonės finansinę būklę,veiklos rezultatus, pinigų srautus periodinis rengimas nustatyta forma.
Finansinė atskaitomybė yra baigiamasis buhalterinės apskaitos etapas. Jos reikia įmonei valdyti, analizei, vidaus ir išorės auditui, kontrolei, savininkams ir valstybei.Finansinei atskaitomybei parengti duomenys iš anksto kaupiami ir grupuojami apskaitos dokumentuose, sintetinės ir analitinės apskaitos registruose.Prieš sudarant metinę atskaitomybę, turi būti atlikta metinė inventorizacija.
Finansinės atskaitomybės tikslas – patenkinti informacijos vartotojų poreikius gauti teisingą informaciją apie įmonės finansinę būklę, veiklos rezultatus bei pinigų srautus.
Finansinėje atskaitomybėje pateikiama ši informacija:
1. turtas;
2. nuosavas kapitalas;
3. įsipareigojimai;
4. pajamos ir sąnaudos;
5. pinigų srautai.

Šio darbo tikslas išnagrinėti finansinės atskaitomybės esmę, sudėtį, bendruosius jos rengimo pagal VAS principus, žinoti finansinės atskaitomybės reglamentavimo tvarką ir finansinės atskaitomybės skirstymo būdus, suvokti kaip sudaromos finansinės atskaitomybės ataskaitos.
Išnagrinėsime finansinę atskaitomybę, pelno(nuostolio) ataskaitos sudėtį, duomenų pateikimą ir atskleidimą joje. Trumpai supažindinsime su kitomis finansinės atskaitomybės ataskaitomis.


Finansinė atskaitomybė turi būti parengta taip, kad ją suprastų ir informacijos vartotojai, ne tik specialistai. Kiekviena ataskaita tuo suprantamesnė ir aiškesnė , kuo detaliau išaiškinami jos rodikliai. Tačiau finansinę atskaitomybę reikia parengti taip, kad įmonė neatskleistų komercinių paslapčių.
Pildant finansinės atskaitomybės formas, būtina atsižvelgti ir į kokybines finansinių ataskaitų savybes, susijusias su informacijos vertingumu vartotojams:
Suprantamumas;
tinkamumas;
patikimumas;
detalumas;
pateikimas laiku;
palyginamumas.

Finansinės atskaitomybės duomenys turi būti tinkami ir vertingi jos vartotojui. Vartotojui turi užtekti informacijos apie įmonės padėtį, kad galėtų priimti racionalius sprendimus, įvertinti, palyginti ir išanalizuoti praeities bei dabarties įvykius.
Finansinė atskaitomybė turi būti patikima, tikslinga ir tiksliai parodyti įmonės būklę. Joje neturi būti reikšmingų klaidų ir joje turi būti pateikta tai, kas turi būti pateikta, arba tai, ko tikisi vartotojas. Tam, kad informacija būtų patikima, joje turi būti parodytos visos ūkinės operacijos, įvykusios per ataskaitinį laikotarpį ir turėjusios įtakos turto ir nuosavo kapitalo, įsipareigojimų, pajamų ir sąnaudų pokyčiams. Draudžiami visi buhalterinės apskaitos informacijos iškraipymai. Pateiktų rodiklių dydžiai neturi priklausyti nuo subjektyvių vadovų ar savininkų norų.
Rengiant metinę finansinę atskaitomybę,reikia vadovautis detalumo savybe.Yra labai griežtai reglamentuojama, kurie ataskaitų straipsniai turi būti parodyti , o kuriuos galima praleisti. Pavyzdžiui, 1 VAS "Finansinė atskaitomybė" nurodoma, kad įmonės, rengiančios trumpąją finansinę atskaitomybę, gali pačios spausdinti metinės finansinės atskaitomybės formas, praleisdamos straipsnius, kurie pagal Verslo apskaitos standartus nėra privalomi ir kurių sumos lygios nuliui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-20
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis27.44 KB
AutoriusKRISTINA
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasL. Jurgelaitienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pelno (nuostoliu) ataskaitos sudarymas ir finansines atskaitomybes parengimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2008-01-20 IP: 88.119.190.25
    Neringute sako

    Dekui labai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • L. Jurgelaitienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą