Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Lizingo apskaita

Lizingo apskaita

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Verslo apskaitos standartas "Nuoma, lizingas (finansinė nuoma) ir panauda. Lizingas. Informacijos apie lizingą atskleidimas finansinėje. Apskaita nuomininko įmonėje. Apskaita nuomotojo įmonėje. Informacijos apie nuomą atskleidimas finansinėje atskaitomybėje. Atgalinė nuoma. Apskaita panaudos gavėjo įmonėje. Apskaita panaudos davėjo įmonėje. Informacijos apie panaudą atskleidimas finansinėje atskaitomybėje. Lizingo (finansinės nuomos) sutartis. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) apskaičiavimo parduodant prekes pagal lizingo sutartis. Išvados.

Ištrauka

Lizingas - tai netradicinė finansavimo sistema, jungianti ilgalaikės nuomos ir kreditavimo elementus. Ekonominiu požiūriu lizingas - tai ilgalaikis kreditas prekine forma, kai išnuomotos priemonės savininkas už suteiktą daiktinę paskolą gauna palūkanas. Finansiniu lizingu (išperkamąja nuoma) naudojasi įmonės ir fiziniai asmenys, įsigyjantys gamybos įrangą, lengvuosius automobilius ir ūkines transporto priemones bei nekilnojamuosius daiktus. Tačiau norint lizingą įgyvendinti reikalinga griežta įsipareigojimų apskaita. Ši tema, manau būtų aktuali visiems verslininkams tiek mažų, tiek ir didelių bei vidutinių įmonių savininkams.
Šio darbo tikslas ir yra, aptarti lizingo (finansinės nuomos) įsipareigojimų apskaitą. Darbo eigoje išnagrinėsime verslo apskaitos standartą, pagal kurį vykdoma lizingo (finansinės nuomos) apskaita. Susipažinsime su pagrindinėmis sąvokomis, su kuriomis vykdoma lizingo (finansinės nuomos) apskaita. Pateiksime skirtumus tarp gavėjo įmonės lizingo apskaitos ir davėjo įmonės. Kitoje darbo pusėje apžvelgsime lizingo sutartį. Taip pat pateiksime pavyzdžių, kaip vykdoma lizingo apskaita. Pabaigoje padarysime išvadas.

Šio standarto tikslas - nustatyti lizingo (finansinės nuomos) (toliau lizingo), nuomos ir panaudos apskaitos ir pateikimo finansinėje atskaitomybėje tvarką.
Standartas taikomas:
1.Visų rūšių nuomos, lizingo ir panaudos sutartims;
2. Visoms sutartims, kuriomis perduodama teisė valdyti ir naudoti turtą, netgi jei šio
turto eksploatacijos ar priežiūros paslaugas teikia nuomotojas.
Standartas netaikomas:
1.Gamtos išteklių naudojimo ir tyrinėjimo nuomos, lizingo ir panaudos sutartims;
2.Patentų ir autorinėms sutartims.
PAGRINDINĖS SĄVOKOS
Bendroji investicija į lizingą iš lizingo davėjo pozicijų - minimalių lizingo įmokų ir
negarantuotos likvidacinės vertės suma.
Ekonominio tarnavimo laikas- laikotarpis, per kurį vienas ar keli turto naudotojai gaus ekonominės naudos iš turto naudojimo, arba produkcijos vienetų ar paslaugų skaičius. Garantuota likvidacinė vertė iš lizingo gavėjo pozicijų - ta likvidacinės vertės dalis, kurią padengti garantuoja pats lizingo gavėjas ar su juo susijęs trečiasis asmuo. Garantuota likvidacinė vertė iš lizingo davėjo pozicijų - ta likvidacinės vertės dalis, kurią padengti garantuoja lizingo gavėjas ar su lizingo davėju nesusijęs trečiasis asmuo. Grynoji investicija į lizingą iš lizingo davėjo pozicijų - bendroji investicija į lizingą, atėmus neuždirbtas lizingo pajamas.
Kompensuotini mokesčiai - mokesčiai ar kitos išlaidos, dėl kurių kompensavimo šalys susitaria.
Lizingas - nuomos rūšis, kai perduodama didžioji dalis rizikos ir naudos, susijusios su
turtine nuosavybe. Nuosavybės teisė į turtą vėliau gali būti perduodama arba
neperduodama. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-12
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis29.46 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lizingo apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą