Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Verslo apskaita: AB "Estelita"

Verslo apskaita: AB "Estelita"

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Uždavinio sąlyga. Įmonės balansas. Pelno (nuostolio) ataskaita. Praktinė dalis. Išvados.

Ištrauka

Verslo apskaita. Pagrindinis finansinės – ekonominės verslo apskaitos tikslas – planuoti ir valdyti įmonės veiklą. Kiekvienas verslininkas turi mokėti naudotis apskaitos teikiama informacija, nes antraip apskaitos sistema nebus naudinga. Pagal jos duomenis galime: palyginti operatyvinius duomenis su ankstesnio laikotarpio rodikliais; parengti finansines ataskaitas ir ataskaitas mokesčiams apskaičiuoti; sumažinti neūkiškumo priežastis ir kt.
Naudojamoji apskaitos sistema turi: tenkinti visus verslininko poreikius, t.y. išsiaiškinti visus ekonominius ir finansinius verslo nesklandumus ir nustatyti plėtros tendencijas; padėti gauti kreditus; suplanuoti įmonės plėtotę; padėti taupyti pinigus, mokant mokesčius ir kt. Taigi apskaitos sistema turi padėti verslininkui atsakyti į tokius klausimus: ar verslo įmonė pelninga? Kur galima gauti didžiausią pelną? Kiek kainuoja įmonė? Mat tikėdamiesi pelno turime žinoti, ar įmonės turtas sumažėjo, ar padidėjo.
Akcinė bendrovė – tai tokia verslo organizacija, kurią valdo daug asmenų ir kuriai įsteigti reikalinagas atitinkamų valdžios organų leidimas. Akcinės bendrovės nuosavybė paskirstoma akcijomis, dėl to bendrovės savininkai dar vadinami akcininkais. Akcinėse bendrovėse (AB) verslo organizavimas susijęs su ribotąja savininkų atsakomybe, kuri reiškia, kad savininkai yra atsakingi už AB įsispareigojimus (skolas) tik savo akcijų verte ir tik ją jie gali prarasti, kitaip tariant, tik investuotą finansinį kapitalą (piniginės lėšas). Kai žmonės perka AB akcijas (Akcija – pinigų suma investuota į AB kapitalą. Akcijų vertė yra: nominali- nustatyta akcininkais arba reali – rinkos vertinimas.), jie tampa bendrasavininkiais ir išvengia neribotosios atsakomybės pavojų. Jei AB dirba nesekmingai ir bankrotuos, tai akcininkai praras tik į akcijas investuotus pinigus, bet nepraras savo asmeninio turto. AB privalumai yra: 1) Ribota bendrasavininkių atsakomybė 2) Perleidimo paprastumas, nes akcinikai gali įstoti ir pasitraukti iš AB kada nori, parduodami arba pirkdami jos akcijas 3) Gana daug finansinio kapitalo didinimo galimybių, pardavinėjant akcijas 4) Lyginant su kitomis firmomis, verslo organizacija yra didesnė ir sudėtingesnė, gali samdyti profesionalius vadybininkus 5) neterminuota veikla; mirus bendrovės akcininkui, jo akcijų dalis atitenka pavaldėtojui. AB trūkumai yra: 1) Įsteigti AB sunku dėl biurokratinių kliūčių ir kainos 2) Daug sudėtingesnis valdymas 3) Vadybininkai kartais gali ignoruoti akcinikų interesus ir plėtoti verslą neetiškais metodais; AB esant juridiniu vienetu, vadybininkai gali išvengti asmeninės atsakomybės už savo veiksmus 4) Dvigubai apmokestinami dividentai: vieną kartą kaip AB pajamos, antrą kartą kaip akcininko asmeninės pajamos.
Kiekviena įmonė, turinti juridinio asmens teises rengia metinę finansinę atsakomybę pagal LR buhalterinės apskaitos įstatymo 13 straipsnį. Tokią metinę finansinę ataskaitą sudaro keturios dalys, pagrindinės ataskaitos:

Balansas;
Pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaita;
Pinigų srautų ataskaita;
Paaiškinamasis raštas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-17
DalykasApskaitos namų darbas
KategorijaApskaita
TipasNamų darbai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis14.81 KB
AutoriusRubio
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo apskaita AB Estelita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą