Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaita individualioje įmonėje

Apskaita individualioje įmonėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Apskaitos esmė. Apskaitos sistema. Apskaitos registrai. Įrašai ūkinių operacijų registravimo žurnale. Materialiojo turto apskaita. Skolų apskaita. Įmonės įkūrimo pradžia. Kasos operacijos. Ilgalaikis turtas. Darbo apmokėjimas. Valiutinės operacijos. Komandiruotės. Kelių ir nekilnojamojo turto mokesčiai. Apskaitos ypatumai prekybos įmonėse. Apskaitos ypatumai viešojo maitinimo įmonėse. Apskaitos ypatumai gamybos įmonėse.

Ištrauka

Pastaraisiais metais susikūrė ir tebesikuria daug mažųjų įmonių, neturinčių juridinio asmens teisių, kurioms trūksta patyrusių finansininkų ar apskaitininkų. O dažnai apskaitą tvarko pats įmonės savininkas, anksčiau niekada to nedaręs.
Kita vertus, įmonėms, kuriose dirba tik keletas žmonių, kartais neapsimoka turėti finansininko ar apskaitininko. Numatydama šią aplinkybę, Lietuvos Respublikos Vyriausybė 1995 m. sausio 4 d. nutarimu Nr. 8 "Dėl juridinio asmens teisių neturinčių įmonių buhalterinės apskaitos" nustatė, kad šioms įmonėms buhalterinės apskaitos tarnyba yra neprivaloma. Tačiau tai nereiškia, kad apskaitą gali vesti pirmas pasitaikęs žmogus. Nors ir mažiausia įmonė būtų, apskaitininkas arba pats įmonės savininkas privalo žinoti elementarias apskaitos vedimo ir finansinės atskaitomybės taisykles.
Apskaitos sistema yra gana sudėtinga, tačiau norintiems tvarkyti privačios firmos apskaitą, pakanka susipažinti su jos pagrindais, vedimo tvarka ir formomis bei naudojamais dokumentais. Pateiksime tik elementarios būtinos teorinės žinios ir kiekvienam atvejui pritaikyti ūkinių operacijų buhalterinių įrašų pavyzdžius.
Aprašysime apskaitos modelį atitinkantį dvejybinio įrašo principą, todėl jį taikant galima sudaryti pajamų deklaraciją. Naudojant pateiktus apskaitos registrus ir dokumentus, kurie atitinka apskaitos tvarkymo reikalavimus, yra patogūs, galima gauti teisingą rezultatą.
Įplaukos ir išlaidos apskaitos registruose kaupiamos nuo kalendorinių metų pradžios pagal Lietuvos Respublikos fizinių asmenų pajamų mokesčio laikinojo įstatymo reikalavimus. Įplaukos (pajamos) už produkciją, prekes, darbus (paslaugas) įskaitomos jų apmokėjimo momentu, o išlaidos (sąnaudos), susijusios su tų įplaukų uždirbimu, - jų susidarymo momentu nepriklausomai nuo sumokėjimo laiko.
Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojai moka į biudžetą skirtumą tarp apskaičiuotos PVM sumos už parduotas prekes bei suteiktas paslaugas (pardavimo PVM) ir atskaitomos PVM sumos (pirkimo PVM). PVM už prekes ir paslaugas apskaičiuojamas: pardavėjui (paslaugos teikėjui) išrašius pirkėjui (paslaugos gavėjui) sąskaitą faktūrą ar kitą dokumentą už parduodamas prekes (teikiamas paslaugas); sumokėjus į kasą pinigus, kai prekės (paslaugos) apmokamos grynais pinigais; pateikus importo krovinio deklaraciją, kai prekės importuojamos.
Atskaitomą PVM sumą sudaro įtraukta į atskaitą PVM suma už tiekėjų pateiktas prekes ir suteiktas paslaugas bei sumokėta PVM suma už importuotas prekes, išskyrus PVM įstatyme numatytas neatskaitomas sumas.
Kadangi juridinio asmens teisių neturinčiose įmonėse pajamų pripažinimas ir pardavimo PVM apskaičiavimas, sąnaudų, susijusių su pajamų uždirbimu, ir atskaitomojo PVM nustatymas nei apskaitos objekto, nei laiko požiūriu nesutampa, tai ši aplinkybė sunkina apskaitos organizavimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis40.69 KB
Autoriusdarius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaita individualioje imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą