Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos proceso organizavimas ir finansinė analizė: AB "Autora"

Apskaitos proceso organizavimas ir finansinė analizė: AB "Autora"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Bendrieji apskaitos principai. Balansas. Sąskaitų planas. Įmonės darbinė atskaitomybės parengimo lentelė. Pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaita. Praktinė dalis. Bendrasis žurnalas. Sąskaitos. Pelno (nuostolio) ataskaita. Balansas. Įmonės veikos finansiniai rodikliai. Išvados.

Ištrauka

Apskaita atsirado daugiau kaip 1 tūkst. m. pr. Kr. Tai nulėmė natūralus žmonių poreikis žinoti, ko ir kiek jie turi, kiek išleidžia ir kiek gauna pajamų. Tuos, kurie mokėjo šį darbą atlikti, senovėje vadino raštininkais, iždininkais, vėliau – ekonomais, sąskaitininkais. Plėtojantis ūkinei veiklai, atsirado kontoros, ir manoma, kad jose jau buvo darbo pasidalijimas: vieni skaičiuodavo operacijas, susijusias su įplaukomis , kiti - su išlaidomis, treti tikrindavo, ar tiksliai atliekami darbai. Ūkinės lėšos buvo grupuojamos atskirai fiksuojant operacijas, susijusias su jų gavimu ir išleidimu, tobulėjo kontrolė, buvo atliekamos inventorizacijos. (A. Ivanauskienė, 2004 m.).
Viena iš svarbiausių sėkmingo verslo plėtojimo sąlygų – deramas informacijos, ypač apskaitinės, reikšmės įvertinimas ir sugebėjimas tinkamai pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis. Informacija reikalinga sprendimams priimti yra labai įvairi ir jos tiek daug, kad visos vienu metu praktiškai neįmanoma suvokti.
Apskaitos informacija yra iš patikimo šaltinio gauti ir tinkamai užregistruoti apskaitos, daugiausia finansinės, duomenys, kuriuos naudoja savarankiški ūkiniai vienetai – įmonės, jų valdymo procese, arba kurie potencialiai ir ateityje gali būti naudingi valdytojams bei kitiems apskaitos informacijos vartotojams. Apskaitos požiūriu įmonė yra savarankiškas ūkinis vienetas, atribotas nuo kitų įmonių ir savininkų.
Visose laisvos rinkos šalyse labai paplitęs teiginys, jog apskaita yra verslo kalba. Tai teisinga nuostata, nes neturėdami duomenų apie verslo sėkmę ar turtą, kuriuo disponuoja įmonė, tos įmonės darbuotojai paprasčiausiai negalėtų susikalbėti. Įmonės vadovai neįstengtų susišnekėti su savininkais bei kitų įmonių vadovais, pirkėjais, tiekėjais. Juk įmonės steigiamos tam kad uždirbtų pelną ir didintų savininkų turtą, išreiškiamą pinigais. Įvairūs specialistai puikiausiai gali susikalbėti universalia apskaitos kalba, viską išreiškiančia visuotiniu pinigų matu. Šio mato pagrindu visus duomenis ir formuoja apskaitininkai, pateikdami žinias apie įmonės turtą, jos savininkus bei turto panaudojimo efektyvumą – juk įmonės veiklos procese turto nuolat turi daugėti, nebent dalį jo išsidalintų savininkai, arba įmonė nuolatos patirtų nuostolius.
Ne tik pati apskaitos informacija bet ir jos vartotojai pasižymi gausa ir įvairove. Tai natūralus reiškinys, nes apskaita turi būti vykdoma kiekvienoj įmonėj, be to įvairiais tikslais. Neformaliai veikiančiose įmonėse ir apskaita vedama tvarkingai. Tikrai sunku būtų rasti ilgesnį laiką sėkmingai dirbančią įmonę, kurios valdytojai nesiorientuotų kokiu turtu disponuoja ir kaip jis naudojamas. Konkurentai, turintys kokybišką apskaitos informaciją anksčiau ar vėliau nukonkuruotų tokią įmonę. Kalbant apie apskaitos informaciją, skiriami apskaitos informacijos ir finansinės atskaitomybės vartotojai.( A. Pačiolis, "Buhalterija" Nr. 5 (14)
Atkūrus 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Nepriklausomybę, buhalterinei apskaitai iškilo naujų uždavinių, atsirado kitokių reikalavimų. Rinkos ekonomikos sąlygomis negali būti veiklos sričių, kur nereikėtų buhalterinės apskaitos informacijos.
Apskaita tapo nauja ir pelninga verslo rūšimi. Tai teigiamas demokratinės visuomenės reiškinys, padedantis ugdyti buhalterio profesijos prestižą.

Kursinio darbo tikslas: pagal įmonės pateiktus finansinių ataskaitų duomenis ir santykinius rodiklius atlikti įmonės finansinę analizę.
Kursinio projekto uždaviniai: visas operacijas užregistruoti bendrajame žurnale, atlikti koreguojančius įrašus, iš bendrojo žurnalo duomenis perkelti į sąskaitas, visas pajamų ir sąnaudų sąskaitas uždaryti per "Pajamų ir sąnaudų suvestinės" sąskaitą, uždaryti "Pajamų ir sąnaudų suvestinės" sąskaitą žinant, kad įmonės pelnas jokiems tikslams nebuvo skirstomas, parengti darbinę atskaitomybės lentelę, uždaryti pelno ataskaitą, užpildyti balansą. Nustatyti įmonės finansinius rodiklius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-09
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis56.96 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Vaitekonienė
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos proceso organizavimas ir finansine analize AB Autora [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • J. Vaitekonienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą