Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>INTOSAI veikla

INTOSAI veikla

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

INTOSAI – misija ir veikla. Istorija ir struktūra. Veikla. Limos deklaracija. Limos deklaracijos Bendrosios nuostatos bei nepriklausomumas. Aukščiausių Kontrolės Institucijų teisės bei Santykiai su Parlamentu, Vyriausybe ir administracija. Kontrolės metodai, atskaitomybė bei Aukščiausios kontrolės institucijos įgaliojimas. Išvados.

Ištrauka

Valstybės auditas šiandien reikalauja pasaulinio masto pripažinimo. Todėl reikia suprasti, koks yra svarbus nacionalinių aukščiausių audito institucijų (AAI) vaidmuo. Tuo pačiu metu didėja ir šių institucijų poreikiai, galimybės ir lūkesčiai. Tuo būdu valstybinės audito institucijos kiekvieną dieną susiduria su iššūkiais.
Daugiau kaip 40 metų INTOSAI, Tarptautinė Aukščiausių Audito Institucijų Organizacija (the Interna-tional Organization of Supreme Audit Institutions), pateikia institucionalizuotas schemas, kuriose atsispindi augantys valstybių poreikiai ir į kurias privalo atsižvelgti kiekvienos valstybės, priklausančios INTOSAI, aukščiausios audito institucijos. Laikantis INTOSAI moto: "Experientia mutua omnibus prodest", patirties tarp INTOSAI narių pasikeitimas ir gauti duomenys yra garantija, kad valstybinis auditas ir toliau vystosi.
Laikydamasi Audito nurodymų ir taisyklių, pateiktų Limos deklaracijoje (kuri priimta 1977 metais), INTOSAI pasiekė aukštų standartų. Siekiant šių aukštų standartų, yra pabrėžiamas aukščiausių audito institucijų savarankiškumas ir nepriklausomybė nuo kitų valstybės institucijų. Tai yra vienas iš svarbiausių nuolatinių tikslų, kurių visada siekia INTOSAI ir jos nariai.
Kas tikrai gina valstybės audito poreikius, turi reikalauti audito institucijų savarankiškumo. Iš tikrųjų legalus teisėtas savarankiškumo ir nepriklausomumo įkūnijimas gali būti garantuotas tik tikroje demokra-tijoje. Valstybės auditas, nepriklausomybė ir demokratija formuoja vieną nedalomą vienetą. Tai yra būtina sąlyga, kad aukščiausios audito institucijos galėtų efektyviai įvykdyti savo užduotis. Taigi demokratijos vystymasis skatina nepriklausomų audito institucijų steigimą tokiose šalyse, kur vykdomos reformos.
Lietuva INTOSAI narė tapo 1992m. spalio 18 dieną, o EUROSAI – 1993m. Todėl INTOSAI priimami dokumentai, nors ir nėra privalomi, gali būti taikomi aukščiausios kontrolės institucijos veikloje. Reikėtų, kad svarbiausių INTOSAI dokumentų nuostatos ne tik būtų realizuojamos Valstybės kontrolės veikloje, bet į jas būtų atsižvelgiama ruošiant ir priimant visus svarbiausius valstybės teisinius dokumentus, kuriuose keičiami valstybės finansų kontrolės klausimai.
Šiame darbe pateikiu bendrą INTOSAI veiklos apžvalgą: trumpą istoriją, misiją, organizacinę struktūrą, INTOSAI organizacijos užduočių ir pasiekimų reziumė. Kadangi Lietuva priklauso EUROSAI regioninei grupei truputelį plačiau aptariu šios regioninės grupės organizacinę struktūrą bei veiklą.
Darbo tikslas – išstudijuoti tarptautinę INTOSAI organizaciją, kurios nare Lietuva yra jau 10 metų. Išanalizuoti jos veiklą, keliamas užduotis bei tikslus, o taip pat išanalizuoti, kokiose srityse Lietuva gali gauti jos palaikymą ir jos šalių kandidačių palaikymą.
Daro užsaviniai:
apžvelgti INTOSAI sukurimo prielaidas, organizacijos istoriją bei misiją,
išnagrinėti INTOSAI organizacinę struktūrą – jos pagrindines grupes, komitetus bei darbo grupes, regionines darbo grupes; truputelį plačiau aptarti EUROSAI regioninę grupę, nes būtent šiai iš septnių regioninių darbo grupių priklauso Lietuva
aptarti bendrą INTOSAI veiklą, jos rengiamus apmokymus, platinamus leidinius,
interpretuoti pagrindinį INTOSAI dokumentą, išanalizuoti kiekvieną jo dalį bei straipsnį, remiantis originalu, kuris yra pateiktas 1 darbo priede.
Padaryti išvadą apie INTOSAI ir Lietuvos sąveika.
Reziume:
Siekiant iškeltų tikslų ir sprendžiant darbo uždavinius buvo išstudijuota naujausia informacija, gauta iš nuolat atsinaujinančių interneto svetainių, šia tema bei INTOSAI originalus dokumentai – INTOSAI statutas bei Limos deklaracija, kurių originalai yra darbo prieduose, taip pat buvo atsižvelgta į lietuviškų autorių pasisakymus šia tema.
Pastaba
Kadangi lietuvos kalba nėra oficiali INTOSAI ar EUROSAI organizacijų kalba, visi originalus dokumentai ir informacija interneto svetainėse yra pateikta užsienio kalbomis, todėl verčiau iš kelių kalbų (anglų, rusų, vokiečių), gali kilti kai kurių terminų, sąvokų neatitikimų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-02
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis41 puslapis 
Literatūros šaltiniai0
Dydis64.6 KB
AutoriusJulija T
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2002 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. I.Toliatienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word INTOSAI veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 41 puslapis 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. I.Toliatienė
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą