Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Audito įmonės

Audito įmonės

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Teisinis audito įmonių reglamentavimas Lietuvoje. Audito įmonių rūšys. Įmonių įrašymo į audito įmonių sąrašą tvarka. Audito įmonių civilinės atsakomybės privalomasis draudimas. Audito įmonių išbraukimas iš audito įmonių sąrašo. Audito įmonių veikla ir teisės. Audito įmonių pareigos. Audito įmonių teisių apribojimas. Audito įmonių atsakomybė. Audito įmonės veiklos kokybės kontrolės sistema ir jos pagrindiniai elementai. Tarptautinės audito firmos. Išvados.

Ištrauka

Audito firmos yra labai įvairios. Jos skiriasi savo dydžiu ir veiklos sfera. Yra firmų, kuriose dirba 1 - 2 žmonės, ir multinacionalinių kompanijų, turinčių tūkstančius darbuotojų, o jų padaliniai įsteigti daugelyje pasaulio šalių.
Daugėjant įmonių skaičiui, prireikia vis daugiau auditorių paslaugų, jų paslaugų spektras plečiasi, paslaugos darosi kvalifikuotesnės. Taigi didelės audito firmos neretai išstumia mažas, nes bankai ir kiti klientai labiau linkę pasitikėti didelėmis. Klientai labiau linkę naudotis didelių audito firmų paslaugomis, nes jos turi geresnius specialistus, materialinę techninę baze, didesnę praktinę ir metodinę audito patirtį. Tačiau ne visi klientai gali naudotis didelių, ypač tarptautinių audito firmų paslaugomis, nes jų kainos gerokai didesnės. Kadangi klientų veikla ir jų poreikiai yra labai įvairūs, tai visiškai pateisinama, kad šalia didelių tarptautinių audito firmų sėkmingai dirba ir mažos.

Lietuvos ekonomikai integruojantis į bendrą Europos rinką Lietuvoje vis labiau stiprėja tarptautinių audito įmonių, kurios dar labiau plės savo veiklą ir ateityje, vaidmuo. Daugelis geriausių Lietuvos auditorių dirbs tarptautinėse audito įmonėse. Pavyzdžiui, Norvegijoje net 40 % kvalifikuočiausių auditorių dirba tarptautinėse "Arthur Andersen", KPMG, ir kitose audito įmonėse. Šią aplinkybę būtina objektyviai įvertinti kuriant nacionalines audito įmones, nustatant jų veiklos kryptis ir strategiją. Svarbu sukurti tokias nacionalines audito įmones, kurios galėtų konkuruoti su pripažintomis tarptautinėmis audito įmonėmis. Ta konkurencinė kova turi būti garbinga, naudinga abiem pusėm.
Taigi šio darbo tikslas yra supažindinti su audito įmonėmis bei jų veikla.
Darbui keliami šie uždaviniai:
Supažindinti su audito įmonių rūšimis;
Aptarti įmonių įrašymo ir išbraukimo iš audito įmonių sąrašo tvarką;
Supažindinti su audito įmonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sąlygomis;
Supažindinti su audito įmonių veikla, teisėmis bei pareigomis;
Supažindinti su tarptautinėmis audito firmomis, veikiančiomis Lietuvoje.Audito įmonė – tai įstatymų nustatyta tvarka įsteigta ir į Lietuvos Respublikos audito įmonių sąrašą įtraukta įmonė. Tiek mūsų Respublikoje, tiek ir kitose pasaulio šalyse yra ne tiek daug įmonių, pasivadinusių vien tik audito įmonių vardu. Motyvas – audito įmonės be audito užsiima ir kita veikla. [J. Mackevičius "Auditas:teorija, praktika, perspektyvos", 2001]
Audito įmonės gali būti šių teisinių formų:
individualios įmonės. Individualių audito įmonių savininkai turi būti auditoriai.
tikrosios ūkinės bendrijos. Ne mažiau kaip 3/4 audito TŪB tikrųjų narių turi būti auditoriai.
komanditinės ūkinės bendrijos. Ne mažiau kaip 3/4 audito KŪB tikrųjų narių turi būti auditoriai.
uždarosios akcinės bendrovės. Šių bendrovių akcininkais gali būti auditoriai, audito įmonės, kiti juridiniai asmenys ir fiziniai asmenys, ES ir kitų užsienio šalių, kurių sąrašą tvirtina Vyriausybė arba jos įgaliota institucija, audito įmonės. Jei uždarojoje akcinėje bendrovėje sudaroma valdyba, ¾ jos narių turi būti auditoriais. Audito įmonės vadovas turi būti auditorius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-07
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis57.64 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Audito imones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą