Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsargos

Atsargos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Atsargų audito reikšmė ir uždaviniai. Atsargų audito nuoseklumas. Atsargų gavimo auditas. Atsargų laikymo, išdavimo ir naudojimo auditas. Atsargų apskaitos būdų įvertinimas. Atsargų įkainojimo metodų įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas: Pagal tarptautinę apskaitos ir audito praktiką, į atsargas įeina trys apyvartinio turto rūšys. Tai prekės, pagamintos pardavimui, nebaigta gamyba ir prekės, kurios bus sunau¬dotos produkcijai pagaminti (pirkimai, tiekimai, žaliavos ir kt.). Taigi apskaita ir auditas turi bendrą kontrolės objektą. Jis svarbus ir apskaitai, ir auditui dėl šitokių priežasčių.
Pirma - minėtos atsargų rūšys sudaro didžiausią įmonės apyvartinio turto dalį. Todėl esminiai netikslumai bei klaidos informacijoje apie atsargas gali labai suklai¬dinti informacijos vartotojus: savininkus, bankus, kreditorius ir kt.
Antra - taikomi įvairūs vertinimo metodai gali daryti didelį poveikį finansiniams rodikliams. Todėl labai svarbu deramai įvertinti, ar pagrįstai jie taikomi.
Trečia - priežastis būtų atsargų vertės poveikis pardavimų kainoms, o per jas ir metinėms pardavimų pajamoms.
Ketvirtoji - priežastis būtų atsargų kokybės, jų būklės ryšys su atsargų verte. Tai vienas iš sunkiausių audito uždavinių, kuris daro poveikį įmonės finansinės būklės nustatymui. Labai svarbu audito pradžioje nustatyti, ar būtina specialistui dalyvauti inventorizacijoje. Specialistas galėtų įvertinti tam tikrų tipų atsargas, ypač tas, ku¬rioms būdingas natūralus mažėjimas - kiekio ir sudėties pokyčiai. Dėl šios priežas¬ties auditorius turi numatyti: leistiną netikslumų lygį tiriamoje informacijoje; ap¬svarstyti informacijos kompleksiškumą; alternatyvių duomenų šaltinius.

Darbo tikslas: išanalizuoti atsargų auditą.


Darbo uždaviniai:
1. Aptarti atsargų audito sampratą;
2. Apžvelgti atsargų audito rūšis;
3. Įvertinti atsargų apskaitos rūšis;
4. Įvertinti atsargų įkainojimo metodus.

Darbo metodas: mokslinės – teorinės literatūros apžvalga ir analizė.

Atsargos - trumpalaikis turtas, kuris vienąkart dalyvauja gamybos ar aptarnavimo procese ir ne pamažu, bet iš karto sunaudojamas įmonės veikloje uždirbant pajamas. Jos gali būti panaudotos produkcijai gaminti, paslaugoms teikti, gali būti skirtos parduoti ir perparduoti. Pagal įmonės veiklos pobūdį jos disponuoja skirtingomis atsargomis. Gamybinės įmo¬nės dažniausiai disponuoja 4 grupėmis atsargų: 1 - žaliavomis ir medžia¬gomis, 2 - komplektavimo gaminiais ir pirktais pusfabrikačiais, 3 - nebaig¬ta gamyba, 4 - pagaminta produkcija. Prekybos įmonės disponuoja prekė¬mis, skirtomis perparduoti ir įmonės aptarnavimo reikmėms tenkinti. Nuo atsargų, kuriomis įmonė disponuoja, priklauso audito metodika.
Atsargų auditas - viena atsakingiausių ir sudėtingiausių audito sričių. Atsargos neretai daugelyje įmonių sudaro didžiausią trumpalaikio turto lyginamąjį svorį. Be to, atsargų asortimentas kai kuriose įmonėse būna labai didelis. Atsargų audito sudėtingumą apibūdina ir jų didelis apyvartumo laipsnis bei lengvas transportabilumas. Ypač sunku atlikti atsargų auditą tose įmonėse, kurios ilgai laiko atsargas keliuose sandėliuose. At¬sargos gali pasenti ne tik ilgai ir blogai laikant, bet ir sparčiai vystantis technologijoms, nors aiškių pasenimo požymių ir nėra. Tačiau svarbiau¬sia, kad įmonės kartais naudoja skirtingus įkainojimo metodus skirtin¬goms atsargų rūšims įvertinti. Manoma, kad atliekant atsargų auditą, be¬veik visada susiduriama su didele klaidų ir apgaulių tikimybe.
Atsargų įsigijimas, pardavimas, naudojimas - tokia veiklos sritis, nuo kurios didele dalimi priklauso įmonės finansiniai rezultatai. Patyrę auditoriai paprastai audito metu atranda vienokių ar kitokių problemų įsigyjant ir naudojant atsargas. Daugelis auditorių pasiūlymų įmonių va¬dovybei būna iš atsargų audito srities. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-22
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis22.22 KB
AutoriusJ.
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsargos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą