Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Akcijų apskaita

Akcijų apskaita

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Akcijų apskaitos teisinis reglamentavimas. Akcinė nuosavybė. Akcinės nuosavybės samprata. Akcijų formos, rūšys ir klasės. Įstatinis kapitalas. Įstatinio kapitalo didinimas. Įstatinio kapitalo mažinimas. Akcininkams skiriama pelno dalis - dividendai. Dividendų skirstymo pavyzdys. Akcijų ir akcinio kapitalo apskaita. Kapitalo apskaita. Valstybinis kapitalas. Akcinis kapitalas. Nepareikalautas apmokėti kapitalas. Akcijų priedai. Sąskaitos, naudojamos kapitalui ir akcijoms apskaityti. 30 sąskaita Kapitalas. 31 sąskaita Akcijų priedai (Nominalios vertės perviršis). 25 sąskaita Kitos per vienerius metus gautinos sumos. 16 sąskaita Ilgalaikis finansinis turtas. 48 sąskaita Kitos mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai. Akcijų apskaitos vykdymo tvarka ir naudojami dokumentai. Išvados. Resume. Informacijos šaltiniai. Norminiai teisės aktai. Priedai.

Ištrauka

Kuriant ir valdant akcinę bendrovę būtina susipažinti su akcijomis, akcijų bei kapitalo apskaitos taisyklėmis ir tvarka. Nepaisant to, kad akcijų apsktaita yra pagrindinis akcininkų teisių ir pareigų įgyvnedinimui, ši tema yra pakankamai skurdžiai išnagrinėta. Be to, ši apskaitos sritis iki pat 2001 m. Lietuvos Respoublikos Ūkio ministro įsakymo Nr. 328 "Dėl akcijų apskaitos uždarosiose akcinėse bendrovėse tvarkos patvirtinimo" nebuvo smulkiai reglamentuota, o jau beveik dešimt metų galiojantis akcinių bendrovių įstatymas yra nuolat koreguojamas ir taisomas. Šie aspektai sąlygoja šios temos aktualumą ir naujumą.

Kaip sritis akcijų apskaita gali būti nagrinėjama dvejopai. Bendru požiūriu akcijų apskaita apibrėžia akcijų, kaip vertybinių popierių, o taip pat ir akcininkų, kaip savininkų, apskaitos vedimą ir kontroliavimą. Platesne prasme, akcijų apsktaita apima ir finansinės apskaitos operacijas, kuriomis vykdomi pakeitimai kapitale. Pagrindinis šio darbo tikslas – atskleisti akcijų apskaitos vykdymo tvarką bei ją susieti su finansine apskaita.

Šio darbo objektas – akcijų apskaitą reglamentuojantys Lietuvos Respublikos norminiai teisės aktai, poįstatyminiai aktai bei kita mokslinė literatūra, kurioje analizuojama akcijų, kaip nuosavybės formos, apskaita.

Šio darbo uždaviniai:
1. glaustai, bet aiškiai išnagrinėti Lituvos Respublikoje akcijų apskaitos teisinį reglametavimą;
2. išnagrinėti akcijas ir akcinį kapitalą taip, kad būtu lengva suprasti akcijų apskaitos tvarką bei vykdymą;
3. rasti, kokiais ryšiais akcijų apskaita yra susijusi su finansine apskaita, bei juos atskleisti;
4. išsiaiškinti praktinius akcijų apskaitos aspektus Lituvos Respublikos uždarosiose akcinėse bendrovėse.

Siekiant išsiaiškinti praktinę akcijų apskaitą buvo kreiptasi į keletą uždarųjų akcinių bendrovių prašant galimybės susipažinti su jų vedama akcijų apskaita. Iš visų bendrovių į kurias buvo kreiptasi 4 suteikė tokią galimybę:
UAB Alternatyvus valdymas
UAB Modernios technologijos
UAB CompSoftus
UAB Informacinės technologijos.

Informacija buvo surinkta pagal vieningą apklausos formą (Priedas Nr. 1) apklausos-pokalbio būdu. Neapsieita be informacijos surinkimo sunkumų, kadangi didžioji dalis uždarųjų akcinių bendrovių, kurių buvo prašyta atsakyti į anketos klausimus, nenorėjo atskleisti, jų manymu, konfidencialios informacijos apie akcijų apskaitos vykdymą jose.
Be to, siekiant susipažinti su akcijų apskaitos tvarkos laikymosi užtikrinimo tvarka buvo kreiptasi į Valstybinės mokesčių inspekcijos audito skyrių su prašymu atsakyti į keletą klausimų. Neformalaus pokalbio metu gauta informacija yra įtraukta į šio kursinio skyrių apie akcijų apskaitos teisinį reglamentavimą.

Šį kursinį darbą sudaro trys pagrindiniai skyriai. Pirmame yra apžvelgiama akcijų apskaitos teisinis reglamentavimas. Antrame, remiantis Lietuvos respublikos akcinių bendrovių įstatymu (toliau – Įstatymas), 8 verslo apskaitos standartu, kitais norminiais teisės aktais bei moksline literatūra, yra nagrinėjami akcijų, įstatinio kapitalo sampratos, akcijų išleidimo, pasirašymo, apmokėjimo ir perleidimo teisiniai aspektai. Taip pat, kaip akcininkų teisių įgyvendinimo priemonė, aptariami dividendai – akcininkams skiriama pelno dalis. Trečiame skyriuje yra nagrinėjama akcijų ir kapitalo apskaita buhalteriniu aspektu, t.y. analizuojama, kaip antroje, teorinėje, dalyje vykdomos finansinės operacijos su akcijomis bei kokios sąskaitos naudojamos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis48.9 KB
AutoriusEdgaras
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akciju apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą