Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pinigų srautų analizė: AB "Lėvuo"

Pinigų srautų analizė: AB "Lėvuo"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Įmonės apibūdinimas. Pinigų srautų analizė. Pinigų srautų ataskaita. AB "Lėvuo" pinigų srautų analizė. Įmonės pinigų srautų planavimas. Nominalūs ir realūs pinigų srautai. Pasirinkto nusidėvėjimo skaičiavimo metodo įtaka pinigų srautams. Išvados.

Ištrauka

Pinigų srautų ataskaitos ir analizė atsirado palyginti neseniai. Amerikos sertifikuotų visuomeninių apskaitininkų institutas (American Institute of Certified Public Accountants), atlikęs tyrimus, 1961 m. paskelbė tyrimo rezultatus "Pinigų srautų analizė ir fondų ataskaita" ir rekomendavo tokią ataskaitą laikyti privaloma.
1971 m. Apskaitos principų taryba išleido naują rekomenduojamą dokumentą "Finansinės būklės pasikeitimų pakeitimas". Ataskaita galėjo būti rengiama dviem būdais, nurodant kaip apyvartinių lėšų (pirmas būdas) arba kaip pinigų (antras būdas) šaltinius ir jų panaudojimą.
1987 m. finansinės apskaitos standartų taryba (Financial Accouting Standards Board) priėmė naują standartą Nr. 95, kuris vadinosi "Pinigų srautų ataskaita". Standartas įsigaliojo nuo 1988 m. liepos 15 dienos ir tapo Amerikos kompanijų metinės finansinės ataskaitos sudėtine dalimi.
Lietuvoje pinigų srautų ataskaitas (PSA) pateikia didelės įmonės nuo 1994 m. Iš PSA sužinome apie ūkio subjekto gautus pinigus tokiomis kryptimis, kaip bendroji įmonės veikla, investicinė veikla ir finansinė veikla. PSA pateikiama visa informacija apie ūkines operacijas, kuriose naudojami pinigai. Ši ataskaita parodo ne tik mokestinę ūkio subjekto finansinę situaciją, bet ir pinigų judėjimą per visą tiriamą laikotarpį. Pinigai yra mobiliausias finansavimo šaltinis. Jų praradimas yra negrąžinamas ekonominis nuostolis. Ūkio subjektai pinigus dažniausiai išleidžia, pirkdami medžiagas, energiją, o gauna parduodami savo veiklos produktą. Tačiau tarp šių dviejų momentų pinigų kiekis gali būti sumažinamas dividendų, mokesčių, palūkanų mokėjimais, paskolų grąžinimu, investicijomis arba padidinamas priskaičiuotomis nusidėvėjimo sumomis, nepaskirstytu pelnu, įplaukomis iš parduoto ilgalaikio turto, gautomis paskolomis, suformuoto naujo kapitalo sumomis ir pan.
Šios temos aktualumas pasireiškia tuo, kad PSA duomenimis labai domisi savininkai, vadybininkai, investitoriai, kreditoriai. Investitoriai ir kreditoriai iš PSA gali sužinoti, ar į įmonę ateis teigiami pinigų srautai, ar ji išmokės dividendus, grąžins skolas bei palūkanas ir apskritai ar vadovybė sugeba valdyti pinigų srautus. Kreditoriai ypač domisi įmonės veiklos pinigų srautais (dažniausiai iš jo grąžinamos skolos), jos lankstumu (gebėjimas parduoti aktyvus ar dalį verslo skolai grąžinti), finansiniu lankstumu (gebėjimas refinansuoti skolą per kitas finansų institucijas bei finansų rinką).
PSA analizė greičiau nei iš kitų ataskaitų gauta informacija signalizuoja apie galimą kompanijos žlugimą.
Darbo tikslas- remiantis įvairių autorių monografijomis, straipsniais, metodiniais leidiniais ir atliktos praktikos metu gauta informacija - atlikti AB " LĖVUO" pinigų srautų analizę 1999-2004 metais.
Tikslui pasiekti keliami uždaviniai:
1. Apibudinti teorinius pinigų srautų analizės tyrimo aspektus.
2. Atlikti finansinių ataskaitų, kaip svarbiausių informacijos šaltinių įmonės AB " LĖVUO" finansinei būklei tirti, analizę.
3. Įvertinti pagal pasirinktus ( pelningumo, mokumo, turto apyvartumo) finansinius rodiklius įmonės finansinę būklę.
4. Pateikti išvadas bei pasiūlymus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-01
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis49.02 KB
AutoriusRaimonda
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigu srautu analize AB Levuo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą