Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Darbo užmokesčio apskaitos kompiuterizavimas

Darbo užmokesčio apskaitos kompiuterizavimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Užmokesčio už darbą organizavimas. Darbo užmokesčio kompiuterizavimas. Informacijos klasifikatorių rengimas. Pradinės kintamosios informacijos paruošimas. Kompiuterizuotos duomenų bazės normatyvinių žinynų formavimas. Automatizuotos pradinės informacijos dorojimas. Rezultatinės informacijos formavimas ir naudojimas. Išvados.

Ištrauka

Darbo užmokestis visada buvo aktuali socialinė, teisinė ir ekonominė problema. Naujajame amžiuje, keičiasi ekonominiai bei organizaciniai verslo ir atitinkamai darbo apmokėjimo pagrindai. Darbo apmokėjimas orientuojamas į socialinę partnerystę darbe, kai svarbus ne tik darbo apmokėjimas, bet ir jo organizavimas tokiu lygiu, kuris užtikrintų darbuotojo ir jo šeimos gyvybines reikmes tam tikroje gamtinėje aplinkoje bei jo socialinį prestižą.
Darbo užmokesčio apskaita – tai sunkus, didelio kruopštumo reikalaujantis darbas. Užmokesčio už darbą apskaita teikia iki 40% ir daugiau visos apskaitinės informacijos ekonominių rodiklių. Šios apskaitos aktualumas didėja ir dėl to, kad priskaičiuotos darbo užmokesčio sumos turi būti įskaitytos į įmonių gaminių ir paslaugų savikainą. Apskaičiuojant uždarbio sumas, jas grupuojant pagal įvairius požymius, tenka naudotis didelės apimties normatyvinių žinynų informacija, atlikti daug loginių operacijų, sudaryti įvairius apskaitos registrus ir atskaitomybę, kurią nustatytais terminais įmonė privalo teikti išoriniams informacijos vartotojams. Todėl šis apskaitos baras reikalauja nemažų darbo sąnaudų [1, 2].
Gerai organizuota darbo ir darbo apmokėjimo apskaita padeda racionaliau panaudoti darbo laiką, gerinti pagamintų produktų ir atliktų darbų kokybę, sudaro galimybę laiku atsiskaityti su įmonės darbuotojais. Darbo apmokėjimo apskaitai keliami šie uždaviniai: operatyviai įforminti pirminiuose dokumentuose kiekvieno darbuotojo darbo sąnaudas ir atliktą darbą; teisingai apskaičiuoti kiekvieno darbuotojo uždarbį; paskirstyti darbo sąnaudas pagal veiklos ir gaminių rūšis bei įmonės padalinius; laiku pateiti nustatytą atskaitomybę. Todėl šį procesą būtina kompiuterizuoti, kadangi rankinis to paties pobūdžio darbas gerokai atsilieka nuo kompiuterinio tiek efektyvumu, tiek ir tikslumu, o svarbiausias jo trūkumas yra tai, kad jis sugaišina palyginus daug laiko. Kompiuterizuoto darbo apmokėjimo apskaitos technologijos turi padėti minėtiems uždeaviniams spręsti [1].
Darbo užmokesčio apskaitos procesas ne tik reikalauja daug darbo, bet ir gana sudėtingas, apimantis visas įmonės veiklos organizavimo sritis. Darbo apmokėjimo apskaita tiesiogiai siejama su darbo laiko panaudojimu, darbo organizavimo ir apmokėjimo formomis. Šie apskaitos darbai pasižymi didele pirminių dokumentų įvairove ir normatyvinių duomenų (teisinių ir ekonominių) gausa, palyginti sudėtinga paties uždarbio apskaičiavimo dirbantiesiems technologija, jo sumų paskirstymu įvairiems apskaitos objektams. Pagaliau, kiekvienoje įmonėje labai aktualus darbo užmokesčio fondo kuo efektyvesnis panaudojimas, nes šio fondo sąnaudos dažnai sudaro ženklią dalį gaminių ir paslaugų savikainoje. Išvardintos ir kitos dar nepaminėtos šio apskaitos baro ypatybės verčia įmonių darbuotojus imtis apskaitos kompiuterizavimo, kuris leistų sukurti kompiuterizuotą duomenų bazę (KDB) ir pagerinti valdymo darbuotojų informacinį aprūpinimą.
Lietuvos mokslininkų darbuose daugiausia dėmesio skiriama darbo apmokėjimo organizavimo formų ir darbo apmokėjimo apskaitos analizei. Darbo apmokėjimo apskaitos kompiuterizavimo ir KDB organizavimo klausimais, ypač naudojant personalinius kompiuterius, publikuotų mokslinių apibendrinimų dar labai stokojama.
Savo darbo tikslu pasirinkome išanalizuoti įmonės darbo apmokėjimo apskaitos kompiuterizavimą, kompiuterizuotą duomenų bazę, pagrindinius reikalavimus darbo apmokėjimo apskaitos efektyvesniam naudojimui. Darbe plačiau išnagrinėsime darbo apmokėjimo apskaitą ir jos automatizavimą, įmonės dirbančiųjų darbo apmokėjimo apskaitos kompiuterizuotos duomenų bazės organizavimą. Šiame darbe analizuosime Lietuvos mokslininkų literatūros šaltinius apskaitos kompiuterizavimo klausimais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-01
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis18.8 KB
AutoriusRaimonda
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio apskaitos kompiuterizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą