Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Informacijos sistemų esmė

Informacijos sistemų esmė

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Buhalterinės apskaitos principai ir reikalavimai. Buhalterinės apskaitos rūšys. Buhalterinėje apskaitoje taikomi matai. Buhalterinės profesijos samprata. Profesionalių apskaitos darbuotojų etikos kodekso ir buhalterinės apskaitos reglamentavimas Lietuvos respublikoje. Tarptautiniai apskaitos standartai, Europos Sąjungos direktyvos. Buhalterinės apskaitos ir audito Lietuvoje ateitis ir įmonėje apskaitos politikos esmė.

Ištrauka

Apskaita – tai finansinių ir su jais susijusių dokumentų rinkimo, registravimo, klasifikavimo, sumavimo ir interpretavimo mokslas, galintis priimti verslo sprendimus. Šiame referate bus apariamos tik kelios buhalterinei apskaitai būdingos temos: buhalterinės apskaitos principai ir reikalavimai; buhalterinės apskaitos rūšys; buhalterinėje apskaitoje taikomi matai; buhalterinės profesijos samprata; profesionalių apskaitos darbuotojų etikos kodekso ir buhalterinės apskaitos reglamentavimas Lietuvos respublikoje; Tarptautiniai apskaitos standartai, Europos sąjungos direktyvos; buhalterinės apskaitos ir audito Lietuvoje ateitis ir įmonėje apskaitos politikos esmė.

Buhalterinės apskaitos įstatymo 3 straipsnyje nurodoma, kad įmonių apskaita gali būti tvarkoma pagal Tarptautinius apskaitos standartus arba Verslo apskaitos standartus. Įmonės turėtų nusistatyti, kokiais apskaitos standartais vadovaujamosios sudaro įvairias ataskaitas. Tarptautiniai apskaitos standartai yra daug platesni, jų apimtis yra apie du tūkstančius puslapių, lietuviškasis jų variantas Verslo apskaitos standartai yra daug trumpesnis, jų apimtis yra tik apie vieną šimtą puslapių. Pirmasis Tarptautinių apskaitos standartų bei verslo apskaitos standartų ir Finansinės atskaitomybės įstatymas numato, kad finansinė atskaitomybė turi būti tvarkoma laikantis šių bendrųjų apskaitos principų:
1. įmonės;
2. veiklos tęstinumo;
3. periodiškumo;
4. pastovumo;
5. piniginio mato;
6. kaupimo;
7. palyginimo;
8. atsargumo;
9. neutralumo;
10. turinio svarbos.


Įmonės principas. Įmonė yra atskiras apskaitos vienetas. Į apskaitą įtraukiamas įmonės turtas, nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai. Jos dukterinių įmonių turtas, nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai apskaitomi atskirai. Įmonės turtas turi būti atskirtas nuo asmeninio įmonės savininkų ir žmonių valdančių ją arba joje dirbančių, turto.
Veiklos tęstinumo principas. Šis principas teigia, kad kiekviena įmonė gali egzistuoti neribotai, kad jos veiklos laikotarpis neapibrėžiamas kokiu nors lako tarpu, įmonė nebus likviduota ir jo savininkai nesiekia jos parduoti. Įmonė laikoma veikiančia, jei numatoma jos veikla netolimoje ateityje.
Daroma prielaida, kad jos:
1) veiklos laikotarpis neribotas;
2) nenumatoma likviduoti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-03
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis25.41 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos sistemu esme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą