Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Vidaus audito organizavimas

Vidaus audito organizavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Vidaus audito teoriniai klausimai. Vidaus audito apibrėžimas ir vidaus audito rūšys. Vidaus auditas ir vidinė kontrolė. Vidaus audito funkcijos. Vidaus auditoriams keliami reikalavimai ir vidaus audito tarnybos darbo organizavimas. Vidaus auditoriams keliami reikalavimai. Vidaus audito tarnybos darbo organizavimas. Vidaus audito problemos. Vidaus ir nepriklausomo audito panašumai ir skirtumai. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje vidaus auditas daugeliui organizacijų vadovų ir pačių vidaus auditorių vis dar asocijuojasi su funkcija, kuri organizacijoje atlieka policininko vaidmenį. Vidaus auditoriai koncentruojasi ties mokesčių klausimais, finansine atskaitomybe, procedūrų laikymusi. Pastaruoju metu išsivysčiusiose valstybėse vidaus auditoriai imasi vis giliau analizuoti veiklos procesus, tuo padėdami užtikrinti, kad šie procesai veiktų tinkamai ir efektyviai. Vidaus audito veikla vis labiau koncentruojama ne tik ties apskaitos reikalais, ji plečiasi ir apima verslo strategijas ir planus. Daugeliui auditorių ir organizacijų vadovų šis vidaus auditoriaus-konsultanto vaidmuo yra visiškai naujas, nors pasaulinių organizacijų patirtis rodo, kad vidaus auditorius dėl savo visą organizaciją apimančios veiklos specifikos yra būtent tas asmuo, kuris gali pažvelgti į organizaciją iš šono ir pasiūlyti daug platesnį požiūrį.
Taigi, būtent vidaus auditorius gali pasakyti, kaip organizacijai sekasi įgyvendinti strateginius tikslus, ar organizacija patikimai valdo tiems tikslams iškylančią riziką, ir pasiūlyti būdus, kaip tą veiklą gerinti ir tobulinti.
Lietuvoje vidaus auditas neturi pakankamai išvystytos teisinės bazės, taip pat mokymo metodologijos. Tačiau nepaisant to, vidaus auditas yra labai svarbus Lietuvos įmonėms siekiančioms tapti konkurencingomis Lietuvoje ir visame pasaulyje. Vidaus audito tarnybų darbas dažniausiai sutinkamas didelėse ir vidutinėse įmonėse. Užsieninio kapitalo įmonėms į pagalbą atskuba motininė įmonė, kuri turi specialistus ir daugiametę patirtį. Kita vertus lietuviško kapitalo įmonės kuria vidaus audito tarnybas pasitelkiant sukauptą patirtį, jų vadovai patys formuoja šios tarnybos užduotis bei tikslus.
Šio darbo tikslas yra išsamiai išstudijuoti vidaus audito darbo organizavimą įmonėje.
Darbo tikslui pasiekti, išspręsti tokie pagrindiniai klausimai ir uždaviniai:
• Aptarta vidaus audito esmė, raida ir būtinumas.
• Išnagrinėtas vidaus audito bei vidaus kontrolės supratimas.
• Išdėstyti vidaus audito uždaviniai ir funkcijos.
• Atskleisti, kokie yra vidaus auditoriams keliami reikalavimai.
• Kaip organizuojamas vidaus audito tarnybos darbas.
• Kokios galimos vidaus audito problemos.
• Atskleisti vidaus skirtumai nuo išorės audito.

Rengiant darbą, kaip tyrimo metodas buvo naudojama mokslinės literatūros analizė ir apibendrinimas. Išstudijuota literatūra: teisiniai aktai, reglamentuojantys audito tvarką (NAS, TAS), mokslinė literatūra, lietuvių ir užsienio autorių straipsniai apskaitos ir audito mokslo profesinėje periodikoje, audito seminarų medžiaga.
Darbo rezultatus padėjo atskleisti parengtos schemos ir lentelės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-10
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai25
Dydis68.73 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vidaus audito organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą