Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Buhalterinis balansas

Buhalterinis balansas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Balanso lygybės charakteristika. Balanso rūšys ir sudedamosios dalys. Ūkinių operacijų įtaka balansui. Balanso rodikliai.

Ištrauka

Vienas iš svarbiausių buhalterinės apskaitos uždavinių – teikti informaciją įmonės finansinei būklei įvertinti, operatyviai kontroliuoti įmonės finansinę veiklą, laiku priimti racionalius valdymo sprendimus.. Tokiai informacijai gauti sudaroma finansinė atskaitomybė. Svarbi jos sudedamoji dalis yra buhalterinis balansas. Balansas (pranc.. belanca – svarstyklės) – tai dviejų tarpusavyje susijusių rodiklių visuma, kurių bendros sumos turi būti lygios.

Balansas – finansinė ataskaita, kurioje nurodomas visas įmonės turtas, nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai paskutinę ataskaitinio laikotarpio dieną.
Balansas parodo įmonės finansinę būklę konkrečiu laiko momentu (pvz., balandžio 30 d., gruodžio 31 d.). Balansą visada sudaro dvi dalys. Vienoje dalyje parodoma turto sudėtis, o kitoje – nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų rodikliai. Tiek turtas, tiek nuosavas kapitalas bei įmonės įsipareigojimai balanse detalizuojami straipsniais. Dėl patogumo vienarūšiai straipsniai sujungiamo į grupes, o pastarosios - į skyrius. Kai kurių straipsnių grupės skaidomos į pogrupius.
Pirmoji balanso dalis daugelyje šalių vadinama aktyvu, o antroji – pasyvu. Taip buvo vadinama ir Lietuvoje. Šie terminai atsirado senai, o šiuo metu neteko pažodinės reikšmės. Aktyve (lot. aktyvus – veiklus, veiksmingas, apčiuopiamas) parodomas konkretus turtas, pasyve (lot. passivus – neveiklus, neveikiamas, neapčiuopiamas) parodomas nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai. Tradiciniai aktyvo ir pasyvo terminai vartojami Vokietijoje, Prancūzijoje, Australijoje ir kitur. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis21.34 KB
AutoriusLaili
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR.Ulozienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buhalterinis balansas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • R.Ulozienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą