Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsargų apskaita (2)

Atsargų apskaita (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Atsargų esmė, jų rūšys ir įkainojimo metodai. Atsargų esmė ir rūšys. Atsargų įkainojimo metodai. Atsargų apskaitos modeliai. Atsargų įsigijimo savikaina. Atsargų produkcijos pasigaminimo savikaina. Nuolat apskaitomų atsargų metodas. Periodiškai apskaitomų atsargų metodas. Atsargų perkainojimas ir inventorizacija. Grynoji galimo realizavimo vertė ir atsargų perkainojimas. Atsargų inventorizacijos ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Atsargomis laikomos įmonės žinioje esančios vertybės – trumpalaikis turtas, - kurios skirtos parduoti įprasta tvarka arba sunaudoti teikiant paslaugas ar gaminant parduotinas prekes ir kurios vieną kartą dalyvauja gamybos ir aptarnavimo procese ir yra iš karto sunaudojamos įmonės veikloje uždirbant pajamas. Drąsiai galima teigti, jog pasirinkta kursinio tema – atsargų apskaita – yra viena aktualiausių tiek finansinės, tiek menedžmento apskaitos temų, kadangi atsargos yra viena iš pagrindinių ir daugeliui svarbiausių trumpalaikio turto rūšių, tiesiogiai dalyvaujanti uždirbant pajamas, o svarbiausias informacijos šaltinis apie įmonės žinioje esančias atsargas ir yra finansinės apskaitos formuojama informacija.
Atsargų apskaitos temos aktualaumas teoriniu bei praktiniu požiūriu lėmė, tai, jog ši tema plačiai aptariama nacionalinių ir tarptautinių finansinės apskaitos reglamentų. Minėta tema taip pat plačiai analizuojama periodiniuose apskaitos leidiniuose, todėl šio kursinio darbo tikslas yra kiek įmanoma giliau išnagrinėti atsargų apskaitos ypatumus, remiantis naujausiais duomenimis, o pagrindiniai šio darbo uždaviniai yra:

1. Apibrėžti pagrindinius (4) atsargų įkainojimo metodus bei nustatyti svarbiausias priežastis, kurios lemia atsargų likučių įkainojimo metodo pasirinkimą;

2. Ištirti atsargų pirkimo (pasigaminimo) savikainos nustatymą;

3. Išnagrinėti atsargų finansinės apskaitos metodus (2) bei pateikti pagrindinius abiejų metodų privalumus ir trūkumus;

4. Išanalizuoti atsargų perkainojimo būdus bei trumpai nusakyti atsargų inventorizacijos ypatumus.

Norint įvykdyti iškeltus uždavinius, buvo renkama, apdorojama bei analizuojama speciali literatūra. Pagrindiniai informacijos šaltiniai: "Apskaitos ir mokesčių apžvalga", "Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos", 9-asis Verslo apskaitos standartas, 2 – asis Tarptautinis apskaitos standartas, VĮ LR apskaitos instituto specialus leidinys "Atsargos" ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-22
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis865.75 KB
Autoriusloretaj
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsargu apskaita (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą