Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Auditorius - fizinis ir juridinis asmuo

Auditorius - fizinis ir juridinis asmuo

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Auditoriaus fizinio ir juridinio asmens sąvoka. Auditoriaus tikslai. Auditinės veiklos sfera. Auditorių profesinio etikos kodekso reikalavimai. Kvalifikacinių auditoriaus egzaminų reikalavimai ir tvarka. Audito įmonių ir auditorių apžvalga Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Auditinė veikla ir auditoriaus profesija mūsų krašte atsirado palyginti neseniai, pertvarkant krašto ekonomiką rinkos sąlygomis. Kad veiktų rinkos ekonomika, labai svarbu turėti patikimą informaciją ne tik apie viso krašto ūkį, bet ir apie kiekvieną įmonę. Dėl šios priežasties, audito reikšmė tapo ypač svarbi, nes auditas ir yra vienas iš svarbiausių ir patikimiausių ekonominės informacijos šaltinių. Jo teikiama informacija yra tikra, tiksli, objektyvi, patikima, turi didelę įrodomąją galią. Šią informaciją naudoja ne tik išorės, bet ir vidaus vartotojai, ji padeda spręsti konkrečius tikslus ir uždavinius.
Referato tikslas – pateikti teorinę dalį apie auditorius, audito įmones, bei apžvelgti Lietuvos audito rinką. Pirmame skyriuje pateikiamos pagrindinės sąvokos apie auditorių, bei audito įmones.
Antrame skyriuje išskiriami svarbiausi auditoriaus tikslai.
Trečiame skyriuje aprašyta auditinės veiklos sfera, išanalizuojami finansinių ataskaitų tvirtinimo etapai.
Ketvirtame skyriuje pateikiami Auditorių profesinio etikos kodekso reikalavimai.
Penktame skyriuje aprašomi bendri kvalifikacinių auditoriaus egzaminų reikalavimai ir tvarka.
Paskutinis referato skyrius – tai Lietuvoje veikiančių audito įmonių ir auditorių apžvalga 2003 – 2004 metais. Šiame skyriuje pateikiamos diagramos, kurios vaizdžiai apibūdina įvairius audito įmonių veiklos rodiklius.
Renkantis referato temą, atsižvelgiau į savo poreikius. Man buvo aktualu sužinoti apie vykdomas auditinių įmonių veiklos sferas, keliamus reikalavimus auditoriams Lietuvoje, nes turbūt kaip ir daugeliui studentų, kuriems teko paskaitų metu susipažinti su šiuo dėstomu dalyku, atsirado susidomėjimas ir noras ateityje siekti auditoriaus kvalifikacijos.

Audito terminas siekia senovės laikus. "Auditas" kilęs iš Lotynų kalbos žodžio "audit" – "jis" girdi. Tačiau pagal tikrąją dabartinę audito prasmę audito terminą reikia suprasti plačiau. Auditorius turi ne tik girdėti, bet ir matyti, jausti ir suvokti sudėtingas finansines situacijas. Nes dabartinis auditas – tai procesas, kuriame įmonių ataskaitos yra taip smulkiai tiriamos, kad auditoriai galėtų pareikšti nuomonę, ar jos sudarytos tvarkingai ir teisingai. [1,10] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-20
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis69.63 KB
Autoriusinesa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Auditorius fizinis ir juridinis asmuo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą