Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Bendrieji apskaitos principai

Bendrieji apskaitos principai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Bendrieji apskaitos principai. Tarptautiniai apskaitos standartai (TAS). 8-asis Tarptautinis apskaitos standartas. Europos Sąjungos direktyvos. Išvados.

Ištrauka

Apskaita atlieka svarbų vaidmenį žmogaus gyvenime, gamyboje ir valstybėje. Apskaita dažnai vadinama universalia, tarptautine verslo kalba, tuo pabrėžiantjos svarbą ekonominiame procese. Apskaitos būdus pirmasis paskelbė pranciškonų vienuolis Luca Pačiolis, gyvenęs Italijoje XV amžiuje. Jo atradimas išlaikė šimtmečių išbandymus ir tapęs kur kas sudėtingesnis bei tobulesnis, sėkmingai naudojamas ir mūsų laikais.
Rinkos ekonomikos sąlygomis didžiąją dalį informacijos pateikia buhalterinė apskaita.
Buhalterinė apskaita – ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių, išreikštų pinigais, registravimas, grupavimas ir apibendrinimo sistema, skirta gauti informaciją ekonominiams sprendimams priimti ir (arba) finansinei atskaitomybei sudaryti.
Buhalterinė apskaita yra informacinės sistemos dalis, teikianti 70-80 % informacijos apie įmonės ūkinę ir finansinę veiklą. Taigi buhalterinės apskaitos paskirtis – vykdyti informacines funkcijas ir sisteminti informaciją mums reikiama kryptimi.
Informacinių funkcijų uždaviniai yra tokie:
1. Teikti visą ir teisingą informaciją apie įmonės valdymą (vidinė informacija);
2. Teikti informaciją išorinės informacijos vartotojams (Mokesčių inspekcijai, Statistikos departamentui, ministerijoms, bankams, pirkėjams, savininkams, kreditoriams ir kt.);
3. Garantuoti turto apsaugą, laikytis ūkinę veiklą reglamentuojančių normų.
Svarbiausia buhalterinės apskaitos priedermė – padėti pažinti realų mus supanti pasaulį ir atspindėti jų universalią verslo kalbą. Viena iš pagrindinių sėkmingo verslo plėtojimo sąlygų – deramas informacijos, ypač apskaitinės reikšmės įvertinimas ir gebėjimas tinkamai pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis.
Apskaitos politika, kaip ir visa apskaita reglamentuojama 3 lygiais:
1. Tarptautiniu mastu;
2. Šalies, valstybės mastu;
3. Įmonės mastu.


Rinkos ekonomikos šalyse finansinė apskaita tvarkoma remiantis visuotinai pripažintais principais. Jie vadinami bendraisiais apskaitos principais.
Bendrieji apskaitos principai (BAP) yra nuostatos, kuriomis grindžiamos kiekvienos laisvosios rinkos šalies konceptualios apskaitos taisyklės. Patys bendriausi apskaitos principai apibrėžti tarptautiniuose apskaitos standartuose ir ketvirtoje Europos Sąjungos direktyvoje. Tai įmonės veiklos, kaupimo, apskaitos pastovumo ir atsargumo principai.
Tai apskaitos taisyklės, kurių laikantis tvarkoma apskaita visame civilizuotame pasaulyje. Jų svarbą būtų galima paly¬ginti su žmogaus gebėjimu kalbėti kitiems suprantama kalba. Jeigu susikursime tik mums patiems suprantamą kalbą, paprasčiausiai nesusikalbėsime su kitais. Taip pat yra ir ap¬skaitoje: jeigu nesilaikysime visuotinai pripažintų principų, suformuotos finansinės in-formacijos niekas nesupras. Bendriausi apskaitos principai suformuluoti Tarptautiniuose apskaitos standartuose ir Europos Sąjungos direktyvose. Lietuvos Respublikos įmonių finansinės atskaitomybės įstatyme (toliau - Įmonių finansinės atskaitomybės įstatymas) ir 1 VAS "Finansinė atskaitomybė" nurodyti šie bendrieji apskaitos principai ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-22
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis22.82 KB
Autoriustadas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrieji apskaitos principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą