Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ūkinių operacijų rašymas į dokumentus

Ūkinių operacijų rašymas į dokumentus

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Buhalterinės apskaitos dokumentai ir jų paskirtis. Dokumentų rekvizitai. Mokesčiams apskaičiuoti naudojami apskaitos dokumentai. Dokumentų tvarkymas. Buhalterinės apskaitos dokumentų skirstymas ir Saugojimo tvarka. Buhalterinės apskaitos registro esmė, jų skirstymas. Bendrasis ir specialieji apskaitos žurnalai. Didžioji knyga ir jos ryšys su analitinės apskaitos. Kortelėmis. Priedai.

Ištrauka

Šiame referate bus aptariamos tik kelios buhalterinei apskaitai būdingos temos: buhalterinės apskaitos dokumentai ir jų paskirtis; dokumentų rekvizitai; mokesčiams apskaičiuoti naudojami apskaitos dokumentai; dokumentų tvarkymas; buhalterinės apskaitos skirstymas ir saugojimo tvarka; buhalterinės apskaitos registrų esmė ir jų skirstymas; bendrasis ir specialieji apskaitos žurnalai; didžioji knyga ir jos ryšys su analitinėmis kortelėmis.
Buhalterinė apskaita – ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių, išreikštų pinigais, registravimo, grupavimo ir apibendrinimo sistema, skirta gauti informaciją ekonominiams sprendimams priimti ir finansinei atskaitomybei sudaryti.
Apskaitos dokumentas – popierinis arba elektroninis liudijimas, patvirtinantis ūkinę operaciją arba ūkinį įvykį ir turintis rekvizitus, pagal kuriuos galima nustatyti ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio tapatumą.
Apskaitos registras – remiantis apskaitos dokumentais parengta ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių suvestinė, kurioje apibendrinti jų duomenys.
Ūkinė operacija – ūkio subjekto veikla, keičianti turto ir nuosavo kapitalo bei įsipareigojimų dydį ir struktūrą.

Kiekviena ūkinė operacija turi būti įforminta dokumentu (ital. documentum – pavyzdys, įrodymas, pagrindimas). Dokumentas yra raštiškas įvykdytos operacijos ir teisės ją vykdyti liudijimas. Buhalterinės apskaitos įstatyme pateiktas toks apskaitos dokumento apibrėžimas:
Apskaitos dokumentai – informacijos šaltinis apie įmonės valdomą turtą, kapitalą, įsipareigojimus, pajamas ir sąnaudas. Dokumentai padeda kasdien stebėti ir kontroliuoti, kaip juda materialiosios vertybės ir pinigai, nustatyti, ar operacijos yra teisėtos bei naudingos įmonei. Iš dokumentų gaunama daug informacijos: ar tinkamai laikomasi įstatymų, ar vykdomi Vyriausybės nutarimai, įsakymai, instrukcijos, kaip vyksta pagrindiniai įmonės procesai. Dokumentai reikalingi darant įrašus į apskaitos registrus. Dokumentai naudojami išankstinei ir paskesnei ūkinei veiklai kontroliuoti. Išankstinę kontrolę vykdo atsakingi apskaitos darbuotojai, tuo užkirsdami kelią neteisėtoms operacijoms. Paskui kontroliuojama tikrinant jau atliktas operacijas dokumentuose.

Dokumentai pildomi
Dokumentai pildomi visomis rašymo priemonėmis, išskyrus pieštuką. Jeigu pildome kelis egzempliorius nededame kalkės, nes sąskaitos yra save kopijuojančios.
Jeigu iš karto pildome kelis egzempliorius, tai ant kiekvieno dokumento reikia pasirašyti asmeniškai. Įsigijus blankus, jie užregistruojami žurnale ir jie negali niekur dingti. Jeigu dingsta sąskaita – faktūra yra surašomas aktas ir pranešama mokesčių inspekcijai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-22
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis27.74 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ukiniu operaciju rasymas i dokumentus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą