Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Tarptautinės apskaitininkų organizacijos ir jų įtaka Lietuvos apskaitos sistemai

Tarptautinės apskaitininkų organizacijos ir jų įtaka Lietuvos apskaitos sistemai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Svarbiausios tarptautinės apskaitininkų organizacijos. Kitos tarptautinės apskaitininkų organizacijos. Tarptautinės organizacijos susijusios su apskaita. Išvados.

Ištrauka

Daugumoje įmonių apskaitos funkcijas vykdo specialūs darbuotojai. Tik kai kurių ūkio subjektų ( pavyzdžiui, kai kurių individualių įmonių, ūkininkų ūkių ir kt.) apskaitą tvarko patys savininkai. Apskaitos specialistai dažniausiai vadinami buhalteriais. Šios profesijos pavadinimas atsirado 15 a. pabaigoje ir yra vokiškos kilmės ir pažodžiui reiškia knygų laikytoją (knygvedį).
Rinkos ekonomikos sąlygomis buhalteriai atlieka gana daug funkcijų. Jie tvarko buhalterinę apskaitą, kontroliuoja turto saugumą bei naudojimą, analizuoja ūkinę bei finansinę veiklą, padeda rengti valdymo sprendimus, atlieka kitus darbus. Daugelyje įmonių buhalteriai vykdo ir finansų tvarkymo funkcijas.
Išvystytos rinkos ekonomikos šalyse buhalteriai yra labai svarbūs įmonės valdymo sistemoje ir dėl to jie yragerai vertinami. Buhalterio profesija priklauso prestižiškiausioms veiklos sritims. Didėja apskaitos profesijos prestižas ir Lietuvoje. Jis labai priklauso nuo buhalterių aktyvumo ir veiklos rezultatyvumo tvarkant įmonės ekonominius reikalus.
Buhalterių darbas yra ne tik reikšmingas, bet ir sudėtingas. Dėl to jiems keliami dideli kvalifikacijos reikalavimai. Apskaitos specialistai turi gerai išmanyti apskaitos informacijos dorojimo, finansų bei statistinių ataskaitų sudarymo, finansų tvarkymo, kontrolės, ekonominius darbus, taip pat teisės normų taikymo, profesinės etikos ir kitus reikalavimus.
Daugumoje šalių apskaitos specialistai turi savo profesines organizacijas ( asociacijas, sąjungas, institutus). Vienose šalyse ( pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, JAV ) jos susikūrė 19 a. pabaigoje, o kitose šalyse ( pavyzdžiui, daugumoje Europos šalių ) – 20 a. pradžioje arba antroje pusėje. Kai kuriose šalyse ( Didžiojoje Britanijoje, JAV ir kt. ) yra kelios apskaitos organizacijos.

Pasaulyje yra ne viena tarptautinė apskaitininkų organizacija, svarbiausios tai Tarptautinis apskaitos standartų komitetas, Tarptautinė buhalterių ( apskaitininkų ) federacija, INTOSAI, EUROSAI, Europos apskaitos asociacija.
Tarptautinis apskaitos standartų komitetas ( International Accounting Standards Committec – IASC ) įkurtas 1973 m. birželio 29 dieną Londone. 1973 m. į jo sudėti įėjo 10 šalių – Australijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Japonijos, Meksikos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, Airijos, Jungtinių Amerikos Valstijų – profesionalios apskaitos organizacijos. 1991m. į Tarptautinį apskaitos standartų komitetą įėjo net 103 profesinės apskaitos organizacijos iš 78 šalių. Naujausiais duomenimis Tarptautinis apskaitos standartų komitetas ( TASK) vienija 143 apskaitininkų organizacijas iš 104 šalių. Kai kurioms šalims ( pavyzdžiui Kanada, JAV ir kt.) atstovauja kelios apskaitos organizacijos.
Tarptautinį apskaitos standartų komitetą oficialiai pripažįsta ir su juo bendradarbiauja daugelis tarptautinių organizacijų. TASK yra pripažintas vienintele organizacija, turinčia teisę savo vardu leisti tarptautinius apskaitos standartus.
Tarptautinio apskaitos standartų komiteto Taryba 1987 m. pradėjo peržiūrėti galio- jančius apskaitos standartus, norėdama juos patobulinti ir tuo prisidėti toliau standartizuojant pasaulinę apskaitą. Dėl to TASK kiekvienais metais publikuoja tarptautinius apskaitos standartus su visais papildymais ir pataisymais. Komiteto formuojamų ir skelbiamų apskaitos standartų griežtai laikytis neįpareigota nė viena valstybė, jie yra tik rekomendacinio pobūdžio. Tačiau praktiškai visų šalių apskaitininkai ( Lietuvos taip pat ne išimtis) savo darbe stengiasi jais vadovautis, nes priešingu atveju tai pakenktų pirmiausia pačiai valstybei. Visos apskaitininkų organizacijos - Tarptautinio apskaitos standartų komiteto narės įpareigotos įtikinėti savo šalių vyriausybes diegti praktikoje Tarptautinius apskaitos standartus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-28
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis22.22 KB
AutoriusMarina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines apskaitininku organizacijos ir ju itaka Lietuvos apskaitos sistemai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą