Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Buhalterinės apskaitos reglamentavimas (3)

Buhalterinės apskaitos reglamentavimas (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Ekonominės informacijos reikšmė valdymo sistemoje. Apskaitos reikšmė valstybės ir įmonių finansų valdymo sistemai. Pagrindiniai apskaitos uždaviniai. Apskaitos rūšys. Reikalavimai apskaitai. Bendrieji apskaitos principai. Apskaitos reglamentavimo tvarka Lietuvos Respublikoje. Kontrolinis darbas. Ūkinių operacijų įtaka apskaitinei lygybei. Ūkinės veiklos ciklas ir ataskaitinis laikotarpis. Vienas ūkinės veiklos ciklas. Ūkinės veiklos ciklai ir ataskaitinis laikotarpis. Ilgalaikis turtas. Valiutinių operacijų apskaita.

Ištrauka

Gana sunku suprasti sudėtingą ryšį tarp būtino laisvojoje rinkoje finansinės apskaitos kūrybinio prado ir šios apskaitos rūšies reglamentavimo tam tikrų valstybių ar netgi tarptautiniu mastu. Pirma, finansinė apskaita, atspindinti labai įvairią ir sudėtingą įmonių ūkinę veiklą, negali būti absoliučiai tiksliai reglamentuota, t. y. vienoda visose įmonėse, nes niekas negalėtų nusakyti visų įmanomų aplinkybių, kurias gali tekti atspindėti įmonių apskaitininkams. Antrą, jie privalo laikytis tam tikrų bendrų nuostatų, kaip apskaitoje ir atskaitomybėje atspindėti įmonių turtą, nuosavybę bei veiklos rezultatus. Kitaip akcininkai nežinos, įkurią įmonę tikslingiausia investuoti.

Temos tikslas: įgyti žinių ir sugebėjimų, kurie leistų:
1. Suprasti ekonominės informacijos reikšmę valdymo sistemoje.
2. Įvertinti apskaitos reikšmę valstybės ir įmonių finansų valdymo sistemai, suvokti jos svarbą sprendimams verslo srityje.
3. Nustatyti pagrindinius apskaitos uždavinius, apskaitos rūšis.
4. Įsisavinti reikalavimus apskaitai, apskaitos metodus ir bendruosius apskaitos principus.
5. Išsiaiškinti apskaitos reglamentavimo tvarką Lietuvos Respublikoje.

Informacija – tai tikrovės atvaizdavimas tam tikra tvarka ir pagal tam tikrą sistemą. Tai žinios, pranešimai ar duomenys apie aplinkinį pasaulį, jame vykstančius procesus. Šios žinios gali būti perduodamos, laikomos ir apdorojamos.
Apskaitos informacija vadinami iš patikimo šaltinio gauti ir tinkamai užfiksuoti apskaitos duomenys, kurie naudojami valdymui arba gali būti naudingi valdytojams ateityje.
Informacijos ir duomenų sąvokų tapatinti negalima. Kiekvienas pranešimas yra žinios apie valdomą objektą, t.y. duomenys apie jį, tačiau ne kiekvienam pranešimui reikia valdymo įtakos, jis nebūtinai suteikia naujų žinių – informacijos. Tarp informacijos ir duomenų yra sudėtinga dialektinė priklausomybė. Duomenys gali teikti vertingą informaciją ir, atvirkščiai, neturėti svarbios reikšmės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-29
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis27.44 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasI. Knyvienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buhalterines apskaitos reglamentavimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • I. Knyvienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą