Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsiskaitymų su tiekėjais, pirkėjais ir užsakovais organizavimas: UAB "Ortopedijos centras"

Atsiskaitymų su tiekėjais, pirkėjais ir užsakovais organizavimas: UAB "Ortopedijos centras"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. UAB "Ortopedijos centras" apibūdinimas. Veiklos pobūdis. Atsiskaitymų su tiekėjais, pirkėjais užsakovais organizavimas. Atsiskaitymų dokumentai. Atsiskaitymo kortelės ir jų rūšys. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Kiekvienos įmonės įsteigimo ir jos veiklos galutinis tikslas – pelnas, kuris gali būti gaunamas tik tada, kai įmonės gaminamą produkciją ar teikiamas paslaugas pripažįsta rinka, kitaip tariant kai tos prekės parduodamos. Už parduotas prekes ar paslaugas yra gaunami pinigai.
Labai svarbus pinigų už parduotą produkciją gavimo momentas. Tiek pirkėjas, tiek pardavėjas stengiasi kuo ilgiau išlaikyti juos savo rankose, kad pasinaudodamas šiai pinigais, galėtų uždirbti kuo daugiau pelno. Todėl labai svarbu tinkamai organizuoti atsiskaitymus tarp ūkio subjektų.
Atsiskaitymai - tai piniginių santykių išraiška, atsiskaitant už parduotas prekes ar produkciją,
suteikus patarnavimus, taip pat atsiskaitant už įsigytą bet kokios rūšies turtą, medžiagas ar gautas
paslaugas.
Atsiskaitymų santykiai dažniausiai susidaro dėl prekinių operacijų, tačiau gali susidaryti ir dėl kitų priežasčių. Atsiskaitymų pagrindu gali būti įstatymai, numatantys įmonių prievolės socialinio draudimo įstaigoms, atsiskaitymai už darbuotojams mokamą socialinį draudimą. prievolės valstybės iždui, taip pat juridinių asmenų pelno mokestis, kelių fondo mokestis ir kiti.
Atsiskaitymai būna įvairūs, tačiau kokia bebūtų atsiskaitymų santykių atsiradimo priežastys, jie rodo įmonės teisę gauti tam tikrą pinigų sumą arba pareigą ją sumokėti.Esamus atsiskaitymų santykius rodo įsiskolinimas, kuris gali būti dvejopas:
1. Kitų įmonių, įstaigų ir organizacijų įsiskolinimas mūsų įmonei. Jis atvaizduojamas atsiskaitymų apskaitai skirtų sąskaitų debete ir vadinamas debitoriniu įsiskolinimu.
2. Mūsų įmonės įsiskolinimas kitoms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms. Jis atvaizduojamas atsiskaitymų sąskaitų kredite ir vadinamas kreditoriniu įsiskolinimu.
Labai svarbu laiku atsiskaityti su kreditoriais. Kai debitoriai laiku negrąžina įsiskolinimų įmonei, pastaroji negali laiku atsiskaityti su savo kreditoriais. Tada sutrikimas vienoje grandyje sukelia sutrikimus kitose besijungiančiose atsiskaitymų grandyse.Todėl labai svarbu, kad visos įmonės, įstaigos ir organizacijos griežtai laikytųsi nustatytos atsiskaitymų tvarkos ir terminų.
Nuo to kaip sutvarkyta atsiskaitymų tarp ūkio subjektų sistema, priklauso labai daug kas – net paties verslo plėtojimo sėkmė. Pavėluoti atsiskaitymai gali netik sutrikdyti normalią įmonės veiklą, bet ir padaryti didelių nuostolių. Šie praradimai iš karto pasireiškia pinigų trūkumu. Vėlesniais laikotarpiais dėl sutrikusių atsiskaitymų įmonė gali prarasti tiekėjų pasitikėjimą ir klientų susidomėjimą. Sutrikę atsiskaitymai mažina įmonės galimybes gauti paskolą.
Šio darbo tikslas –išnagrinėti atsiskaitymų su pirkėjais, tiekėjais ir užsakovais organizavimo ypatumus.

Šiame darbe išanalizuosiu pagrindinius UAB Ortopedijos centras atsiskaitymų su pirkėjais, tiekėjais ir užsakovais organizavimo ypatumus praėjusiais metais, apžvelgsiu šioje įmonėje naudojamas atsiskaitymų formas. Pateiksiu dokumentų kopijas, apibūdinančias atsiskaitymų formas, atsiskaitymų organizavimo įmonėje tvarką ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai11
Dydis35.08 KB
Autoriusvaida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2002 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsiskaitymu su tiekejais pirkejais ir uzsakovais organizavimas UAB Ortopedijos centras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą