Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos kompiuterizavimas (2)

Apskaitos kompiuterizavimas (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Apskaitos kompiuterizavimo reikšmė. Apskaitos kompiuterizavimo problemos. Scala programos pristatymas. Apskaitos kompiuterizavimo tikslingumas. Išvados. Priedai (2)

Ištrauka

Šiuo metu tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje vyksta dideli pokyčiai. Kinta technologijos, kinta valdymo metodai, kinta žmonių tarpusavio santykiai.
Laisvos rinkos sąlygomis kiekviena įmonė ir organizacija susiduria su konkurencija. Tenka nuolatos kovoti dėl vietos rinkoje, konkuruoti ir stengtis tapti bei išlikti pranašesniu už kitus. Yra daug faktorių, lemiančių organizacijos sėkmę šiuolaikiniame pasaulyje. Vienas iš svarbiausių - efektyvus informacijų technologijų panaudojimas firmos veikloje. Išties, posakis "kas valdo informaciją, tas valdo pasaulį" turi gilią prasmę.
Darbo tikslas - pateikti įmonių apskaitos ir finansų sistemų kompiuterizavimo tikslingumą.
Darbo objektas - įmonių apskaitos ir finansų sistemos.
Darbo uždavinys - nustatyti apskaitos kompiuterizavimo tikslingumą.

Vienas iš būdų taupiai ir racionaliai naudoti darbo, materialinius bei piniginius išteklius ir didinti gamybos efektyvumą yra valdymo bei kontrolės darbuotojų aprūpinimas operatyvia ir patikima informacija. Pagrindinis informacinio aprūpinimo didinimo kelias yra kompiuterių naudojimas tvarkant ekonominę informaciją.
Naudodami kompiuterizuotą buhalterinės apskaitos sistemą, išspręsite daugybę vadybos problemų, padidinsite apskaitininkų darbo našumą ir informacijos patikimumą, sutvarkysite raštvedybą, paspartinsite apyvartą. Kitas kompiuterizuotas buhalterinės apskaitos privalumas tas, kad be didesnių darbo sąnaudų galima gauti daug papildomos informacijos. Kompiuteryje duomenys gali būti sugrupuoti pagal įvairiausius požymius, o sąskaitų likučiai gali būti nustatyti bet kuriuo laiku. Be to, naudojant kompiuterizuotą apskaitos sistemą, atsiranda ir papildomų kontrolės galimybių. Pavyzdžiui, prieš parduodant prekes skolon, visuomet galima negaištant laiko patikrinti, ar pirkėjas nėra išnaudojęs kredito limito, ar jis atsiskaitęs už anksčiau pirktas prekes, ir pan. Jeigu apskaitininkas naudoja kompiuterizuotą buhalterinės apskaitos sistemą, svarbiausia analizuoti ir be klaidų įvesti į kompiuterį pradinę informaciją, tiksliai nurodyti kiekvienos finansinės operacijos sąskaitų korespondenciją ir pan.


Apskaitos kompiuterizavimo problemos sąlyginai skirstomos į keletą grupių. Pirmoji grupė - grynai psichologinio pobūdžio.
Elektroninėms skaičiavimo mašinoms perdavus paprasčiausias operacijas, apskaitininkui dažniausiai tenka atlikti aukštesnės kvalifikacijos reikalaujantį darbą. Dirbančiam prie kompiuterio būtina turėti bent minimalių darbo su juo įgūdžių.
Pradedant diegti naują technologiją, reikia parengti ir apmokyti personalą. Kita labai svarbi problemų grupė susijusi su apskaitos proceso formalizavimu. Norint deramai ją kompiuterizuoti, visose duomenų apdorojimo ūkio pakopose veiksmai turėtų vykti vienareikšmiškai. Todėl prieš kompiuterizavimą apskaitą būtina bent minimaliai sutvarkyti, t.y. Joje turi būti sudarytos būdingiausios konkrečiai įmonei ūkinių operacijų grupės ir sukurta metodika, pagal kurią visas ūkines operacijas būtų įmanoma tiksliai identifikuoti, nustatyti sąskaitų korespondencijas. Šiuo atveju negali būti palikta galimybė atsirasti jokiems alternatyvių operacijų identifikavimo variantams. Šis reikalavimas taip pat susijęs su tiksliai įmonės dispo¬nuojamo turto bei nuosavybės klasifikavimu. Tik esant tikslioms taisyklėms. Pagal kurias konkretus turtas ar nuosavybė priskiriami kuriai nors grupei ir tam tikslui skirtoms sąskaitoms, įmanoma išvengti nepageidautinų situacijų.[8] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-05
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis26.58 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegijos Suaugusiųjų švietimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos kompiuterizavimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegijos Suaugusiųjų švietimo centras / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą