Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Savivaldybių biudžeto sandaros analizė bei savivaldybių įmonės

Savivaldybių biudžeto sandaros analizė bei savivaldybių įmonės

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Savivaldybių biudžetai. Samprata. Biudžetų rengimo principai. Savivaldybių biudžetų pajamos. Savivaldybių biudžetų išlaidos (asignavimai) ir asignavimų valdytojai. Pajamų paskirstymas tarp valstybės ir savivaldybių biudžetų. Savivaldybės valdybos (mero) fondas. Savivaldybių skolinimasis ir skolinimosi limitai. Savivaldybių įmonės ir jų finansai. Savivaldybės įmonių teisės. Savivaldybių įmonių finansinė kontrolė. Savivaldybių įmonių kapitalas. Savivaldybės įmonės finansai. Pelno paskirstymas. Išvados.

Ištrauka

Viena iš demokratijos pasireiškimo formų yra savivalda. Vietos savivalda – valstybės teritorijos administracinio vieneto – savivaldybės teisė laisvai ir savarankiškai tvarkytis pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus per gyventojų tiesiogiai išrinktų atstovų savivaldybės tarybą bei jos sudarytas vykdomąsias institucijas.
Savivaldybė vykdo įvairias įstatymų priskirtas funkcijas, taigi jai, kaip ir bet kuriam kitam ūkiniam subjektui, yra reikalingas veiklos finansavimas. Kitaip tariant, savivaldybės vykdomoms socialinėms, ekonominėms bei kitoms vietinės reikšmės programoms finansuoti, taip pat savivaldybių įstaigų išlaikymui yra reikalingos pajamos. Visos savivaldybės veiklai užtikrinti reikalingos pajamos, taip pat planuojamos išlaidos yra fiksuojamos savivaldybės biudžete.
Pirmame skyriuje yra aptariamas savivaldybių biudžetas, jo rengimo principai, pajamos, išlaidos. Antrame skyriuje kalbama apie savivaldybių skolinimosi reikalus. Trečiajame skyriuje aptariami savivaldybių įmonių finansai, aptariamas pelno paskirstymas.
Darbo tikslas: Išanalizuoti savivaldybių biudžeto sandarą, skolinimosi galimybes bei aptarti savivaldybių įmonių finansus.
Darbo uždaviniai:
1) Apžvelgti teoriją apie savivaldybių biudžetus, jų sandarą.
2) Aptarti savivaldybių skolinimąsi.
3) Aptarti savivaldybių įmonių finansus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-10
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.12 KB
AutoriusNerute
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savivaldybiu biudzeto sandaros analize bei savivaldybiu imones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą