Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Sąskaitų plano ypatumai įmonėje

Sąskaitų plano ypatumai įmonėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Pavyzdinio sąskaitų plano struktūra. Ūkinių operacijų atvaizdavimas sąskaitose. Sąskaitų plano ypatumai "N" įmonėje. Sąskaitų plano sudarymas pagal VAS ir jo taikymas "N" įmonėje. Ilgalaikio turto apskaita "N" įmonėje. Trumpalaikis turtas ir pinigai "N" įmonėje. Rezervų apskaita "N" įmonėje. Darbo laiko ir darbo užmokesčio apskaita "N" įmonėje. Mokesčių apskaita "N" įmonėje. "N" įmonės gamybos išlaidų įskaičiavimas į produkcijos gamybinę savikainą. Prekybos valdymas, planavimas ir kontrolė "N" įmonėje. Skolų "N" įmonei apskaita ir išieškojimas. Išvados. Priedai (1)

Ištrauka

Apskaitos sistemą lemia ūkio subjekto teisinė forma, dydis, veiklos pobūdis ir nuosavybės forma. Minėtoji sistema aprėpia praktiškai taikomų apskaitos metodų visumą. Kaip žinoma, terminas "metodas" (gr. methodos – tyrimo kelias) bendriausia prasme suvokiamas tikslo siekimo, veikimo būdas, veiklos tvarka, sąmoningai naudojama kokiam nors tikslui pasiekti; antra – reiškinių tyrimo būdas. Beje, šiandieninėje apskaitos tvarkoje taikoma labai daug alternatyvių būdų ir metodų. Jie kuriami ir nuolat tobulinami Bendrųjų apskaitos principų pagrindu.
Daugelis įmonių turi pasitvirtinusios vidines buhalterinės apskaitos taisykles, sudarytas atsižvelgiant į norminių aktų, reglamentuojančių apskaitą ir atskaitomybe, reikalavimus ir į veiklos specifiką. Šios taisyklės egzistuoja įvairiais pavadinimais, neretai priimamos vadovo įsakymų ar potvarkių pavidalu, be sistemos ir epizodiškai.
Apskaitos politikos parinkimo problema turėtų būti sprendžiama neatidėliojant jos metų pabaigai, kai reikės ruoštis finansinei atskaitomybei sudaryti. Aiškinamajame rašte turėtų būti aprašyta, kokiais metodais, kriterijais ir taisyklėmis vadovaujantis buvo suformuota informacija, pateikta finansinėje atskaitomybėje.
Pagal Buhalterinės apskaitos įstatymą apskaitos politika - tai bendrieji apskaitos principai, apskaitos metodai ir taisyklės, skirti ūkio subjekto apskaitai tvarkyti ir finansinei atskaitomybei sudaryti bei pateikti.
Sąskaitų planas - tai konkrečioje įmonėje naudojamų sąskaitų sąrašas, sudarytas atsižvelgiant į tos įmonės nuosavybės formą, veiklos pobūdį, kitus verslo ypatumus. Jo tikslas - taip formuoti ir sisteminti apskaitos duomenis, kad galima būtų sudaryti finansine atskaitomybe, o kalbant paprasčiau - apskaičiuoti finansinės atskaitomybės rodiklius ir užpildyti finansinės atskaitomybės formas pagal nustatytus reikalavimus.
Sąskaitų planas – tai pagal tam tikrus požymius susistemintas sąskaitų sąrašas. Jame pateikti visų naudojamų sąskaitų pavadinimai bei jų numeriai. Sąskaitų planas sudarytas remiantis fundamentine apskaitos lygybe. Jame pateiktos visos sintetinės sąskaitos, suskirstytos į klases. Kiekviena sąskaita pažymėta skaitmeniniu kodu.
Sąskaitos numerio pirmas skaičius rodo, kokios klasės yra sąskaita, kiti numeriai pateikia detalesnę informaciją apie atitinkamą apskaitos objektą.
LR finansų ministerija yra parengusi pavyzdinį sąskaitų planą . Rengdami įmonės individualų sąskaitų planą, apskaitininkai gali remtis pavyzdiniu sąskaitų planu, tačiau neprivalo šito daryti. Pavyzdinis sąskaitų planas kiekvienoje įmonėje gali būti išplėstas bei detalizuotas, naudojant tiek naujų sąskaitų, kiek to reikia kokybiškai konkrečios įmonės apskaitos informacijai formuoti. Tą planą patvirtina įmonės vadovas. Į savo sąskaitų planą įmonė įtraukia tik tas sąskaitas kurios jai reikalingos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis53.26 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasM. Kunigė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Saskaitu plano ypatumai imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 33 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 4 Klasė/kursas
  • M. Kunigė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą