Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Muitai ir jų apskaičiavimas

Muitai ir jų apskaičiavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Muitų sąvoka ir reikšmė. Muitų rūšys. Atleidimas nuo muitų. Atleidimas nuo importo muito. Atleidimas nuo eksporto muitų. Muitų normos. Muitų normos pagal muito apskaičiavimo metodą. Prekių kilmė ir muitų dydis. Muitų tarifų nustatymas. Muitų normos atsižvelgiant į valstybę, iš kurios yra kilusios prekės. Tarifinės kvotos. Integruotas tarifas. Muitų apskaičiavimas, mokėjimas, išieškojimas, grąžinimas ir atsakomybė už muitų nesumokėjimą. Muito dydis. Muitų grąžinimas. Muito mokestis - protekcionizmas be sienų. Muitai trukdo žmonių gerovei. Muitai - problemų šaltinis. Problemos - muitų taisyklėse. Muitinės formalumai: problemos ir sprendimai (LLRI komentarai ir pasiūlymai. Prekių muitinės vertė. Prekės kainos nurodymas, nuolaidų pripažinimas. Prekės kainos nurodymas, nuolaidų pripažinimas. Įsipareigojimų muitinei užtikrinimas garantija. Mokesčių nuskaičiavimas ir grąžinimas. Valiutų keitimo kursų nustatymo tvarka. Muitinės problemų sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Muitas - mokestis (piniginė prievolė valstybei), kurį reikia sumokėti dėl to, kad prekės yra importuojamos į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją arba iš jos eksportuojamos. Muitų tarifas - susistemintas bendrųjų muitų, kurie taikomi importuojamoms į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją bei eksportuojamoms iš jos prekėms, normų rinkinys.
Muitas renkamas (sumokamas) už visas į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją importuojamas ir eksportuojamas iš jos prekes, išskyrus atvejus, kai atleidžiama nuo muitų pagal Lietuvos Respublikos muitinės kodekso nustatytus neapmokestinimo muitais atvejus bei atvejus, kai prekėms muito norma nenustatyta.
Pastaruoju metu viešumon keliama vis daugiau problemų, susijusių su muitų politika ir muitinių darbu. Neretai Lietuvos valdžia kaltinama tuo, kad nepakankamai gina vietos gamintojus, nesugeba pažaboti kontrabandos. Kita vertus, žmonės vis dažniau ir garsiau piktinasi, kad dėl didinamų muitų auga kainos, mažėja prekių pasirinkimas, muitinės sistemoje klesti netvarka. Muitų politikos klausimai neišvengiamai įgauna tarptautinį pobūdį - nuolat nukeliamas Lietuvos stojimas į PPO, kyla dėl jos konfliktų su kaimynine Latvija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-24
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis37.78 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Muitai ir ju apskaiciavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą