Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Verslo įmonės turtas

Verslo įmonės turtas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Turtas ir jo rūšys. Ilgalaikis turtas. Ilgalaikio turto klasifikavimas. IMT įkainojimas. Ilgalaikio turto vertės pasikeitimo funkcija. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas (amortizacija). Ilgalaikio turto naudojimo rodikliai. Trumpalaikis turtas. Atsargų įkainojimo samprata. Trumpalaikio turto apyvartumas. Trumpalaikio turto rodikliai. Įmonės kapitalas, jo sudėtis.

Ištrauka

Verslo įmonėms, siekiant išlikti ir plėstis kintančioje aplinkoje, svarbu įvertinti savo galimybes ir vartotojų poreikius, išlaikyti konkurencinį pranašumą jos pasirinktose prekių ar paslaugų rinkose. Įmonių vadovai, žinodami ateities tikslus, privalo išsiaiškinti ir apibrėžti, ko reikia tikslams pasiekti. Todėl reikia nustatyti ir nagrinėti išteklius, kuriuos galima naudoti produktams, prekėms ar paslaugoms kurti ir vartotojų poreikiams geriausiai tenkinti.
Turtas – tai ekonominiai ištekliai, kurie turi savininką ir, kuriais disponuodama, įmonė tikisi gauti tam tikrą naudą ateityje.
Turtas gali būti įvairių rūšių. Visų pirma, turtas yra materialusis (pagamintas iš tam tikros medžiagos ir yra apčiuopiamas, pvz., pastatai, įrengimai, medžiagos, prekės) ir nematerialusis (neturi materialios substancijos, pvz., patentas).
Pagal tai, kaip planuojama panaudoti turtą įmonės veikloje, skiriamos dvi jo formos: ilgalaikis ir trumpalaikis.

Ilgalaikiu turtu laikomas tas turtas, kuris naudojamas uždirbant pajamas ilgiau kaip vienerius metus.


ILGALAIKĮ TURTĄ SUDARO:
1. Ilgalaikis materialusis turtas. Ilgalaikis materialusis turtas (IMT) sudaro svarbiausią ilgalaikio turto dalį. IMT priskiriami objektai, kurie daugelį kartų dalyvauja gamybos ir aptarnavimo procese ir, išsaugodami savo natūrinę formą, nusidėvi naudojami ilgiau nei vienerius metus. Be to, šio turto įsigijimo (pasigaminimo) savikaina turi būti ne mažesnė už įmonės nusistatytą minimalią ilgalaikio materialiojo turto vertę (minimali vertė nustatoma kiekvienai turto grupei).
IMT priskiriama žemė, pastatai (gamybiniai, administracijos ir kt.), statiniai (keliai, bokštai), mašinos ir įrengimai (staklės, elektros generatoriai, kompresoriai), transporto priemonės (automobiliai, elektriniai vežimėliai, transporteriai), įrankiai ir kitas materialią formą turintis turtas. IMT taip pat priskiriama pagal finansinės nuomos sutartį valdomas turtas, t. y. išsinuomotas turtas, kuris, pasibaigus nuomos terminui, pereina nuomininko nuosavybėn arba jam suteikiama teisė nusipirkti šį turtą. IMT sudedamoji dalis yra nebaigta statyba ir išankstiniai apmokėjimai. Jei įmonė pati savo jėgomis vykdo IMT objekto statybą ir iki finansinių metų pabaigos jo visiškai neužbaigė, tai šio nebaigto statyti objekto vertė (tiksliau – faktinė statybos išlaidų suma) vadinama nebaigta statyba. Jei įmonės ilgalaikio turto objekto statybą pagal sutartis vykdo rangovas, o įmonė už statybos darbus atlieka avansinius mokėjimus rangovams, tai įmonės ilgalaikis turtas (konkrečiai – išankstiniai apmokėjimai) didės kaupiantis avansiniams mokėjimams iki ilgalaikio turto objekto statybos baigimo.
Pagal turto vaidmenį įmonės veikloje IMT skirstomas į pasyvųjį ir aktyvųjį. Pasyvusis – tai turtas, tiesiogiai nedalyvaujantis gaminant produkciją ar perparduodant prekes, bet sudarantis sąlygas šiai veiklai (pastatai, perdavimo įrenginiai). Aktyviuoju turtu laikomos mašinos, įrengimai, transporto priemonės, įrankiai ir kitas turtas, tiesiogiai naudojamas įmonės veikloje.
Įmonės veiklos rezultatams svarbūs visi IMT elementai, tačiau didžiausią įtaką turi ta turto dalis, kuri aktyviai veikdama leidžia garantuoti paklausios produkcijos gamybą. Ši aktyvioji IMT dalis dažniausiai sudaro didžiausią lyginamąją dalį. Todėl IMT nagrinėjimas vadovams teikia informacijos, rodančios IMT potencialą (jo padidėjimą ar sumažėjimą) ir leidžia priimti verslui naudingus sprendimus. Įmonės veiklai didžiausią įtaką daro technologiniai įrengimai. Todėl apsirūpinimas techniškai pažangiais technologiniais įrengimais, efektyvus jų darbo laiko ir pajėgumų naudojimas gerina verslo įmonės veiklos rezultatus.
2. Ilgalaikis nematerialusis turtas.
Įmonė savo veikloje gali disponuoti ne tik materialiuoju, bet ir nematerialiuoju ilgalaikiu turtu. Ilgalaikis turtas, kuris nėra fiziškai apčiuopiamas, o pagrįstas teisėmis ar privilegijomis, vadinamas ilgalaikiu nematerialiuoju turtu (INT). Nematerialusis turtas per tam tikrą laikotarpį įmonei padeda sukurti reikšmingus ir naudingus santykius bei ryšius su jos išorine aplinka. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-22
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis51.38 KB
AutoriusIrena
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo imones turtas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą