Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Įmonės pelno analizė: AB "Ragutis"

Įmonės pelno analizė: AB "Ragutis"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Pelno analizės kryptys. Pelno sudėties ir struktūros analizė. Pelno pagrįstumo ir kokybės analizė. Išorės ir vidinių veiksnių, darančių įtaką pelnui, analizė. Segmentinė pelno analizė. Pelno paskirstymo analizė. Pridėtoji vertė ir jos analizė. Pelno analizė ir atskirų veiksnių įtaka jų dydžiui bei dinamikai. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Įmonės ūkinės komercinės veiklos vertinimo kriterijus yra finansinis rezultatas (pelnas arba nuostolis). Praktikoje daug dėmesio skiriama pelnui įvertinti, jį veikiantiems veiksniams apskaičiuoti bei finansinių rodiklių analizei, mažiau reikšmės teikiant gamybos rodiklių analizei. Tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad pelno dydį dažniausiai sąlygoja gamybos veiksniai, su kuriais jie paprastai glaudžiai susiję. Todėl norint nustatyti ir objektyviai įvertinti įmonės pelną, būtina atlikti išsamią visų įmonės ūkinę komercinę veiklą apibūdinančių rodiklių analizę.
Atliekant finansinių rodiklių analizę, galima apskaičiuoti tik galutinių (rezultatinių) gamybos rodiklių įtaką pelnui. Tačiau kiekvienu atveju, atliekant analizę, reikia ieškoti veiksnių, nulemiančių įmonės pelną, jos finansinę būklę, taip pat įvertinti jų veikimo kryptį bei priklausomybę nuo įmonės veiklos ir išorinių priežasčių.
Darbo tikslas. Išanalizuoti įmonės (AB "Ragutis" pavyzdžiu) pelną, naudojantis balansu ir pelno – nuostolio ataskaita.
Analizuojant pelną iškeliami šie darbo uždaviniai:
Nustatyti pelno plano pagrįstumą ir jo ryšį su kitais finansinio plano rodikliais;
Įvertinti ataskaitinio laikotarpio pelno plano vykdymą, jo dinamiką ir sudėtį;
Įvertinti pelno kitimą nulėmusius veiksnius.
Darbo metodai:
Literatūros analizė;
AB "Ragutis" duomenų rinkimas ir analizė.


Įmonių ar organizacijų finansiniai rezultatai yra daugiareikšmė sąvoka ir , priklausomai nuo analizei keliamų uždavinių, analitikai gali ją nevienodai interpretuoti. Prie ūkio subjektų finansinių rezultatų galima priskirti bendrąjį, veiklos, įprastinės veiklos pelną, grynąjį pelną (nuostolį), pelno paskirstymo rezultatus, finansinės būklės pakitimų (pinigų srautų) rezultatą, pelningumo rodiklius.
Grynasis pelnas (nuostolis) geriausiai atspindi ūkio subjekto ūkininkavimo efektyvumą.
Taigi pelnas yra labai svarbus įmonės veiklos įvertinimo rodiklis. Remiantis jo pokyčiais, galima įvertinti įvairius valdymo sprendimus įvairiu ūkinės-gamybinės veikos valdymo lygiu. Jo dydis ne vienoje įmonėje priklauso nuo pardavimų apimties, parduotų prekių ir paslaugų savikainos, veiklos sąnaudų lygio, nerealizacinių finansinių rezultatų. Žinoma, absoliuti pelno masė dar neparodo, kaip panaudojami darbo, materialiniai ištekliai, kapitalas.
Įmonės pelno rodiklis apskaičiuojamas pelno ir nuostolio ataskaitoje bei balanse, taigi remiantis šių ataskaitų duomenimis, galima spręsti apie įmonės pelningumą.
Norint analizuoti pelną įmonės padalinių lygiu, turi būti tvarkoma kiekvieno padalinio pajamų ir išlaidų apskaita, kad būtų galima gauti informaciją apie kiekvieno padalinio pelną. Taigi galima išskirti pirmąją pelno analizės kryptį – "segmentinė analizė".
Pelnas Vakarų šalyse plačiai naudojamas prognoziniams skaičiavimams, vertinant verslo kainą. Daugeliu atveju einamoji verslo vertė nustatoma vadovaujantis būsimuoju pelnu, tai yra ateityje uždirbtu pelnu, atsižvelgiant į nagrinėjamo verslo riziką, su kuria susiduria investitorius investuodamas į konkretų verslą.
Toliau 1 lentelėje pateikiamos įvairios pelno analizės metodikos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-25
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis46.58 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones pelno analize AB Ragutis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Kolpingo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą