Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Valdymo apskaitos informacijos panaudojimas vidaus kontrolei

Valdymo apskaitos informacijos panaudojimas vidaus kontrolei

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Apskaita, kaip informacinė sistema. Valdymo apskaitos informacijos principai. Valdymo apskaitos kontrolei ciklai ir procedūros. Kontrolės ciklai. Išvados.

Ištrauka

Informacija – tai tikrovės atvaizdavimas tam tikra tvarka ir sistema. Informacija yra tai, kas perteikiama pranešant, teikiant žinių, t. y. informuojant. Tai žinios, pranešimai ar parodymai apie aplinkinį pasaulį, jame vykstančius procesus. Šios žinios gali būti perduodamos, saugomos ir apdorojamos. Jas savo gyvybinės veiklos ar darbo procese priima gyvi organizmai, valdymo mašinos ir kitos sistemos, galinčios tai daryti, o atitinkamai apdorojusios panaudoja tolesnėje savo veikloje.

Ekonominio objekto valdymą tiesiogiai parodo ekonominė informacija, t.y. žinios, susijusios su įmonių ir jų padalinių veikla.

Ekonominę informaciją įmonės darbuotojai vartoja vertindami atitinkamas situacijas, reiškinius, procesus, priimdami valdymo sprendimus, todėl ji turi būti pateikta suprantama forma.

Ekonominė informacija turi būti ne tik patikima ir pakankama, bet ir naudinga. Pagal funkcijas valdymo procese ekonominė informacija būna:
• normatyvinė informacija
• planinė informacija
• apskaitinė (apskaitos) informacija
• analitinė (analizės) informacija
• ataskaitinė informacija
• kita informacija.

Apskaitos informacija vadinami iš patikimo šaltinio gauti ir tinkamai užfiksuoti apskaitos duomenys, kurie naudojami valdymui arba gali būti naudingi valdytojams ateityje.


Bendrąja prasme apskaita yra labai įvairi ir daugiaplanė, kaip ir pats jos objektas: įmonių turtas, nuosavybė ir visas veiklos procesas. Visą įmonėse tvarkomą apskaitą galima skirti į dvi apskaitos rūšis: finansinę ir valdymo apskaitą.
Svarbiausias finansinės apskaitos tikslas - išoriniams finansinės atskaitomybės vartotojams suteikti žinių apie turtą, kuriuo disponuoja įmonė, nurodyti, kam tas turtas priklauso, informuoti, kokį pelną uždirbo ar kokį nuostolį patyrė per tam tikrą ataskaitinį laikotarpį įmonė ir kaip savininkai nutarė pasiskirstyti uždirbtą pelną arba iš kokių šaltinių numato dengti patirtą nuostolį. Vadovai, atsakingi už finansų apskaitą organizacijoje, rūpinasi, kad išoriniai informacijos vartotojai akcininkai, kreditoriai, mokesčių administratoriai - laiku gautų tikslias ataskaitas apie įmonės finansinę būklę. [5]
Pagrindinė valdymo apskaitos paskirtis - įmonės administracijai ir vykdytojams teikti informaciją, kuria vadovaudamiesi jie galėtų taip organizuoti veiklą, kad įmonė kuo efektyviau panaudotų turimus išteklius kuo didesniam pelnui uždirbti.
Valdymo apskaita yra organizacijos vidinės ekonominės ir vadybinės informacijos matavimo, kaupimo, analizės, atskaitomybės ir sklaidos procesas, kurio tikslas - objektyviai ir greitai informuoti vadovus apie buvusią, esamą ar būsimą valdymo objektu būkle.
Valdymo informacijos vartotojai yra vadovai, kurie planuoja, valdo ir kontroliuoja organizacijos veiklą, svarsto(analizuoja) situaciją ir priima valdymo sprendimus. Svarbu, kad vadovus pasiekianti informacija būtų kuo geriau pritaikyta įvairioms valdymo užduotims teisingai išspręsti. Valdymo funkcijoms reikalingos informacijos poreikis atsirado kartu su didelių gamybos ir prekybos bendrovių bei korporacijų raida ir konkurencijos stiprėjimu jau XX amžiaus pirmojoje pusėje industrinėse Vakarų Europos bei Amerikos šalyse. [2] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-27
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.85 KB
AutoriusPaule
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo apskaitos informacijos panaudojimas vidaus kontrolei [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą