Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Turto esmė apskaitoje

Turto esmė apskaitoje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Turto sąvoka apskaitoje. Trumpalaikis turtas. Ilgalaikio turto esmė ir rūšys. Ilgalaikio turto įvairovė. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas ir amortizacija. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas – išsiaiškinti turto esmę apskaitoje. Darbe yra išskiriamos dvi pagrindinės turto rūšys: ilgalaikis ir trumpalaikis turtas. Turtu apskaitoje laikomi ekonominiai ištekliai, kurie turi savininką, ir, kuriais disponuodama, įmonė tikisi gauti tam tikrą naudą ateityje. Kiekvienos verslo įmonės galutinis tikslas - "gaminti" pelną. Taigi, turtu laikytina tik ta gėrybių dalis, kuri atneš įmonei naudą, dažniausiai pasireiškiančią pelnu. Kiekvienu atveju kalbėdami apie turtą, turime turėti omenyje, jog jis duoda tam tikrą naudą tam, kuris juo disponuoja.
Pagrindinis požymis pagal kurį turtas skirstomas į trumpalaikį ir ilgalaikį, yra jo sunaudojimas per tą laikotarpį, per kurį uždirbama pelno. Jeigu turtas per vieną ata¬skaitinį laikotarpį visiškai sunaudojamas, jis laikomas trum¬palaikiu, o jeigu nesunaudojamas, - ilgalaikiu turtu.


Kiekvienos įmonės ūkinė veikla pirmiausia pasireiškia per produkcijos ga¬mybos (arba paslaugų teikimo) ir jų (arba perparduoti skirtų prekių) pardavimo procesus. Nepriklausomai nuo to, ar tai nedidele parduotuvė, ar stambi mašinų gamykla, įmonės veiklai visuomet reikalingi tam tikri ištekliai.
Ekonominiais ištekliais yra laikoma tai, kas naudojama įmonės ūkinėje veikloje. Tai ne tik žaliavos, įrengimai ir pastatai, bet ir žemė, ant kurios pastatyti šie pastatai, taip pat ir darbuotojai (jų intelektas, įgūdžiai ir žinios), sugebantys dirbti tą ar kitą darbą, o kartais netgi to regiono kraštovaizdis, jeigu tik jis svarbus įmonės ūkinei veiklai (pavyzdžiui, turizmo įmonei tai labai svarbus ekonominis veiksnys).
Daugelis ekonominių išteklių, naudojamų tam tikros įmonės ūkinėje veiklo¬je, turi savininkų ar savininkus, kitaip tariant, yra kažkieno nuosavybė. Pavyzdžiui. įmonė gali nusipirkti pastatų, juose esančius įrengimus ir žaliavas, iš kurių gaminama produkcija. Visa tai bus jos nuosavybė. Bet įmonė gali ir nuomuotis įrenginius ar pastatus, tuomet jie bus nuomotojo nuosavybė. Gali būti tam tikrų ekonominių išteklių, apskritai neturinčių savininko. Pa¬vyzdžiui, minėtai turizmo įmonei ypač svarbus regiono kraštovaizdis, kuris didele dalimi ir nulemia jos veiklos sėkmę. tačiau kad ir koks puikus būtų tas krašto¬vaizdis, jis neturi konkretaus savininko, todėl juo nemokamai gali naudotis dau¬gelis įmonių.
Daugelyje valstybių vandens ir oro ištekliais įmonės gali naudotis nemokamai. Kas kita, kad panaudotą vandenį reikia išvalyti prieš grąžinant į telkinį. Tačiau tai jau laikoma gamybos są-naudomis. Kuo labiau vanduo užterštas, tuo daugiau sąnaudų patiria įmonė jį valydama. Tačiau atitinkamai didėja ir šios įmonės produkcijos kaina. Suprantama, jeigu nesukurta analogiška produkcijos gamybos technologija, kurią taikant vanduo neteršiamas. Antra vertus, kiek įmonė tą vandenį bevalytų, jis vis tiek netaps jos nuosavybe, kadangi šių išteklių negalima priskirti konkrečiai įmonei. Aišku, įmonės jų neapskaitvs, kadangi negalimu net įkainoti. Juk akivaizdu, kad, likviduojant įmonę ir parduodant jos turtą, neįmanoma parduoti nei upes da¬lies, iš kurios įmonė naudojo vandenį, nei oro. Štai dėl šios priežasties turtu ir gali būti laikomi tik tie ištekliai, kurie turi konkretų savininką. Žinoma, tas savininkas nebūtinai bus pati įmonė. Ji gali ir pasiskolinti (nemokamai ar už tam tikrą atlygį) turtą iš kito savininko. Pavyzdžiui, išsinuomoti pastatus ar transportą, kuriuo atsiveža žaliavas ir išveža produkciją. Tuomet šiuo turtu ji naudosis laikinai. Sakysime, kad įmonė tuo turtu disponuoja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-04
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis34.1 KB
Autoriusartūras
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turto esme apskaitoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą